Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

drzwiczki rewizyjne wyczystki


purg

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuje drzwiczek rewizyjnych wyczystki z dlugim kolnierzem. Mam komin postawiony w rogu lazienki trojnik spalinowy przechodzi przez 1 ze scian ale z podlaczeniem tego "przez" sciane nie ma problemu, odpowiedniej dlugosci czopuch robi robote. Oczywiscie komin zdylatowany od sciany gdzies z pol centymetra, otwor przez druga sciane do trojnika wyczystkowego wykuty ale mam problem z drzwiczkami. Zadne nie maja wystarczajacego kolnierza zeby dojsc przez sciane do trojnika i uszczelnic ten komin. Jedyne co znalazlem to drzwiczki z 9.5 cm kolnierzem a ja potrzebuje z 26 cm jako ze komin stoi przy scianie z pustaka 24 cm. Czy spotkaliscie sie z drzwiczkami wyczystki z tak dlugim kolnierzem? Jesli tak to poprosze namiary na sklep. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie podjechać do jakiegoś warsztatu ślusarskiego czy dekarskiego z drzwiczkami dostępnymi w handlu. Dorobią płaszcz. Możesz także dorobić sam, klejąc kanał z pozostałości płytek po budowie. To miejsce mniej newralgiczne niż trójnik przyłączeniowy, ale zrobienie dylatacji sznurem lub taśmą styku płytki i trójnika, nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje drzwiczek rewizyjnych wyczystki z dlugim kolnierzem. Mam komin postawiony w rogu lazienki trojnik spalinowy przechodzi przez 1 ze scian ale z podlaczeniem tego "przez" sciane nie ma problemu, odpowiedniej dlugosci czopuch robi robote. Oczywiscie komin zdylatowany od sciany gdzies z pol centymetra, otwor przez druga sciane do trojnika wyczystkowego wykuty ale mam problem z drzwiczkami. Zadne nie maja wystarczajacego kolnierza zeby dojsc przez sciane do trojnika i uszczelnic ten komin. Jedyne co znalazlem to drzwiczki z 9.5 cm kolnierzem a ja potrzebuje z 26 cm jako ze komin stoi przy scianie z pustaka 24 cm. Czy spotkaliscie sie z drzwiczkami wyczystki z tak dlugim kolnierzem? Jesli tak to poprosze namiary na sklep. dzieki

 

Każdy szanujący się producent kominów stalowych ma w ofercie drzwiczki z elementem przedłużającym. Wystarczy zapytać wujka G , zadzwonić i zamówić na dowolny wymiar. Będzie profesjonalnie - Lepienie z czegoś jak proponuje przedmówca raczej nie polecam - wyczystka jest tak samo newralgicznym miejscem jak trójnik ponieważ jest zbiornikiem na coś, co potrafi się nieraz zapalić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożar sadzy to katastrofa. Należy sprawdzić wówczas cały komin, ze skorupkami zwanymi rurami dymowymi włącznie. Jedynym elementem który ten pożar może przetrwać, będzie....moja dobrze poklejona z płytek i dylatowana wyczystka. Poza tym pytający już skorzystał z porady i ma drzwiczki bez pomocy wujka...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...