Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wspó?czesny dom XIX wieczny


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rewelacja!!! pieknie! kuchnia wystrzałowa! reszta jeszcze bardziej!

po prostu brak słów!

 

Będę miała bardzo podobne L w kuchni. W zasadzie identyczny układ włącznie z piekarnikiem:)

Nie miałeś problemu z wycięceim blatu pod zlewozmywak? też myślałam o kamiennych blatach ale właśnie wszyscy mnie straszą, że jest problem z wycięciem w nich dziury pod zlew.

 

pozdrawiam

 

marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniarze boją się wycinać, bo może pęknać podczas wycinania, przenoszenia, układania. Dobry fachowiec wytnie, a potem trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Po ułożeniu na wypoziomowanej kuchni już nic nie ma prawa się stać.

Mam złe doświadczenia z MDF-owymi blatami - używany w starym mieszkaniu spuchł, wyślizgał się, etc. Kamień to kamień. Nawet ten najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wreszcie jakis przyzwoity projekt :)

Bo te "dworki" z gankiem na dwóch ołówkach i wjazdem do garażu od frontu skutecznie zaśmieciły krajobraz na kilka pokoleń :evil:

Twórcza mysl inteligencji technicznej rozwinęła się tak dalece, że po nazwisku projektanta można wskazać rozpietość stropów w gotowym projekcie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic im się nie stało. Są połączone gwoździami karbowanymi, a potem jeszcze usztywnione w poprzek legarami podłogi i płytami OSB. Jako, że belki modrzewiowe przyjechały w maju mokre, a tynkowaliśmy w lutym, to drewno wciąż schło.

W sumie mokrych tynków w naszym domku jest niewiele - ok 120 m.kw. Standardowo w porównywalnej wielkości domu to jest kilkaset metrów. My mieliśmy strop bez tynkowania i dużo surowych, ceglanych ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjęcia:

http://foto.onet.pl/upload/45/67/_496964_n.jpg

quote]

 

 

Hej Hawkmoon !

 

JAkie to wszystko piękne - już zachorowałam na takie okna jak Twoje...

Mam jeszcze pytanko co to za piękne drzwi???

Czy to ta sama firma je robiła co okna? Ile takie cudo kosztuje?

 

Pozdrawiam !!!!

 

Zuzza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hawkmoon, od dawna śledzę z wielkim zainteresowaniem rozwój wydarzeń w Twojej galerii i w końcu muszę to napisać:

Jestem zagorzałą fanką Twojego domu! :D

Ta dbałość o szczegóły, niewymuszona prostota, harmonia poszczególnych elementów konstrukcyjnych i wyposażenia... masz chłopie wyczucie.

Jednym słowem:

 

MIODZIO!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko a propos płyty ceramicznej: gdzie masz sterowanie tej płyty???? czy to możliwe, że udało się ja tak podłączyć, że sterowanie jest w piekarniku??? Będę wdzieczna za ospowiedź, bo mam problem, gdyż mąż uszczęśliwił mnie płytą Candy bez sterowania, a marzył mi się piekarnik w słupku i nie wiem czy to się da osobno i w lekkim oddaleniu zamontowac:(

 

Pozdrawiam

 

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest w płycie - sensorowe. Tzn płyta jest do samodzielnego montażu, bez piekarnika. Jeżeli masz komplet, to sterowanie jest oczywiście wykonalne - kwestia przedłużenia kabelków sterowania (ale oczywiście katastrofalnie niewygodne). Można również dokupić indywidualne panele do sterowania taką płytą - większość producentów robi takie wynalazki. Wtedy panel montuje się w miejscu szuflady. Lecz w tym przypadku zostają ci cztery niepotrzebne pokrętła na piekarniku. I tak źle i tak niedobrze. Zal mi twojego męża teraz. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...