Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynki zewnętrzne przed wewnętrznymi


Recommended Posts

Mam pytanie, tynki wewnetrzne cementowo wapienne będe miał wykonywane za miesiąc a ocieplenie domu chciałbym wykonać juz w tym tygodniu. Radziłem się wielu fachowców i wiem, że tak mozna, ale ekipa ocieplająca może tez mi zrobić po dociepleniu tynki elewacyjne i tu moje pytania:

 

1) czy mozna tak zrobić? czy moze sa jakieś przeciwskazania? Wszędzie co czytam na ten temat jest mowa o dociepleniu przed tynkami wewnętrznymi, ale juz o zrobieniu tynków zewnetrznych przed wew. nie ma nic

 

2) Troche jezdziłem oglądac różne budowy z ciekawości jakie są kolejności prac i jak ludzie sie budują, rzeczą zauważalna było że jak ktoś ocieplał teraz na jesień to w planach ma tynki zrobienie na wiosnę, dlatego moje pytanie, czym to jest uzasadnione? dlaczego po ociepleniu od razu by nie wytynkowac??

Edytowane przez drogba_37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś na forum taki cytat z "Termoizolacja budynków mieszkalnych - błędy wykonawcze".

Przed montażem systemu ociepleniowego należy zakończyć prace tynkarskie i wylewanie posadzek wewnątrz budynku - tynki i posadzki powinny przeschnąć. W praktyce wykonawca, chcąc zapewnić sobie front robót, montuje najpierw okna i ocieplenie, a prace wykończeniowe wewnątrz pozostawia na okres zimowy. Jest to jeden z częstszych, a jednocześnie jeden z groźniejszych błędów. Podczas prac wykończeniowych wprowadza się duże ilości wody technologicznej w materiał ścian zewnętrznych, który najczęściej jest i tak nadmiernie zawilgocony. Zawilgocenie technologiczne ścian zewnętrznych może być kilkakrotnie większe, niż przyjmowany do obliczeń tzw. ustalony stan średniowilgotny. W takiej sytuacji musimy zapewnić sprawnie działającą wentylację.

Zdania są dalej podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odbiegając nieco od kolejności prac. Przed chwilą rozmawiałem z facetem od ocieplenia, napomniałem że łączenie styropianu chciałbym pianka nisko-prężną, on mi na to że jest lepsza, nieco droższa metoda, kupuje sie jakis styropian "filcowany"... co to za metoda łączenia, jak to sie fachowo nazywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic styropian grafitowy polstyru, grubość 20 cm (żeby zakrył rewizje od rolet, ta ma 17cm). Czyli rozumię, że lepiej wersje tańszą, bez frezu a kupic piankę??

 

Nie przereklamowany - a po prostu przy wspomnianej grubości (20cm) nie uzasadniony ekonomicznie. Z pewnością dla wykonawcy łatwiej będzie wykonywać izolację zwykłym niż frezowanym a dla inwestora korzystniej cenowo wyjdzie kupno zwyklego (mniejsze straty materiału).

Piankowanie łączeń płyt wykonać można - u mnie na około 240m2 scian zużyto 8-10 puszek.

 

Ps. nie wiem czemu wykonawca namawia Cię na frez. Czy życzy on sobie dopłatę za montaż frezowanego styropianu czy dla niego to bez różnicy?

Zresztą sądzę, że mimo wszystko mniejsze ryzyko błędu przy zwykłym niż frezowanym. Przy 20cm grubości nie myslałbym o frezie.

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...