Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wspó?czesny dom XIX wieczny


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pada, pada, pada. Nudziło mi się więc pstryknąłem nowe lampki. Ciągle cierpię na deficyt mebli. Marzę o pięknym stole i krzesłach. Na razie musi wystarczyć plastkowy stół ogrodowy przykryty ceratą :lol:

Skąd ja to znam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę budowę tego domu od początku, tzn. od pierwszych zdjęć na Forum. Jest to mój ulubiony dom - zdecydowanie na pierwszym miejscu. Gratuluję dobrego smaku i konsekwencji stylistycznej.

Hawkmoon, w Waszym domu podoba mi się chyba wszystko, ale czy mógłbyś zdradzić producenta lamp(y) które wiszą nad stołem w części jadalnej? Będę bardzo wdzięczna za informację, a może dysponujesz jakąś dodatkową fotką? - szalenie mi się podobają.

Dziękuję i życzę dalszych trafionych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj hawkmoon

tak jak wiekszosc jestem pod ogromnym wrazeniem Waszego domu- czytałam caly temat do poznych godzin nocnych :o

My wlaśnie jestesmy na etapie urzadzania drugiej cześci domui również w Jaworznie :Dstad od razu prosba: czy mógłbyś podac namiary na pana Lucjana? Byłabym ogromnie wdzieczna.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mieszkańców Jaworzna:) Nie spodziewałam się, że spotkam kogoś z mego miasta. Zagladam tu od czasu do czasu i podziwiam Wasze dokonania z nadzieją, że i mnie przyjdzie kiedyś pochwalić się własnym domkiem. Póki co mam tylko własne mieszkanie, które właśnie remontuję. Może uda mi się wkrótce podzielić także moimi efektami pracy. Tymczasem pozdrawiam i ponownie rozpływam się w zachwycie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

No to up w górę.

Musze pokadzić, bo to najbardziej oryginalny (pozytywnie) projekt jaki znalazłem na forum.

 

Tylko jedno pytanie - obiecałeś zdradzić sekrety czyszczenia kwasem solnym cegieł i ich olejowania. Przeryłem chyba dość dokładnie wątek ale nie znalazłem nic :(

 

Przypomnisz, co i jak?

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. :D Spieszę z wyjaśnieniami - na rynku dostępne są środki do czyszczenia klinkieru z pozostałości cementowych. Moja cegła

klinkierówką nie jest ale metody postępowania moi majstrowie mieli identyczne. Kazali kupić olej do klinkieru i płyn do czyszczenia tych pozostałości cementowych firmy Knauf (po ok 20 zł za pół litra każdy).

Najpierw dokładnie umyli scianę wodą z płynem do mycia naczyń. Po spłukaniu i wyschnięciu nakładali płyn do czyszczenia (mieszanina kwasu fosforowego, solnego i czegoś jeszcze) za pomocą pędzelka. Po kilkuastu minutach wycierali cegły gąbką i szmatką do czysta.

Malowanie olejem tak jak farbą. Wystarczy jeden raz. Efekt jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

hawkmoon

 

dołączam do klubu wielbicieli - gratuluje smaku, pomysłów i dbałości o szczegóły. Bardzo ładny i klimatyczny dom

Mam pytanie o wysokosc Waszych pomieszczen - sama bede miala drewniany strop , belki 30 cm - czy to nie obniza optycznie i nie przytlacza ?

A - i jeszcze okna - skad macie takie piekne okna ?

 

dziekuje bardzo i pozdrawiam

Zoska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam: Dolna krawędź belek jest na wysokości 2,6 m. Co oznacza, że pomieszczenia mają prawie 2,9 m wysokości. Naprawdę jest czym oddychać :-)

Jeśli chodzi o okna to są dziełem jaworznickiej firmy Igies&Igies. Gorąco ich polecam, gdyż specjalizują się w stolarce, że się tak wyrażę, artystycznej. I nie są zabójczo drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...