Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Napędy rolet SOMFY + TaHoma i co dalej ?


Recommended Posts

Witam. Jako że jestem nowy na tym forum (wcześniej tylko szukałem porad) chciałem się z wszystkimi przywitać.

 

Potrzebuję porady od użytkowników TaHomy firmy Somfy, fachowcy od rolet zamontowali mi rolety z napędami Somfy które bardzo fajnie działają z Tahomą, ale pytanie co dalej? Produkty SOMFY są bardzo drogie a nie wiem czy inne firmy będą miały możliwość żeby nimi jakoś sterować przez TaHomę ?

 

chciałbym założyć:

 

  1. Alarm bezprzewodowy ( ze średniej półki ~1600 zł [7-8 PIR'ów] )
  2. Napęd bramy garażowej (Wiśniowski Optima 600 [ już dawno kupiony] )
  3. Szyfrator do drzwi wejściowych (z możliwością dołożenia drugiego który będzie na furtce)
  4. Jakieś oświetlenie typu LED do podświetlenia sufitu w salonie i ściemniacz do sypialni.
  5. 5szt. Termostatów LCD (kable od pieca już są wyprowadzone w odpowiednie miejsca) [Piec Kołton DUOX ZX-25 ze sterownikiem ST490]

 

 

Tak że planów dużo ale co wybrać żeby to działało jakoś pod kontrolą jednej TaHomy ?

Edytowane przez slusek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zbyt dużego wyboru, wycenili mi całość (16 rolet z silnikami, moskitierami + TaHoma + wycinanie wnęk na skrzynki i montaż) na 20.000 zł. gdy prosiłem o wycenę w innych firmach to było od 24 tys. do rekordowego 34 tys. Mogłem wybrać opcję z Chińczykami ale wychodziło to ok. 4 tysiące taniej na całości a mówili że mają strasznie dużo reklamacji i tak mi za rok przyjadą założyć SOMFYa wtedy będzie to dodatkowy koszt ok. 9 tys. Edytowane przez slusek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widzieliście silniki do rolet 4 przewodowe? Nawet te do żaluzji z regulacją lamelek mają góra 3 przewody.

Np firma Portos daje 4 przewody do rolet zewnetrznych sterowanych standardowo - 2 fazowe do kierunków, niebieski i żółtozielony http://www.portosrolety.pl/download/Warunki_techniczne_podlaczenia_silnikow_przewodowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Tahoma współpracuje z elementami i modułami w technologii io i rts z somfy. Bez problemu znajdziesz tam mnóstwo elementów wykonawczych tańszych niż np w szeroko reklamowanym ostatnio fibaro. Poza tym tahoma pracuje z szeroką gama produktów z komunikacją z-wave. Są tam głowice termostatyczne itp. Najlepiej zadzwoń do serwisu somfy do Warszawy i pogadaj że specjalistami. Sam będę teraz podłączal u siebie tahoma więc pomału też drąze temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam. Jako że jestem nowy na tym forum (wcześniej tylko szukałem porad) chciałem się z wszystkimi przywitać.

 

Potrzebuję porady od użytkowników TaHomy firmy Somfy, fachowcy od rolet zamontowali mi rolety z napędami Somfy które bardzo fajnie działają z Tahomą, ale pytanie co dalej? Produkty SOMFY są bardzo drogie a nie wiem czy inne firmy będą miały możliwość żeby nimi jakoś sterować przez TaHomę ?

 

chciałbym założyć:

  1. Alarm bezprzewodowy ( ze średniej półki ~1600 zł [7-8 PIR'ów] )
  2. Napęd bramy garażowej (Wiśniowski Optima 600 [ już dawno kupiony] )
  3. Szyfrator do drzwi wejściowych (z możliwością dołożenia drugiego który będzie na furtce)
  4. Jakieś oświetlenie typu LED do podświetlenia sufitu w salonie i ściemniacz do sypialni.
  5. 5szt. Termostatów LCD (kable od pieca już są wyprowadzone w odpowiednie miejsca) [Piec Kołton DUOX ZX-25 ze sterownikiem ST490]

 

Tak że planów dużo ale co wybrać żeby to działało jakoś pod kontrolą jednej TaHomy ?

 

Pytanie podstawowe czy masz napędy RTS czy io-homecontrol? Zarówno rts jak i io można podłaczyć np. do alarmu lub knx za pomocą dedykowanych modułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! tu macie przykład jak klienta naciągnięto na najdroższe tak jak na te "gotowe systemy w dobrej cenie". "Kupisz Pan tańszy to nie dajemy gwarancji". "Te tańsze sie psują, będziesz Pan za rok wymieniał". "My dajemy 5 lat gwarancji" - Ale jaja :-) Zwykle po 5 latach elektronika zaczyna się psuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...