Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Muchenz,tego kotła też chcesz zabronić :p

 

Albo taki kominek z płaszczem wodnym na ciągu naturalnym :D

A ten kondensacyjny HG też chcesz zabronić?

http://www.froeling.com/fileadmin/content/foerderung/Flyer_Brennwertw%C3%A4rmetauscher_DE_2015_MAIL.pdf

Wszystkich w.w. urządzeń NIE MOŻNA REGULOWAĆ ILOŚCIĄ PODAWANEGO PALIWA.

Prawie wszystkie kotły HG najwyżej klasy.osiągają sprawność(Wikungsgrad) w przedziale 90-95%,również na mocy minimalnej(Teillast).:D

http://www.depv.de/uploads/media/Kombiheizungen_2007.pdf

Pozdrawiam.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muchenz,tego kotła też chcesz zabronić :p

Pierwszego za darmo nie wstawiłbym do nowego domu.

Kolejne /Froling i Walltherm/ podaj proszę ceny, moce minimalne, zakresy modulacji dla najmniejszych z serii.

Zaciekawiłeś mnie :confused:

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o brykiecie z marketów ?

Wydaje się to mocno wysuszone ale obawiam się czy tam kleju jakiegoś nie cisną.

Jest to w miarę czyste palenie w porównaniu do dobrego suchego drewna ?

 

Zakończyłem etap testowania wszelkich brykietów do kominka z płaszczem, oto moje spostrzeżenia: brykiet RUF Barlinek - 1 miejsce w moim rankingu; brykiet RUF z Castoramy - najlepszy stosunek ceny do jakości; brykiet Pini - Key (Castorama) - bardzo dobry ale za drogi; brykiet RUF z Brico Marche - dobry ale do późniejszego dokładania gdyż nie najlepiej się rozpala ładując nim cały kominek; brykiet Eco - Pal wałki - bardzo dobry i wysoce energetyczny lecz powiększa swoją objętość (długość) i trzeba układać przed rozpaleniem z uwzględnieniem powyższego.

Z wszystkich powyższych jedynie brykiet z Brico Marche lekko kopcił szybę. Barlinek i RUF z Castoramy za to pięknie ją wypalał i pozostawiał szybę jak i wnętrze kominka w idealnej czystości. Moim zdaniem mało które drewno (chyba, że bardzo suche) nie deklasuje dobrego brykietu.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkich w.w. urządzeń NIE MOŻNA REGULOWAĆ ILOŚCIĄ PODAWANEGO PALIWA.

 

Owszem, ale zwróć uwagę, że ZAWSZE tego typu urządzenia oferują z buforem. Jedynie palniki pelletowe bez i wtedy to ma sens.

 

Unas większość trujokomunków napędzających podłogówki i kaloryfery leci na półgwizdka zatruwając okolicę, a kominki zgazowujące są widziane jedynie na niemieckich folderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale zwróć uwagę, że ZAWSZE tego typu urządzenia oferują z buforem. Jedynie palniki pelletowe bez i wtedy to ma sens.

 

Unas większość trujokomunków napędzających podłogówki i kaloryfery leci na półgwizdka zatruwając okolicę, a kominki zgazowujące są widziane jedynie na niemieckich folderach.

 

Ja lecę na "pełen gwizdek" a bufora nie posiadam, więc proszę nie uogólniać.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Green,dlaczego cię ten pierwszy nie ciekawi?:eek:

Widzisz naiwny jesteś jak małe dziecko,te piękne filmiki drogich firm pokazują jak się ładnie pali,ale nikt nie pokazuje jak wygląda z perspektywy komina jednocześnie.Ja to pokazałem,bez fotomontażu=cały czas filmuję.zresztą nie mam o tym zielonego pojęcia.;)

A ty twierdzisz że bezdymne rozpalanie to be,tobie to już nikt i nic nie dogodzi.

Ten kocioł po godzinie pracy również dalej funkcjonuje bez prundu,nie ma sondy lambda,stałe nastawy powietrza.a jednak nikt tu w tym kraju mu nie poskoczy z czystością spalania.Tu,post 228 sobie pooglądaj obrazki

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20130-problem-z-temperatura-kot%C5%82a/page-12?

