Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku KUNA !!!


leda16

Recommended Posts

Do następnego razu.. :) .A tak szczerze - nie wiem co robić. Żaden dekarz nie da dożywotniej gwarancji na brak kuny w dachu. Nawet jeśli zrobię remont, za kilka lat problem może się powtórzyć. Zresztą blachodachówka już rdzewieje. Krokwiom niedługo stuknie 40-stka i trzymają się dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

{\rtf1\ansi\ansicpg1252

{\fonttbl\f0\fnil\fcharset0 .SFUIText-Regular;}

{\colortbl;\red255\green255\blue255;\red0\green0\blue0;}

\deftab720

\pard\pardeftab720\partightenfactor0

 

\f0\fs34 \cf0 \expnd0\expndtw0\kerning0

\outl0\strokewidth0 \strokec2 \

}

W moich postach masz masz sporo informacji na temat Twojego problemu. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem i wyciągnąć wnioski. Zwykłe dziękuję nie zaszkodzi. Klatkę na kuny możesz postawić w piwnicy i modlić się żeby głupia mysz się na nią nabrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krok następny: wizyta u weterynarza po receptę na usypiacz bezwonny. Potem - wniosek o pozwolenie na broń i polowanie! "

 

A potem?

Ładunki z dynamitu, napalm?

Później spychacz i budowa domu DLA LUDZI a nie dla kun...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kuny nienawidzą zapachu naftaliny. Walczyłem z kuną 2 lata. Potem przeczytałem gdzieś że francuzi stosują naftalinę. Kupiłem na allegro 4 worki. Przesypałem do 8 woreczków z materiału i powiesiłem na strychu. Kuna następnego dnia się wyniosła. Próbowała wracać 2-3 razy ale potem zrezygnowała i nie ma jej już 2 lata.

To naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była pod dachówką i na strychu. Różnica żadna. Trzeba woreczki z naftaliną zaaplikować tam gdzie ona wchodziła.

W żadne klatki nic się nie złapie za wyjątkiem kota. Kuna jest za cwana.

Tylko naftalina. Nawet niewielka ilość tego zapachu działa na kunę.

 

 

W klatkę złapał się maleńki czarny kiciuś. Takie kocie dziecko.. Chciałam wziąć do domu, ale ledwo otworzyłam klatkę, wyskoczył jak z procy, pognał przed siebie i tyle go widziałam. Martinez,Twoja kuna była na strychu czy pod blachodachówką? Bo to duża różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze nieużytkowe ma 40 m2, a drugie tyle poddasze użytkowe. Dach dwuspadowy. Gdzie więc można kupić naftalinę w ilościach hurtowych? Szukaliśmy na Allegto i nie ma. A ile ew. woreczków takich z detalu trzeba zakupić? Czy na poddaszu użytkowym też je umieścić?

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/uNHcAj0chMEmWuewBB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuny nienawidzą zapachu naftaliny. Walczyłem z kuną 2 lata. Potem przeczytałem gdzieś że francuzi stosują naftalinę. Kupiłem na allegro 4 worki. Przesypałem do 8 woreczków z materiału i powiesiłem na strychu. Kuna następnego dnia się wyniosła. Próbowała wracać 2-3 razy ale potem zrezygnowała i nie ma jej już 2 lata.

To naprawdę działa.

 

Jeżeli to prawda, bałaby to rewelacyjna metoda odstraszania kuny domowej.

W jakiej postaci kupiłeś naftalinę (naftalen), proszek czy granulki?

Ile tego kupiłeś wagowo, jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziękuję za odpowiedź. Sąsiadowi zachodniemu pożarła kable samochodowe. Od tej pory oświetla każdej nocy samochód iluminacją ok 200 vat. Skuteczne ponoć, ale kosztowne. Jeden samochód chowają w garażu, Na drugi garaż brakło parceli, a dwa auta mieć muszą, bo żona pracuje w przeciwnym kierunku niż mąż :) Strach pomyśleć co będzie gdy dzieci podrosną i obiorą szkoły w trzeciej i czwartej stronie świata. Jeszcze pokładaliśmy nadzieję w naftalinie, ale facet chyba żarty sobie stroił. Naszych kabli kuna nie pogryzła, ponieważ w miejscu jego postoju, przy ogrodzeniu, jest zlokalizowana buda psa sąsiada wschodniego :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...