Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wspó?czesny dom XIX wieczny


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hawkmoon, dopatrzyłam się dopiero teraz twojego ciekawego domku. :oops: I właśnie wyczytałam, ze modrzewia niczym sie nie traktuje. Ja mam modrzewiowe deski przygotowane do obłożenia paskudnych budowlanych kleszczy. Nie wiedzialam, że można modrzew zostawić samemu sobie i kilka desek już pomalowałam (zapomniałam jak się to nazywa :oops: taki śmierdzący preparat, właściwie impregnat, zapobiegający m.in. zmianie barwy). Czy bardzo zaszkodziłam temu mojemu modrzewiowi? czy jednak mogę spac spokojnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt :"Brakuje jeszcze drzwiczek do szafki i półeczek i drobiazgów do powieszenia papieru do pupy, małego ręczniczka etc."

 

A może coś takiego?

http://img146.imageshack.us/img146/2616/papierld0.jpg

.....ręczna robota .... a cięzkie jak diabli :wink:

 

Pomysł podsuwam, bo bardzo podoba mi się Wasz domek, swój też w podobnych klimatach będę urządzała. Do kibelka "drobiazgi" już kupiłam :oops: ale mam pytanie : jakie macie w łazience kafelki ( firma, seria....?)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Buduję Karmen II z Domowych Klimatów i szukając inspiracji "na chwilę" weszłam na forum. Siedzę sześć godzin i podziwiam. Przepadłam: sufit z belkami modrzewiowymi przwrócił mi koncepcję wnętrza do góry nogami! Taki sufit jest cudny... Do diaska z Feng Shui! 100% tradycji- rewelka!

Jeśli macie więcej takich fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hawkmoon, ciesze się, ze w zalewie nowoczesnych, modnych , podobnych domków znalazl sie ktos taki jak ty i postawil na sprawdzone wzory z przeszlosci :) Cieszy mnie to tym bardziej, ze my również postawiliśmy na tradycyjną zabudowę miejską XIX w (kolega sie śmieje, ze budujemny kamienicę sopocką ze względu na ksztalt budynku i drewniane, rzeżbione dodatki).Taki klimat pasuje do wsi , w której dom ma stanąć i taki klimat podba sie nam najbardziej, szczególnie mi, bo jestem rodowitą Kaszubką :D Na szczeście nasz architekt pasjonuje sie budownictwem ryglowym , więc tylko zatarl rece z zadowolenia :) Ja narysowalam , jak to widzę, wyslalam mu setki zdjęc podobnych budynków z Kaszub, Gdańska i Żulaw..... no i sie zaczęlo:) Nasz dom będzie w stylu kaszubskich XiX domów popularnych w miasteczkach i miastach Polski pólnocnej (nie myliś z wiejskimi chalupami :) ). Będzie prostokątny, piętrowy z poddaszem nieuzytkowym, parter z czerwonego klinkieru i zaoblonymi oknami, piętro z muru pruskiego i oknami kwadratowymi,czarna dachówka na dachu o minim. spadku ,dwuspadowym z ozdobnymi szpicami i z rzeźbionymi odsloniętymi krokwiami. Szczyt w środkowej cześci budynku z rzexbionym drewnianym gankiem. Garaz ceglany z wrotami "jak od stodoly" , a od strony ogrodu rzeźbiony jak na Żulawach, drewniany, zadaszonym taras :) Aż sie prosi by na szczycie umiescić A.D.1888 - no, ale to przecież będzie A.D.2008 - tylko, ze ten napis to juz by bylo przeklamanie :D Nie mniej czerwona, postarzana i ręcznie robiona cegla juz namierzona. Kiedy juz zaczniemy budowę, a wierzę , ze najpóźniej w czerwcu, umieszcze pare fotek :) Pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...