Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ew-ki


AgnesK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Cześć Ewa przeczytałam Twój dziennki od deski do deski :D . Nie wiem gdzie dopisać komentarz bo niektórzy piszą w dzienniku,ale chyba po to są komentarze żeby tu się anonsować. Bardzo bardzo fajnie opisujesz Twoje zmagania z budowaniem :D . Wiele wody upłynęło od czasu kiedy wkopaliście pierwszą łopatę a Wasz dom ciągle rozkwita. Mam przed sobą budowę drugiego domu. I czerpię natchnienie w takich dziennikach jak Twój :D . Technika poszła do przodu więc czytam z zainteresowaniem o wszelkich nowinkach. Super że prowadzisz dziennik dalej i podsumowałaś zastosowane w domu udogodnienia o.c. rolety itd.

Moja mała córeczka 3,5 pytała czyj to dom a potem z wielką radością liczyła kolejne panie Ewy pojawiające się na ekranie :D . Najbardziej zachwyciła ją Dora i szczeniaczki. Z zadziwieniem patrzyła że mama piesek maże mieć aż tyle dzieci.

Pozdrawiam gorąco Ania :D

Do zobaczyska na RW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Aniu ,ze sama podczytuje dziennik od czasu do czasu :lol: jakoś tak fajnie mnie nastraja ....przypominam sobie te momenty kiedy tyle sie działo a byliśmy jak dzieci we mgle .....przypominam sobie to cudowne podniecenie kiedy domek nabierał kształtów ,kiedy rosły ściany ,kiedy wstawialiśmy okna :lol: a potem to odliczanie do przeprowadzki i ciągła obawa ze coś nam przeszkodzi ,że za szybko budujemy :wink:

 

dzieki za dobre słowa .....i buziaki dla córeczki http://download.klimacik.pl/e-gify.com/539.gif

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawde już nic nie rób bo popsujesz :lol:

 

te strone musze jeszcze popsuć :wink: http://images30.fotosik.pl/107/d926b7b115f62c60m.jpg

 

:wink:

 

Why? Why? Why? :lol: przecież to moze przejazd jakis czy cos w tym stylu

 

nie ma przejazdu :lol: ta czesc czeka na dobry pomysł zagospodarowania :D

powolutku i tu zrobimy ładnie ....na razie jest ...hmmm.....prosto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś śliczny ten Twój ogród.

Wczoraj pojechałam do siebie na działkę. Obecnie urzęduja tam 2 ekipy. Aż serce mnie bolało jak zobaczyłam co zostało z trawy :( Jedna wielka breja :( Rozjeździli mi okrutnie cały trawnik :( Ech... nie wiem czy to się da naprawić :( Są doły i koleiny :(

 

Datura ze zdjeć imponująca. taka jak lubię, wysoki parasol :lol: Zwróciłam też uwagę na tę trawę u Ciebie. Sadziłam juz kilka razy podobne trawy i usychały lub wogóle sie nie przyjmowały :( Chciałabym obsadzić trawami taras wokół, pomieszać różne gatunki. Nie wiem jakie dać podłoże i co zrobić by wreszcie mi się te trawy przyjęły :roll: Marzy mi się szum traw na tarasie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Zwróciłam też uwagę na tę trawę u Ciebie. Sadziłam juz kilka razy podobne trawy i usychały lub wogóle sie nie przyjmowały :( Chciałabym obsadzić trawami taras wokół, pomieszać różne gatunki. Nie wiem jakie dać podłoże i co zrobić by wreszcie mi się te trawy przyjęły :roll: Marzy mi się szum traw na tarasie :wink: :lol:

 

ta trawa to bambus :lol: w czasie budowy ktoś mi podrzucił cala skrzyneczke roznych roslin minn ten bambus :lol: chyba nie jest trudny w uprawie -na wiosnę wyrastaja z ziemi nowe kłącza :D

