Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też go o to pytałem ale nie pamiętam czy odpowiedział.

 

Wy sobie jaja robicie. W tym wątku parokrotnie pisałem, ze pompa ciepła.

Czytanie ze zrozumienie ich mać.

Wczytajcie sie odrobine uczcicwie i solidnie w to co inni piszą, a nie powtarzajcie swoje mee, beee o kominkach jakie to one cudowne i pachnące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby energia bytowa albo podczerwień z pilotów?

 

Energia bytowa o której wspominasz też musi zataczać odpowiednie kręgi :D i musi być odpowiednio zastosowana :D. Co innego z podczerwienią :yes: wciskasz dioda daje sygnał a PC startuje.:D:yes:.Lepiej go już o nic nie pytać bo widzisz jaki bee ,,,mee do kominków.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie jaja robicie. W tym wątku parokrotnie pisałem, ze pompa ciepła.

Czytanie ze zrozumienie ich mać.

Wczytajcie sie odrobine uczcicwie i solidnie w to co inni piszą, a nie powtarzajcie swoje mee, beee o kominkach jakie to one cudowne i pachnące.

 

Oj tam, oj tam. Z PC to taki martwy i zimny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Z PC to taki martwy i zimny dom.

A z kominkiem grzany punktowo, przegrzany, przesuszony, zagracony drewnem które jeszcze trzeba dźwigać.

Ale To wasz wybór jak wielokrotnie pisalem i on mnie koło tyłka lata dopóki jakis hipokryta mi pod nosem nie bedzie dymił dzien w dzien "jablonka".

 

Powtórze też że nieustannie "poraża" mnie (takie modne słowo) Wasza rzeczowość i trzymanie się tematu.

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Z PC to taki martwy i zimny dom.

 

W starym roku można podyskutować w nowym już niekoniecznie ale to ,że nie ma porównania Kominka do PC to racja.Martwy i rzekłbym niewidoczny .W kominku słychać trzask palących ogniem polan , w PC tylko smród izolacji w pomieszczeniu gdzie stoi i ewentualnie trzaskanie dziobem serwisanta :D:hug:jak przyjedzie naprawiać elektronikę.Przepraszam za dziobem.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kominkiem grzany punktowo, przegrzany, przesuszony, zagracony drewnem które jeszcze trzeba dźwigać.

Ale To wasz wybór jak wielokrotnie pisalem i on mnie koło tyłka lata dopóki jakis hipokryta mi pod nosem nie bedzie dymił dzien w dzien "jablonka".

 

Powtórze też że nieustannie "poraża" mnie (takie modne słowo) Wasza rzeczowość i trzymanie się tematu.

 

zdrowia

 

Nasza rzeczowość jest taka sama jak Twoja. A jeśli chodzi o grzanie punktowe to przeczytaj moją stopkę. Dodatkowy system podwójnej szyby powoduje stosunkowo małą emisję na pomieszczenie. Wodniaki nie grzeją punktowo, taka ich natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia bytowa o której wspominasz też musi zataczać odpowiednie kręgi :D i musi być odpowiednio zastosowana :D. Co innego z podczerwienią :yes: wciskasz dioda daje sygnał a PC startuje.:D:yes:.Lepiej go już o nic nie pytać bo widzisz jaki bee ,,,mee do kominków.:lol2:

 

Wbił sobie do mózgownicy że nie jestem przeciwniekiem kominków!! To jest prywatna sprawa każego co se w salonie stawia i używa.

Nie jestem przeciwnikiem okazyjnego zapalenia sobie kominka jak ktoś lubi. Akurat ja nie popadam w skrajności i nie jestem żadnym eko oszołomem jak sugerujecie.

 

Jestem przeciwnikiem smrodzenia sąsiadom kominkiem codziennie gdy się tego nie musi robić. Patrz kolega wg który na kazdym kroku podkreśla swoja majętność i że go na gaz stać ale i tak bedzie kominkiem palił bo lubi.

 

I tak, uważam że nie można z Wami rzeczowo o problemie porozmawiać. Wasze "argumenty" końćza się na krótkiej liście:

- bo tak

- bo lubię

- mi pachnie a nie śmierdzi

- inni smrodzą bardziej ekogroszkiem.

 

Z uporem godnym lepszej sprawy nie przyjmujecie do wiadomości że kominek palony u sąsiada czuć. Że nie każdemu to pachnie. NIe przyjmujecie do wiadomości że wywalacie w komin wielokrotnie wiecej szkodliwych (dla siebie i sąsiadów) związków których przy gazie na który Was stać, było by wielokrrotnie mniej. I błagam, nie proście już o "badania" niech któryś ordynarnie wlezie na dach wsadzi łeb w komin od kominka i się zaciągnie. Tą samą operacje proponuję przprowadzić na kominie od pieca kondensacyjnego. Wtedy zrozumiecie różnice. Jeśli zechcecie.

