Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

NS, ja myślę, a nawet jestem przekonany, że aby skutecznie wykończyć POLSKIE KOPALNIE i oddać rynek niemcom trzeba zakazać palenia węglem, to najprostszy sposób i do tego w imię modnej obecnie ekologii. A jak myślisz czy rok, dwa, trzy, cztery temu Kraków miał super przejrzyste powietrze? Polskie kopalnie się wygasza a niemcy u nas budują swoje. Chore, nie? Dlaczego ta chora nagonka na te smogi dzieje się akurat teraz? Czyżby Unia zaczynała się sypać? A pamiętasz cud z gazem łupkowym? Lobby gazowe (ruskie) skutecznie zablokowało jego wydobycie. Czyżby nagle zniknął? To samo z tym smogiem i węglem. Wspomnisz moje słowa ale wtedy Polska będzie już zupełnie zniewolonym krajem.

 

Witam Cię.Bardzo trafna interpretacja zrozumiała z kręgu tylko dla tych co chcą zrozumieć istotę zagadnienia.Wcześniej nic im nie przeszkadzało , a zagrożenie było i to przypuszczam jeszcze większe,ale zagrożenie.Jak to mówi inny inaczej starszy Pan syf .Nikt nie podnosił larum jak dzisiejsi adwersarze z greengazem na czele, rzucający się do gardeł tym co palą w kominku.Wrzucili nas do jednego wora i karmią opinie publiczna jakiego to smoga dają kominkowcy w swoich regionach.Posługują się przy tym tabelarycznym zestawem z sieci bo i skądinąd.Popatrz np na fotografa.Mieszka se chłop na skraju puszczy, wącha se ściółkę , a tu mu co róż jakiś kominkowec w salonie napali drewnem to taki syf ma w czerpni ,że aż musi wyjeżdżać z domu. i my stanowiący aż 10% trucicieli ,w skali jego miejscowości (bo jest tak zatruta) jesteśmy aż gwoździem do trumny.To haniebne w jego miejscowości i powinniśmy być odstrzelani jak króliki w Boże Narodzenie.Ręce mi opadają jak słucha ,jak go zatruwamy.No normalnie chłop przez nas nie ma życia.Popatrz jednak na przedrostek w jego wypowiedzi czyli gdzie znajduje się kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prośba: przeczytaj swojego posta z uwzględniem składni.

 

Zabronisz TYLKO pieców węglowych, sprzedaż kominków wzrośnie o 1000%. "Polak potrafi"

 

A Twoj kominek w salonie to jest kominek tylko z nazwy. Bo w praktyce to jest właśnie piec opalany drewnem tylko że gorszy od pieca z sterowaneim, podawaniem i regulowanym dopływem powietrza.

 

Danych ile procentowo smogu krakowskiego pochodzi z kominków ile z pieców węglowych nie ma i nie bedzie. Nie wiem jak sobie wyobrażasz to zmierzyc.

 

Lubie z tobą dyskutować bo błędów ortograficznych nie robisz.:D:D:D .1.Składam :p się jak mogę by twej i innych głupocie dać odpocząć.2.Tak zabronię tylko pieców węglowych jeśli będzie taka potrzeba.3.Nie mam pieca opalanego drewnem.Jak kupowałem w specyfikacji widniał opis jak : użytkować kominek z płaszczem wodnym opalanym drewnem.4. skoro nie masz tak istotnych dla topiku danych to wybacz poczekam na bardziej kompetentnego ,siakis mi się wydajesz za krótki w tych zestawieniach ,posługując się przy tym nieskazitelną wręcz bezbłędną, nabytą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie z tobą dyskutować bo błędów ortograficznych nie robisz.:D:D:D .1.Składam :p się jak mogę by twej i innych głupocie dać odpocząć.2.Tak zabronię tylko pieców węglowych jeśli będzie taka potrzeba.3.Nie mam pieca opalanego drewnem.Jak kupowałem w specyfikacji widniał opis jak : użytkować kominek z płaszczem wodnym opalanym drewnem.4. skoro nie masz tak istotnych dla topiku danych to wybacz poczekam na bardziej kompetentnego ,siakis mi się wydajesz za krótki w tych zestawieniach ,posługując się przy tym nieskazitelną wręcz bezbłędną, nabytą opinią.

