Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wspó?czesny dom XIX wieczny


Recommended Posts

Czy ja tu napisałam, że to jak narazie najpięknieszy zaprezentowany dom :D Jestem pod wrażeniem, cegła, drewniny sufit - to elementy, które uwielbiam, a tu pięknie skomponowane, ze smakiem, wyczuciem klimatu, stylu, bez przerysowania, ciepło i zarazem funkcjonalnie...

 

A do tego jeszcze z dbałością o koszty...

 

Po prostu nie ma co się rozgadywać - pierwsza klasa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiorek

 

Jeśli chodzi o kolor ścian,proponuję Ci pomalowanie ich na kolor bardzo neutralny.Takim jest biel złamana kością słonoiwą,baardzo przyjemny.I zawsze się sprawdza Podaję nr wg wzornika NCS S0505-Y20R

 

o tak, zgadza się, i inne pokrewne odcienie

 

S505-Y40R itp.

 

ale do sosny i świerku bardzo ładna jest też mleczna czekolada, pomarańcz/teracotta a także świeże, chłodniejsze barwy - lawenda, groszek, pistacja - z tym że te ostatnie już nie do końca grają z cegłą, a tę macie cudowną!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo przepraszam za zdjęciowe milczenie. Gdzieś się zawieruszyła karta pamięci do aparatu i nie mogłem pstrykać.

Kilka fotek wieczornych.

Zdjecie korytarza na poddaszu.

http://foto.onet.pl/upload/29/8/_551570_n.jpg

3 rolki tapety winilowej a 19 zł, resztka wykładziny dywanowej z 40 proc. upustem za 95 zł. Plastikowe klamki w drzwiach a 4,50 zł sztuka. Zbieram na ładniejsze.

Sypialnia, bez mebli niestety, bo na razie brak środków...

http://foto.onet.pl/upload/6/50/_551571_n.jpg

Sypialnia, widok w stronę garderoby (za drzwiami z mleczej szyby) i korytarza

http://foto.onet.pl/upload/6/73/_551577_n.jpg

W sypialni nadroższym elementem są szklane drzwi za 850 zł. Na ścianach i suficie 1 wiaderko farby akrylowej za 66 zł (wałek był w promocji) i 5 rolek ciemnozielonej tapety o fakturze płótna po 10 zł rolka (promocja była, akurat takiej szukałem), 18 m2 wykładziny a 19,99 za m2 plus 5 listew wykończeniowych a 9,78 sztuka. Dwie lampki papierowe z IKEI za 99 zł sztuka (zbójecka cena za trochę drutu i papieru, ale pasowały mi do koncepcji). Zielone i niebieskie (w korytarzu) lampki sufitowe po 19 zł sztuka. Robocizna własna.

Meble w garderobie - 1550 zł.

Łazienka na parterze, ta na poddaszu musi poczekać na "13" :-)

http://foto.onet.pl/upload/41/82/_551578_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/36/6/_551586_n.jpg

Podliczyłem łazienkę - wykończenie, wyposażenie z robocizną 3650 zł. Bez okna, drzwi i instalacji CO, wod-kan i elektrycznej. Poza tym wszystko policzone z dokładnością do 5 zł. Brakuje jeszcze drzwiczek do szafki i półeczek (ok 100 zł, mebelek za 250 zł zrobił mi zaprzyjaźniony stolarz, w firmie meblowej zaśpiewali mi 1,5 tys. zł :evil:) i drobiazgów do powieszenia papieru do pupy, małego ręczniczka etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam: Dolna krawędź belek jest na wysokości 2,6 m. Co oznacza, że pomieszczenia mają prawie 2,9 m wysokości. Naprawdę jest czym oddychać :-)

Jeśli chodzi o okna to są dziełem jaworznickiej firmy Igies&Igies. Gorąco ich polecam, gdyż specjalizują się w stolarce, że się tak wyrażę, artystycznej. I nie są zabójczo drodzy.

 

Hawkmoon- dziekuje bardzo. To u nas wyokosc nawet ciut (10 cm) wiecej, czyli bedzie dobrze :)

Igies&Igies - szkoda ze tak daleko ode mnie :( .

Jak mozesz jeszcze - jaka powierzchnie ma Wasz "salon" z kominkiem ?

Jestesmy po wylaniu fundamentow - i taki maly wydaje mi sie nasz "salon"

( 5m x 7 m) - jak teraz tak "na oko" po obrysie go biore .

A marzyly mi sie przestrzenie .. ( ma miare mozliwosci oczywicie).

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zochna, co do wielkości pomieszczeń nic się nie martw. 35 m2 to naprawde bardzo dużo. Pomieszczenia nabierają właściwych rozmiarów dopiero po otynkowaniu ścian. Reszta jest złudzeniem. Jeśli chodzi o kolory w łazence to wydaje mi się że wszystko po trochu - ciepły beż, neutralne halogeny, ciepłe żarówki żarowe kinkietów i zdjęcie bez lampy błyskowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Alina Lozowska
Afromozja, czy cuś jakoś tak. :D

Co do kominka - działa. Przez kilka tygodni był bez szyby, bo się spsuła. Trochę dymiło. Z szybą nie dymi. W sumie kominek do oglądania i epizodycznego napalenia, a nie do ogrzewania. Polecam estetom.

 

Czy mółgbyś rozwinąć temat ? Jako to , nie nadaje się do ogrzewania? Co jest nie tak?

Chyba producent reklamuje to jako wkład ogrzew3ający , a nie do patrzenia?

Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawkmoon, nie pogniewasz się, że zapisałam kilka zdjęć do specjalnego folderu, w którym kompletuję piękne wnętrza? :oops:

Klimat, który stworzyłeś ceglanymi ścianami i modrzewiowym stropem, jest dla mnie bajkowy!

Żeby mi się tylko udało wytworzyć podobny, gdy powstanie nasz dom...

 

I żebyś wiedział jak cierpię na niedosyt następnych zdjęć :)

 

Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...