 

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym roku można podyskutować w nowym już niekoniecznie ale to ,że nie ma porównania Kominka do PC to racja.Martwy i rzekłbym niewidoczny .W kominku słychać trzask palących ogniem polan , w PC tylko smród izolacji w pomieszczeniu gdzie stoi i ewentualnie trzaskanie dziobem serwisanta :D:hug:jak przyjedzie naprawiać elektronikę.Przepraszam za dziobem.;););)

Skund Ty się urwał?

O jakim smrodzie izolacji Ty piszesz?

Nie slyszałem o zepsutej elektronice od PC.

 

A ze niewidoczny? I słusznie. Bebechy z lodówki też wyprułeś na zewnatrz żęby było widać jak chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbił sobie do mózgownicy że nie jestem przeciwniekiem kominków!! To jest prywatna sprawa każego co se w salonie stawia i używa.

Nie jestem przeciwnikiem okazyjnego zapalenia sobie kominka jak ktoś lubi. Akurat ja nie popadam w skrajności i nie jestem żadnym eko oszołomem jak sugerujecie.

 

Jestem przeciwnikiem smrodzenia sąsiadom kominkiem codziennie gdy się tego nie musi robić. Patrz kolega wg który na kazdym kroku podkreśla swoja majętność i że go na gaz stać ale i tak bedzie kominkiem palił bo lubi.

 

I tak, uważam że nie można z Wami rzeczowo o problemie porozmawiać. Wasze "argumenty" końćza się na krótkiej liście:

- bo tak

- bo lubię

- mi pachnie a nie śmierdzi

- inni smrodzą bardziej ekogroszkiem.

 

Z uporem godnym lepszej sprawy nie przyjmujecie do wiadomości że kominek palony u sąsiada czuć. Że nie każdemu to pachnie. NIe przyjmujecie do wiadomości że wywalacie w komin wielokrotnie wiecej szkodliwych (dla siebie i sąsiadów) związków których przy gazie na który Was stać, było by wielokrrotnie mniej. I błagam, nie proście już o "badania" niech któryś ordynarnie wlezie na dach wsadzi łeb w komin od kominka i się zaciągnie. Tą samą operacje proponuję przprowadzić na kominie od pieca kondensacyjnego. Wtedy zrozumiecie różnice. Jeśli zechcecie.

 

 

zdrowia

 

A jakie są Twoje argumenty? Uważam, że tak samo "pliszkowe" jak nasze. Masz PC to fajnie, ale nie każdy ją chce i nie każdego na nią stać. Jedno jest pewne - nie chciał bym mieć takiego sąsiada ja Ty. Ale pocieszeniem może być to, że choć byś nie wiem co zrobił to i tak nie zakażesz nikomu palić w kominku. Nie ma takiego "paragrafu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Twoje argumenty? Uważam, że tak samo "pliszkowe" jak nasze. Masz PC to fajnie, ale nie każdy ją chce i nie każdego na nią stać. Jedno jest pewne - nie chciał bym mieć takiego sąsiada ja Ty. Ale pocieszeniem może być to, że choć byś nie wiem co zrobił to i tak nie zakażesz nikomu palić w kominku. Nie ma takiego "paragrafu".

 

Widzisz mówiłem , żeby nie odpisywać , ujęła go prosta prawda aż się w starym roku zagotował , z resztą niepotrzebnie .Jak mu jeszcze nie śmierdzi izolacja to uwierz kiedyś zacznie ,a elektronika w PC to ustrojstwo.On nie ma już argumentów bo ma PC i tym się szczyci.Słucha już sam siebie i zaczyna go to lekko przytłaczać i przerastać.Powiedz , a w jakim stopniu on to Nasze przesłanie zrozumiał??? . Chyba w umiarkowanym.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mówiłem , żeby nie odpisywać , ujęła go prosta prawda aż się w starym roku zagotował , z resztą niepotrzebnie .Jak mu jeszcze nie śmierdzi izolacja to uwierz kiedyś zacznie ,a elektronika w PC to ustrojstwo.On nie ma już argumentów bo ma PC i tym się szczyci.Słucha już sam siebie i zaczyna go to lekko przytłaczać i przerastać.Powiedz , a w jakim stopniu on to Nasze przesłanie zrozumiał??? . Chyba w umiarkowanym.;););)

 

Śmiem twierdzić, że Naszego przesłania nie zrozumiał w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Dom musi miec kominek aby nie byl martwy i zimny......:popcorn:

 

Biedny narod.... niby z kolan wstal... a tyle ludzi mieszka w martwych, zimnych domach.... niewspominajac o tych co nawet nie maja wyboru bedac "skazani" na mieszkania....