Oczywiście że masz piec opalany drewnem . Papier wszystko przyjmie. W instrukcji to mogło być to nazwane choćby rakietą kosmiczną.

Jak Ci sprzedam szambo z dziurą w dnie i napisze w instrukcji "oczyszczalnia ekologiczna", to co to będzie? A nadal się tak w tym kraju robi!!

 

Czekaj sobie czekaj na "istotne dane". Tylę że prędzej się doczekasz twardego i bezwarunkowego zakazu używania kominków (bo tak!) jak w Krakowie, niż tych danych. Co mnie "jenteligentnego" inaczej, lewackiego eko oszołoma o ptasim móżdżku wprost niewypowiedzianie ucieszy. Jak będę słyszał o kolejnym zakazie palenia za każdym razem z lubością i ciepłem pomyśle o tym jak się Ty z tego powodu zżymasz :-))

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masz piec opalany drewnem . Papier wszystko przyjmie. W instrukcji to mogło być to nazwane choćby rakietą kosmiczną.

Jak Ci sprzedam szambo z dziurą w dnie i napisze w instrukcji "oczyszczalnia ekologiczna", to co to będzie? A nadal się tak w tym kraju robi!!

 

Czekaj sobie czekaj na "istotne dane". Tylę że prędzej się doczekasz twardego i bezwarunkowego zakazu używania kominków (bo tak!) jak w Krakowie, niż tych danych. Co mnie "jenteligentnego" inaczej, lewackiego eko oszołoma o ptasim móżdżku wprost niewypowiedzianie ucieszy. Jak będę słyszał o kolejnym zakazie palenia za każdym razem z lubością i ciepłem pomyśle o tym jak się Ty z tego powodu zżymasz :-))

 

Powinienem napisać ,że z szambiarzami nie dyskutuję bo ku twej uwadze przypomnę iż jestem użytkownikiem oczyszczalni ekologicznej.Chcesz podyskutować??? To wytłuszczone mam rozumieć ,że żart.Taki nie jesteś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem napisać ,że z szambiarzami nie dyskutuję bo ku twej uwadze przypomnę iż jestem użytkownikiem oczyszczalni ekologicznej.Chcesz podyskutować??? To wytłuszczone mam rozumieć ,że żart.Taki nie jesteś???

Podyskutować z Toba o oczyszczalni? Pamietam jakąs starodawna dyskusję, z Toba, a nie przepraszam, z Tobą to pyskówke o oczyszczalniach.

Na forum o wodzie, tak jak tutaj tylko Ty miałeś racje, tam także stado ułomnych którzy w kółko Ci powtarzali że nie rozumieją o czym piszesz, i jak piszesz. A Ty reprezentowałeś żenujący poziom wiedzy o oczyszczalniach uparcie twierdzac ze Twoja drenżówka jest the best.

 

Nie jest żartem to co pogrubione. Ucieszy mnie zakaz palenia drewnem w kominkach, który uderzy w tych majętnych których stać na gaz ale hajcują drewnem bo nie ma danych, bo wunglem trują bardziej, bo tak, bo lubią itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyskutować z Toba o oczyszczalni? Pamietam jakąs starodawna dyskusję, z Toba, a nie przepraszam, z Tobą to pyskówke o oczyszczalniach.

Na forum o wodzie, tak jak tutaj tylko Ty miałeś racje, tam także stado ułomnych którzy w kółko Ci powtarzali że nie rozumieją o czym piszesz, i jak piszesz. A Ty reprezentowałeś żenujący poziom wiedzy o oczyszczalniach uparcie twierdzac ze Twoja drenżówka jest the best.

