Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZAD z kominka....


Kominki Piotr Batura

Recommended Posts

I tak ...i nie...że tak głupio odpowiem. Paląc książkowo węglem w piecu, też czadu nie uzyskasz. Nie tu jest pies pogrzebany...Ale oczywiście masz rację.:)

 

Witam.

 

Wybacz Baturka ale nigdy ,przenigdy nie porównuje drewna jako paliwa i węgla.Kiedyś próbowałem tego w moim kominku i o mało co nie poległem.Wstydzę się tego bardzo.Psa już dawno w tym aspekcie pogrzebałem.Powtórzę raz jeszcze przy świadomości w/w założeń czadu nie ma.Powtórzę także.Mam czujkę sprawdzaną wielokrotnie czy wiesz dlaczego do tej pory a już 10 sezon, nie zawyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chcę rozszczelniać kominka za wszelką cenę, ( po co go doszczelniać za wszelką cenę ) chodzi mi głównie o nie popadanie w skrajności (szczelność hydrauliczna). W tym się chyba zgadzamy ?

Piec kaflowy też powinien być hermetyczny w odpowiednim momencie - w tym się również zgadzamy.

§ 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Zgodnie z nim, trzeba czyścić przewody wentylacyjne, dymowe, spalinowe. Najczęściej - cztery raz w roku - w budynkach, które są opalane węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Rzadziej - dwa razy w roku - czyści się przewody w budynkach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym, natomiast przewody wentylacyjne - raz w roku. Jak się mylę będę wdzięczny za info.

Szczelne wkłady potrzebujemy w konstrukcjach piecokominków, które niczym nie różnią się od pieca, poza wyglądem. Wyobrażasz sobie piec nieszczelny (w tym odpowiednim momencie)?

.https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwje0uik-sDPAhXKFSwKHdqqAbQQFggcMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.administrator24.info%2Fartykul%2Fid412%2Ckontrola-stanu-technicznego-kominow-obowiazkiem-zarzadcy&usg=AFQjCNHgD7xc-yXtaIlYa02zg3S4_SAp0Q

Odnośnie paragrafów, obowiązuje Cie prawo budowlane, a nie rozporządzenia...Nie mam teraz czasu na szukanie...Może to Cie naprowadzi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisał Pan wyżej.

Wracając do odpowiedzi myślę że nieporozumienie wynika z wielości urządzeń zduńskich a tym samym ich charakterystyki pracy.

Piecokominki, Piece-piece:rolleyes: a zwykłe kominki za 2000 zł różnią się między sobą.

Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest ta nowelizacja....

 

To się nazywa świadomość.Jest czujny ,a ty w tym mu nie przeszkadzasz.Można i 6 ale po co.

 

...Media ogólnopolskie niemal codziennie donoszą o zaczadzeniach związanych z użytkowaniem instalacji grzewczych, wentylacyjnych i kominowych. Co roku liczy się je w setkach. Od końca listopada 2007 r. do kwietnia 2008 r., tj. do końca sezonu grzewczego odnotowano 65 śmiertelnych i 133 hospitalizowanych wypadków zatrucia tlenkiem węgla.........

 

z twojego linku.Kuźwa nie drewna jego mość.:jawdrop:

Edytowane przez niktspecjalny
był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć...

 

Przykładowo - piece w fazie żaru są szczelnie zamykane i tyle natomiast kominki, kozy są co jakiś czas otwierane i jest dokładane paliwo w postaci drewna. To jest jedna z wielu różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Gospodarka tlenowa tych urządzeń jest odmienna podobnie jak ich wydajność. To miałem na myśli i przepraszam jeżeli nie jasno się wyraziłem.

Pozdrawiam i jednocześnie przepraszam wszystkich za opóźnienie w odpowiedziach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo - piece w fazie żaru są szczelnie zamykane i tyle natomiast kominki, kozy są co jakiś czas otwierane i jest dokładane paliwo w postaci drewna. To jest jedna z wielu różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Gospodarka tlenowa tych urządzeń jest odmienna podobnie jak ich wydajność. To miałem na myśli i przepraszam jeżeli nie jasno się wyraziłem.