 

Ale moze jest tak ze ( u niektorych ) jak umysl martwy to dom zywy przynajmniej dzieki kominkowi.... bo trzaski i swiatlo blyskotliwsze od komentarzy wlascicieli.:rolleyes:

 

No tak, kominkarze się wspierają to i pompiarze trzymają się razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ieeeetam :)

mam w swoim "martwym" domu PC (z temp. ustawioną jak mnie pasuje - z pełną klimatyzacją) ... serwisantów oglądam dwa razy do roku, na przeglądach (jakoś nic się nigdy nie psuje - odpukać) :) ... nic u mnie nie trzaska (no czasami prócz żony) ;) ... i tak życie spokojnie w mym "domu martwym, bez duszy" upływa :) ;)

 

ps - kilka razy w roku nachodzi nas ochota otwartym paleniskiem posmrodzić na tarasie, kiełbaskę na patyku podpiec i takie tam brewerie ... bo jak ogólnie wiadomo trawa apetyt również wzmaga i w efekcie człek pomysły różniste ma :) ;)

 

Miłego nowego roku wszystkim życzę ... i byście się tutaj nie pozabijali :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Twoje argumenty? Uważam, że tak samo "pliszkowe" jak nasze.

Ja nie mam żadnego argumentu! Stwierdzam tylko fakt - kominek smierdzi. Zwlaszcze 50m od Twojego salonu na podwórku u sąsiada. Ja czuje kiedy sąsiedzi popalaja. Na szczescie robia to sporadycznie wiec OK. Jakbym miał bym tak mieć codziennie.....

 

Masz PC to fajnie, ale nie każdy ją chce i nie każdego na nią stać. Jedno jest pewne - nie chciał bym mieć takiego sąsiada ja Ty. Ale pocieszeniem może być to, że choć byś nie wiem co zrobił to i tak nie zakażesz nikomu palić w kominku. Nie ma takiego "paragrafu".

Nie rozmawiamy tutaj o moim systemie grzewczym tylko o emisyjności Twojego. Moj system grzewczy zuzywa 1/4 prądu wyprodukowanego wprawdzie w elektrowni węglowej ale ofiltrowanej. Do tego nie dymi sąsiadowi w okno tylko troszkę wyżej. Wiec jest pewnie rząd wielości (lub wiecej) mniej emisyjny od palenia paliwami stałymi w zaciszu domowym.

Ja nie mam wiec sobie nic do zarzucenia. Nie smrodze sąsiadom, nie hałasuje sąsiadom, pomoge jak czegoś potrzebuja.

 

Argument że nie stać jest kiepski: PC to 30tys. Ile kosztował CIe: przyłącze gazowe+kominy+piec gazowy+kominek?

 

Ja też niechciałbym mieć takiego sąsiada jak Ty który smrodzi bo lubi a nie musi i ma w pompie czy to innym przeszkadza czy nie. Sorki, ale argumenty o braku duszy to są dobre na kółko różańcowe bądz kącik recytatorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mówiłem , żeby nie odpisywać , ujęła go prosta prawda aż się w starym roku zagotował , z resztą niepotrzebnie .Jak mu jeszcze nie śmierdzi izolacja to uwierz kiedyś zacznie ,a elektronika w PC to ustrojstwo.On nie ma już argumentów bo ma PC i tym się szczyci.Słucha już sam siebie i zaczyna go to lekko przytłaczać i przerastać.Powiedz , a w jakim stopniu on to Nasze przesłanie zrozumiał??? . Chyba w umiarkowanym.;););)

Wolę się szczycić czystym i bezobsługowym systemem grzewczym niż tym że dzwigam drewno, smrodze sąsiadom i mam ich gdzieś. Ale to nie jest woątek o PC, wiec prosze to zostawić.

 

 

A skoro nie warto mi odpisywać no zrób sobie tą przyjemność i przestań!

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że Naszego przesłania nie zrozumiał w ogóle.

Zaraz, zaraz. To w hipokrytyczny smrodzeniu sąsiadom jest jakieś przesłanie?

Jeśli to przesłanie to coś innego niż: "bedę smrodził sąsiadom, choć nie muszę, bo nie ma na to paragrafu" no to ja faktycznie Waszego przesłania nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...