Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na oryginalnym rzucie ściany wewnętrzne maja różne grubości - 8, 10 lub 12cm. Przedłużenia oryginalnych ścian narysowałam tej samej grubości, pozostałe różnie, głównie 12cm. Nie jestem architektem i czułabym się lepiej jakbym wiedziała, że układ zaaprobuje profesjonalista. Szkoda, że na ostatnią chwilę decydujecie o dość poważnych zmianach.

W łazience więcej miejsca możecie uzyskać jeśli ściany będą cieńsze(8cm zamiast 12cm), stelaże wc i bidetu typu slim i/lub wbudowane w ścianę. Zmniejszenie sypialni na rzecz łazienki to niezbyt dobry pomysł bo w sumie jest "na styk" - chyba, że zrezygnujecie z mebli na wprost łóżka ale moim zdaniem szkoda. Niby można pomniejszyć pokój dziecka ale nie zachwyca mnie ta opcja - znowu jakieś załamania ścian - ale decyzja należy do Was.

Narysowałam narożne wejście do garderoby - dwa rozsuwane prostopadłe skrzydła - tak chyba byłoby wygodniej, trochę więcej miejsca obok łóżka np. na przebieranie się jak drzwi będą otwarte.

Mniejsza łazienka bardziej podoba mi się w wersji 2(większy prysznic, wygodniejsze przejście do pralni) - żeby zastosować taki układ w wersji 1 trzeba by cofnąć drzwi do sypialni o ok.50cm ale to znowu stworzy załamania ścian...

 

Jeśli komin od kominka jest tam gdzie na oryginalnym rzucie jest prostokąt z kółkiem to trochę zawadza więc lepiej poszerzyć przejście do strefy prywatnej i może dodatkowo obudować komin jakoś "opływowo" ;). Kanapownia ma ok.370, część stołowa 300cm.

 

3d2ccfa73455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...