 

co do Twojej rozjechanej ziemi ....naprawę zacznij dopiero kiedy ostatni ciezki samochod zjedzie z budowy -trzeba bedzie nawieźć nowei ziemi -ale dobrej -na moj kawalek ogrodka wysypalismy 8 ogromnych wywrotek z ziemia uprawną ...a to wszystko mało -teraz to wiem -wtedy wydawalo mi sie ,że tego jest w cały świat ....dobrym podłożem może być glina -utrzymuje wilgoć -u mnie jest pod spodem duzo piachu wiec woda z ziemi przelatuje do piachu i szybko wysycha :-? widac to na trawie w czasie upalow - robia sie zolte plamy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ko, wielokrotnie przeglądałam Twój dziennik budowy, podziwiałam i dom i ogród. Umiejętnośc tworzenia ciepłego, przytulnego domu.

Przy okazji raz po raz czytałam, że kasza jaglana dobra na grypę.

Chyba nawet podałaś, jak ją spożywać , ale nie mogę w pośpiechu znależć.

Pomóż proszę zagrypionej ofierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ko, wielokrotnie przeglądałam Twój dziennik budowy, podziwiałam i dom i ogród. Umiejętnośc tworzenia ciepłego, przytulnego domu.

Przy okazji raz po raz czytałam, że kasza jaglana dobra na grypę.

Chyba nawet podałaś, jak ją spożywać , ale nie mogę w pośpiechu znależć.

Pomóż proszę zagrypionej ofierze :)

 

czesc chorusku :(

 

dziekuje za mile słowa :D

 

a co do kaszy jaglanej -to gotujesz ją na wodzie ok 20 minut ....a potem dosmaczasz masełkiem i lekko solisz lub cukrujesz ....je sie ją na gęsto :D

 

Kasza jaglana ponoć zmienia PH organizmu na takie ,w ktorym giną wirusy ...i tu tkwi cala tajemnica ....staraj sie jesć kasze samą bez łączenia z innymi składnikami :D

 

duzo zdrówka :D a jak masz katar zrob sobie kuracje wapienną czyli dawke uderzeniową wapna rozpuszczalnego ...2-3 tabletki na raz kilka razy dziennie - na drugi dzien masz po katarze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta trawa to bambus :lol: w czasie budowy ktoś mi podrzucił cala skrzyneczke roznych roslin minn ten bambus :lol: chyba nie jest trudny w uprawie -na wiosnę wyrastaja z ziemi nowe kłącza :D

 

:) nie chcę Cię martwić, ale ponoć bambus rozrasta się w sposób niekontrolowany i ciężko nad nim zapanować. Opieram się na opinii p. Joanny Chmielewskiej, która w swych kryminałach nieraz o bambusie pisze, a nawet uczyniła z niego motyw zabójstwa 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam juz podbudowę. Na spodzie jest piach a teraz na tym leży warstwa gliny (nie za gruba). Na to zamierzam wysypać ziemie ogrodniczą :lol: Moze sie uda :roll:

Szkoda mi tej trawy bo ja miałam juz działke zagospodarowaną w znacznej części a teraz to bajoro.

Jak nic musimy zimą, jeśli pogoda dopisze, zrobić wjazd od samej bramy z betonu (dwie nitki pod koła) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta trawa to bambus :lol: w czasie budowy ktoś mi podrzucił cala skrzyneczke roznych roslin minn ten bambus :lol: chyba nie jest trudny w uprawie -na wiosnę wyrastaja z ziemi nowe kłącza :D

 

:) nie chcę Cię martwić, ale ponoć bambus rozrasta się w sposób niekontrolowany i ciężko nad nim zapanować. Opieram się na opinii p. Joanny Chmielewskiej, która w swych kryminałach nieraz o bambusie pisze, a nawet uczyniła z niego motyw zabójstwa 8) :D

 

wiem doskonale o tym -chociaz ten akurat jakiś leniwy jest bo nie ma go za dużo ,a jest juz u mnie 3 sezon :lol: jesli zauwaze ,że ma zakusy na plantację to wkopie w ziemie plastik -mam takie ekrany -juz ograniczylam nimi mietę ,bo ta też sie mocno rozrasta :D

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...