 

Nie jest żartem to co pogrubione. Ucieszy mnie zakaz palenia drewnem w kominkach, który uderzy w tych majętnych których stać na gaz ale hajcują drewnem bo nie ma danych, bo wunglem trują bardziej, bo tak, bo lubią itd, itp

 

A mnie ucieszy Jastrząb jak 1 kw energii elektrycznej będzie kosztował 1,5 zł i nie będzie żadnych nocnych i tanich taryf a do tego wszystkiego gaz stanieje. I co pompiarze, facjaty się cieszą czy warga skacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyskutować z Toba o oczyszczalni? Pamietam jakąs starodawna dyskusję, z Toba, a nie przepraszam, z Tobą to pyskówke o oczyszczalniach.

Na forum o wodzie, tak jak tutaj tylko Ty miałeś racje, tam także stado ułomnych którzy w kółko Ci powtarzali że nie rozumieją o czym piszesz, i jak piszesz. A Ty reprezentowałeś żenujący poziom wiedzy o oczyszczalniach uparcie twierdzac ze Twoja drenżówka jest the best.

 

Nie jest żartem to co pogrubione. Ucieszy mnie zakaz palenia drewnem w kominkach, który uderzy w tych majętnych których stać na gaz ale hajcują drewnem bo nie ma danych, bo wunglem trują bardziej, bo tak, bo lubią itd, itp

 

Dokąd wy tak będzie siad jad.Potwierdziłeś ,ze taki jesteś to wypowiedz twą traktuje jako twa dolegliwość,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ucieszy Jastrząb jak 1 kw energii elektrycznej będzie kosztował 1,5 zł i nie będzie żadnych nocnych i tanich taryf a do tego wszystkiego gaz stanieje. I co pompiarze, facjaty się cieszą czy warga skacze?

Kurcze, miałeś mi nie odpowiadac. Ze 2 razy obiecywałes. A znowu musze bzdury prostować.....Ech

 

Krzywda mi się nie stanie. Cytując Ciebie, stać mnie.

Zuzywam 1500-1600KWh na ogrzewanie za całą zima. W tym sezonie poszło mi ..... 600KWh. 1.5PLN? Phi... Mnie trawnik więcej kosztuje niż ogrzewanie. Jak bedzie bida przestane trawnik uprawiać i bedzie kasa na 1.5PLN KWh

 

Ociepliłem dom i zainwestowałem w ogrzewanie, które z dużo mniejszym prawdopodobieństwem niż kopciuch w salonie zostanie dotknięte decyzjami administracyjnymi.

Po za tym mam osobistą satysfakcje, że nie podtruwam sąsiadów.

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd wy tak będzie siad jad.Potwierdziłeś ,ze taki jesteś to wypowiedz twą traktuje jako twa dolegliwość,

W temacie przejrzystych wypowiedzi:

 

"Dokąd wy tak będzie siad jad." ???????

 

Ja tak z 50% Twoich wypowiedzi pisanych nieskładnie, gdzie pare osób CI pisało że ich nie rozumie w różnych wątkach, uważam za objaw dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przejrzystych wypowiedzi:

 

"Dokąd wy tak będzie siad jad." ???????

 

Ja tak z 50% Twoich wypowiedzi pisanych nieskładnie, gdzie pare osób CI pisało że ich nie rozumie w różnych wątkach, uważam za objaw dolegliwości.

 

Przypadłość watahy ,upierdliwość ,niemerytoryczność.Te zjawiska chorobotwórcze towarzysza ci już nawet w tematach o kominkach.Pajacuj dalej i jak mantra powtarzaj i powielaj głupotę. W tym nie masz sobie równych i równiejszych.Sam wstawiasz w topik jakies gó...o warte ogólniki .Na mojej personie obrażając ją nie zbudujesz elektoratu FM.Zaś w twoich wypowiedziach jątrzących zresztą nie na temat, wzbudzających tylko zadymę, to masz rację. Taki osobnik z takim stażem i opisem może jak najbardziej tak się wyzwalać umysłowo.