Pozdrawiam i jednocześnie przepraszam wszystkich za opóźnienie w odpowiedziach .

 

Za tydzień jest fajne szkolenie w Łaziskach. To dobra okazja zapoznać się z nowszymi konstrukcjami i technologiami od tych, o których piszesz...Przykro mi walczyć z niewiedzą fachowca, dlatego zapraszam Cie serdecznie :) http://blog.kominki-batura.pl/szczegolowy-program-szkolenia-kafle-kafle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia tej szkoły jednak chyba odpuszczę po raz kolejny :rolleyes: Są różne szkoły a ja wybrałem inną.

Dziękuję za zaproszenie.

Panie Piotrze nie będę kłócił się z Panem jak i innymi forumowiczami i uwadniał za WSZELKĄ cenę że "racja moja jest najmojsza" . To nie przystoi. Czerpanie z tego jakieś przyjemności uważam za bolączkę u co niektórych.

Dla mnie wyznacznikiem mojej wiedzy jest przede wszystkim zadowolenie klientów i w tym widzę sens mojej dalszej pracy.

Wracając do tematu jak jest z tym czadem w kominku? Rozumiem że nikt się nie spotkał z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt, zadowolenie klienta, nie musi być wyznacznikiem/potwierdzeniem posiadanej wiedzy. Choć fajnie jest, kiedy wszyscy są zadowoleni.

:)

Wracając do tematu, w swoim kominku, działania czadu nie stwierdzono.

...z braku urządzeń do jego pomiaru :)

Na serio. Kiedy w kominku jest ciąg, zagrożenie nie wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia tej szkoły jednak chyba odpuszczę po raz kolejny :rolleyes: Są różne szkoły a ja wybrałem inną.

Dziękuję za zaproszenie.

Panie Piotrze nie będę kłócił się z Panem jak i innymi forumowiczami i uwadniał za WSZELKĄ cenę że "racja moja jest najmojsza" . To nie przystoi. Czerpanie z tego jakieś przyjemności uważam za bolączkę u co niektórych.

https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

Dla mnie wyznacznikiem mojej wiedzy jest przede wszystkim zadowolenie klientów i w tym widzę sens mojej dalszej pracy.

Wracając do tematu jak jest z tym czadem w kominku? Rozumiem że nikt się nie spotkał z takim przypadkiem?

Ważne, że jest chęć uczenia się. Każda szkoła coś daje....Moja to jedna z wielu. Pozdrawiam.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - uczyć muszą się wszyscy całe życie. Najgorszym jest przekonanie że już się wszystko wie.

Panie Piotrze, w naszym temacie wspominał Pan o jakieś nowelizacji prawa w sprawie czyszczenia przewodów kominowych. W naszym fachu warto było by być na bieżąco. Nie mogę znaleźć nic podobnego więc proszę o wskazówki .

Jedynie co mam reprezentatywnego to internetowy system aktów prawnych który potwierdza 4 krotne czyszczenie przewodu kominowego

isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20101090719

- par. 34 rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

Z punktu widzenia założonego tematu uważam wiedzę na ten tematu za bardzo istotną

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o tym z Siwym w wątkach kominowych. Przyznam, że nie potrafię teraz tego znaleźć...Spróbuję przy czasie dotrzeć do tej ustawy...To jest ta sama ustawa, która zniosła minimalny przekrój komina (do tej pory 14x14 cm), zmieniła kwalifikacje komina pod względem materiału użytego do jego budowy. Były to do 2009 r materiały niepalne. Od 2009 są to wyroby niepalne (dopuszczenie plastiku). Obowiązkowy jest roczny przegląd kominiarski, z czyszczeniem w razie potrzeby i co 5 lat inwentaryzacja...No i te 4 x nieszczęsne....które ni jak nie pasują do ustawy, ale spróbuję to znaleźć i wyjaśnić...A może ktoś - coś? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...