Cena Wallterm 14,9 kw=30 % ciepła przez promieniowanie,70% płaszcz wodny

http://www.klimaworld24.info/Walltherm-wassergef%C3%BChrter-Holzvergaserofen-15-kW-Modell-%22K%C3%B6nigsspitze%22;O9I88;1193;12.html

ceny Frolinga wraz z buforem w pakiecie,sam kocioł prawie to samo

http://erich-kuhn.de/shop/index.php?page=manufacturers&mnf=2

Ten podlinkowany przegląd praktycznie "całej elity" masz również ceny bez vat-u=Preis,pozostałe nazwy

Brennholzlange=dł. polan,Fullschachtinhalt=poj. komory zał.,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi

ceny Frolinga wraz z buforem w pakiecie,sam kocioł prawie to samo

http://erich-kuhn.de/shop/index.php?page=manufacturers&mnf=2

Ten podlinkowany przegląd praktycznie "całej elity" masz również ceny bez vat-u=Preis,pozostałe nazwy

Brennholzlange=dł. polan,Fullschachtinhalt=poj. komory zał.,

Pozdrawiam.

raczej zawiera niemiecki VAT (19% MwSt) i koszty wysyłki na terenie Niemiec

 

np. Fröling S1 Turbo 15 kW mit 1000 Liter Pufferspeicher

EUR 5.976,00

inkl. 19 % MwSt inkl. Versandkosten innerhalb Deutschland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wstawiać kocioł na paliwo stałe za 27 tyś to juz trzeba mieć nie równo pod kopułą.

 

Co do brykietu to RUF z castoramy produkowany przez tartak Nowosiółki jest naprawde dobry mimo ze ciemny.

Moim zdaniem komfort palenia jest bardzo wysoki - nie brudzi przy załadunku, daje dużo ciepła i daje się kontrolowac proces spalania. Oraz nie trzeba go sezonować. Kupujesz i palisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wstawiać kocioł na paliwo stałe za 27 tyś to juz trzeba mieć nie równo pod kopułą.

 

 

Co do brykietu to RUF z castoramy produkowany przez tartak Nowosiółki jest naprawde dobry mimo ze ciemny.

Moim zdaniem komfort palenia jest bardzo wysoki - nie brudzi przy załadunku, daje dużo ciepła i daje się kontrolowac proces spalania. Oraz nie trzeba go sezonować. Kupujesz i palisz

 

Adam, gdybym robił jeszcze raz kominek wstawiłbym wklad nie za 8 tys jak mam teraz a za 18 tys. Dlaczego? Dla większej sprawnosci i klasy samej w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę adam,tylko dla Niemca 5 tysi € to tyle co dla nas 5 tysi PLN i długo nie będzie jeszcze tej ekologii co tam jak sobie tu nasi "ekolodzy" życzą.

Na sam przód trza zarobki sporo podwyższyć,wtedy coś ruszy=będzie mnie stać na grzanie olejem bądź gazem płynnym,gdzie nie ma sieci,PC,prądem,peletem,mam na myśli to czego jest najwięcej, stare budownictwo.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek spowodował że mam uczulenie na wszelkiej maści palaczy. zaczęła się zima a oni zatruwają okolicę spalając śmieci etc.

 

Dlatego na Polaka jest jeden sposób - całkowicie zakazać spalania paliw stałych. Robisz dym inny niż gazowy - mandat!

 

truciciele i smrodziciele, biedota trzeci świat truje całą okolicę

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek spowodował że mam uczulenie na wszelkiej maści palaczy. zaczęła się zima a oni zatruwają okolicę spalając śmieci etc.

 

Dlatego na Polaka jest jeden sposób - całkowicie zakazać spalania paliw stałych. Robisz dym inny niż gazowy - mandat!

 

truciciele i smrodziciele, biedota trzeci świat truje całą okolicę

Śmieci to paliwa stałe? czy paliwa stałe to śmieci ? ;)

Ten mandat za dym inny niż gazowy to jak często? Raz na tydzień?

Jak w okolicy nie ma gazu to co ? lub jak zabraknie gazu bo Rosja zamknie ? :)

Ty chyba też już powinieneś płacić mandaty? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...