Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REKUPERACJA - gdzie dać punkty - POMOCY


Recommended Posts

Witam.

 

Pomoże ktoś w rozplanowaniu instalacji do rekuperatora?

 

PARTER.jpgPIĘTRO_.jpgPiwnica.jpgKONDYGNACJA______.jpg

 

Czy faktycznie nad schodami na piętro gdzie jest wysoki sufit dać wywiewnik? (ciepło z parteru powędruje zapewne ku górze).

 

Czy warto dać wywiewnik w pralnio suszarni w piwnicy czy zostawić tam grawitację? Obok jest kotłownia i będzie piec na pelet.

 

Jak z okapem w kuchni. Mogę go wpiąć w jeden bezpośredni komin grawitacyjny czy wpinać to w rekuperator?

 

Miałem dać rekuperator w garażu, ale nad garażem w rogu będzie łazienka malutka, więc rury nie przejdą..., pozostaje dać rekuperator na strychu. Jaki kupić by był cichy i z np. zdalnym sterowaniem?

 

Dodam że dom był projektowany pod grawitację (każde pomieszczenie ma kominy grawitacyjne) więc czy mogę "wybrane pomieszczenia" zostawić z grawitacją a resztę pozalepiać? np grawitacja w suszarni w piwnicy, okap z kuchni i pomieszczenie obok suszarni w piwnicy?

 

Sporo dylematów. Jak myślicie jaki jest koszt rekuperacji i jaką moc rekuperatora dać na dom jak w załącznikach? 4 osobowa rodzina.

 

Ewentualnie szukam także wykonawcy instalacji w rozsądnej cenie (woj. Podlaskie)

Edytowane przez Admund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...