Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chudziak wisi w powietrzu


Pyciek87

Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj kiedy kułem chudziak, żeby troszeczkę poprawić odpływ kanalizacyjny przekułem chudziak na wylot, do gruntu. Okazało się, że chudziak wisi w powietrzu, między gruntem a chudziakiem jest kilka cm wolnej przestrzeni, Co mogę z tym zrobić, jak naprawić ten problem najlepiej bez kucia całości.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj kiedy kułem chudziak, żeby troszeczkę poprawić odpływ kanalizacyjny przekułem chudziak na wylot, do gruntu. Okazało się, że chudziak wisi w powietrzu, między gruntem a chudziakiem jest kilka cm wolnej przestrzeni, Co mogę z tym zrobić, jak naprawić ten problem najlepiej bez kucia całości.?

 

Nie wiem jak można inaczej, przed kilkoma laty był ten sam problem - chudziak to nie trudność niewielki koszt jak pamiętam "zarwali" całość i wylali na gruzie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest przyczyna takiego zachowania chudziaka. Nieodpowiednie zagęszczenie ? nasyp pod chudziaka ze świeżego gruntu ? czy może nieodpowiedni grunt ? pytam bo niebawem też będę zalewał i chciałbym uniknąć takich problemów

 

Nieodpowiednie zagęszczenie, niewłaściwy piach użyty do zagęszczenia pomijam - chyba, że toś używa czegoś innego niż piasku(np materiału izolacyjnego). Ale 98 % wiąże się to z niewłaściwym zagęszczeniem niż z użytym materiałem pod chudziaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu majstrowi powiedziałem, że przed wylaniem chudziaka będę badał stopień zagęszczenia (są metody i urządzenia do tego). Jak spartoli, to będzie płacił za opóźnienie wylewania. Koniec końców, nie sprawdzałem, ale majster przynajmniej zwrócił na tę część roboty większą uwagę. Fakt, potem spitolił co innego :mad: ale z zagęszczaniem się postarał.

Generalnie chudziak jest często uważany za mniej istotny element budowy, który można zrobić byle jak. Bo jak się go zrobi źle, wyjdzie to dopiero przy dalszych etapach budowy, albo nawet już po zamieszkaniu. Wtedy murarzy już dawno na budowie nie będzie.

Złe wykonanie chudziaka może powodować przykre konsekwencje: ściany działowe stojące na nim mogą pękać, przy robieniu podłogi trzeba się gimnastykować, jeśli chudziak jest krzywy.

Pilnujcie swoich majstrów przy wylewaniu chudziaka! Większość patrzy na ściany, czy są proste, ale to po czym chodzimy też jest b. ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie barany wylały chudziak do wody podskórnej, która wybiła do wykopów fundamentowych. Pod tą pseudo wylewką,miałem mieszankę błotno - betonową. Jak ja to zobaczyłem to myślałem, że ich pozabijam. Rozstałem się z tymi panami w nerwowej atmosferze. Na szczęście teraz mam fachowców z prawdziwego zdarzenia. Fotka poniżej przedstawia wylanie betonu do wody.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie barany wylały chudziak do wody podskórnej, która wybiła do wykopów fundamentowych. Pod tą pseudo wylewką,miałem mieszankę błotno - betonową. Jak ja to zobaczyłem to myślałem, że ich pozabijam. Rozstałem się z tymi panami w nerwowej atmosferze. Na szczęście teraz mam fachowców z prawdziwego zdarzenia. Fotka poniżej przedstawia wylanie betonu do wody.

 

Mądry Polak po szkodzie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?265404-Wylany-chudziak-do-wody&p=7189723#post7189723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opinia geologiczna (wskaże czy wymieniono odpowiednio grunt i/lub odpowiednio go zagęśzczono)

2. Poinformowanie KB

3. Zgłoszenie do ubezpieczalni KB

4. Skucie chudziaka

5. Odpowiednie zagęszczenie

6. badanie geologiczne

 

To tak w skrócie i uwierz mi jest to jedyna metoda. Ja robiłem dokładnie tak samo a miałem już kafelki na podłodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt badania sondą ręczną to było u mnie 160 złotych ! Czyli nic! Majster jak się dowiedział, że będę sondował, to bardzo solidnie zagęszczał - 2 dni jeździł zagęszczarką. Ciągle się dziwię, że mimo takiej szerokiej edukacji i dostępu do wiedzy inwestorzy nie interesują się swoją budową i swoimi pieniędzmi ?!

 

P030713_17.51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt badania sondą ręczną to było u mnie 160 złotych ! Czyli nic! Majster jak się dowiedział, że będę sondował, to bardzo solidnie zagęszczał - 2 dni jeździł zagęszczarką. Ciągle się dziwię, że mimo takiej szerokiej edukacji i dostępu do wiedzy inwestorzy nie interesują się swoją budową i swoimi pieniędzmi ?!

 

[ATTACH=CONFIG]368553[/ATTACH]

 

A takie badanie to kto może zrobić, geolog ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...