Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wspó?czesny dom XIX wieczny


Recommended Posts

jestem powalona :o

 

pierwszy raz widze budynek ktory nie wygląda jak udawacz!!!

nawet na pocztku budowy wyglądał jak epokowy dom tylko w czasie remontu :o

 

ogólnie jestem na nie przy stylizowaniu domów

ale Twój wpisał się w klimat w 100% :D moim zdaniem wiekszosci jest to zasluga wysokości i wąskości budynku oraz stolarki okiennej :wink:

ale tak mi sie tylko wydaje :wink:

 

 

 

 

i bardzo tanio go wybudowaliscie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budynek nie jest wąski, ani wysoki, choć rzeczywiście uroda bierze się z proporcji. Chyba nawet jest dokładnie taki wysoki jak szeroki. A spadki dachu to 37 stopni, czyli nachylenie 1:1,5 tzw. złoty kąt.

Jeśli chodzi o stolarkę to zwróć uwagę, że wszystkie nadproża są w jednej linii. Okna nie biegają po elewacji jak obłąkany zając- co zdarza się u większości typówek.

Dziękuję za miłe słowa i polecam poszukiwania urody w prostocie i elegancji.

Ślicznotka na zdjęciu na poprzedniej stronie to Magda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stolarkę to zwróć uwagę, że wszystkie nadproża są w jednej linii. Okna nie biegają po elewacji jak obłąkany zając- co zdarza się u większości typówek.

 

Tak samo jak u nas :) I oboje kochamy modrzew ;)

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/domek_widok.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/domek_Myszka_Monster.jpg

 

Ślicznotka na zdjęciu na poprzedniej stronie to Magda :)

 

Ślicznotka jest bardzo podobna do mojej koleżanki, która kilka lat temu rozwiodła się w Krakowie i wyemigrowała za nowym ukochanym gdzieś w Polskę

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
hawkmoon - maczałeś palce w bryle jaworznickiej biblioteki ?;-)

 

Z uporem maniaka walczyłem o pieniądze na jej budowę, o jej lokalizację przy rynku i z przeciwnikami samego projektu, którzy twierdzili, że to dramatyczne szkaradzieństwo.

Projekt został wybrany w drodze konkursu spośród kilkunastu propozycji. Sam w sądzie konkursowym nie miałem głosu. Ale jak wyjęli planszę z koperty... to od razu się zakochałem w tym projekcie.

Podczas budowy nie wchodziłem do srodka, żeby nie psuć sobie efektu. Kiedy byla już gotowa to podczas pierwszego oglądania szukałem szczęki na podłodze. To jest najlepsza biblioteka publiczna w Europie pod względem funkcjonalności.

I kolejny dowód na to, że czym gorsze warunki do projektowania ma architekt - wysokie wymagania inwestora, trudna działka, ostre ograniczenia budżetowe, to tym lepszy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...