Co mnie "jenteligentnego" inaczej, lewackiego eko oszołoma o ptasim móżdżku wprost niewypowiedzianie ucieszy
.Nawet już tu w kominkach bo nie masz nic do powiedzenia tak zawsze będę cie traktował.;)Nie chce z tobą rozmawiać EOT. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość watahy ,upierdliwość ,niemerytoryczność.Te zjawiska chorobotwórcze towarzysza ci już nawet w tematach o kominkach.Pajacuj dalej i jak mantra powtarzaj i powielaj głupotę. W tym nie masz sobie równych i równiejszych.Sam wstawiasz w topik jakies gó...o warte ogólniki .Na mojej personie obrażając ją nie zbudujesz elektoratu FM.Zaś w twoich wypowiedziach jątrzących zresztą nie na temat, wzbudzających tylko zadymę, to masz rację. Taki osobnik z takim stażem i opisem może jak najbardziej tak się wyzwalać umysłowo. .Nawet już tu w kominkach bo nie masz nic do powiedzenia tak zawsze będę cie traktował.;)Nie chce z tobą rozmawiać EOT.

Zarzucasz mi brak wypowiedzi w temacie. Napisz, czy w temacie jest powyższy post!?. Jakiś zwyczajowo niezrozumiały trochę bełkotliwy słowotok.

Jaki elektorat?

Jakie wyzwalanie umysłowe? Ty coś palisz czy pijesz z rana?

 

 

Napisz dla odmiany coś o komikach. Po za "bo lubie" "bo tak" "bo nie ma paragrafu", "mi pachnie" bo "lewactwo" bo "niemcy" itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ucieszy Jastrząb jak 1 kw energii elektrycznej będzie kosztował 1,5 zł i nie będzie żadnych nocnych i tanich taryf a do tego wszystkiego gaz stanieje. I co pompiarze, facjaty się cieszą czy warga skacze?

 

Mnie się cieszy bo nie będzie tyle kosztować. Węgiel tani, związki zawodowe będą podskakiwać, to rozbuduje się porty przeładunkowe, żeby zwiększyć import taniego węgla. W zasadzie logistyka jest tu wyłącznie problemem - obecnie zbyt mała przepustowość linii kolejowych i portów przeładunkowych więc póki co jesteśmy w pełni zależni od polskiego górnictwa. Siłownia jądrowa w planach. Dwie taryfy zawsze będą bo są konieczne do utrzymania stabilności systemu elektroenergetycznego.

 

Perspektywy dla gazu też są dobre. Otworzyliśmy port LNG, dodatkowe połączenia do krajów ościennych, w planach budowa rury na Ukrainę, w dalszych planach do Danii. Jest OK.

 

A to co napisałeś o łupkach to bzdura, że niby ruscy nam to storpedowali. Prawda jest prozaiczna. Po prostu się nie opłacało i taniej jest sprowadzać. Dodatkowo były protesty mieszkańców obawiający się zatrucia wód - a czysta woda to większy skarb niż gaz, tyle że niedoceniany. Może kiedyś się do tego powróci jak gaz pójdzie ostro do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz mi brak wypowiedzi w temacie. Napisz, czy w temacie jest powyższy post!?. Jakiś zwyczajowo niezrozumiały trochę bełkotliwy słowotok.

Jaki elektorat?

Jakie wyzwalanie umysłowe? Ty coś palisz czy pijesz z rana?

 

 

Napisz dla odmiany coś o komikach. Po za "bo lubie" "bo tak" "bo nie ma paragrafu", "mi pachnie" bo "lewactwo" bo "niemcy" itd, itp.

 

Kurcze, miałeś mi nie odpowiadać. Znowu muszę bzdury prostować :p.Co mam ci wkleić powiedz tak wiesz ,wyartykułuj to poważnie nie ogólnikami.Co chcesz wiedzieć o kominkach no co???. Cofnę ten EOT by ci dać pole do wypowiedzi i ewentualnej mej odpowiedzi.Czym chcesz bym to argumentował??? . W jakich tematach o kominkach coś kumasz , a ja się dopasuję.Tak wiesz spokojnie bez podpowiedzi na luzie .Sam , jak na tak ważnego ptaka (nick- jastrząb) przystało.Wal.Wyzwól się umysłowo i popuść wodze inteligencji.Coś pominąłem to mnie popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ucieszy Jastrząb jak 1 kw energii elektrycznej będzie kosztował 1,5 zł i nie będzie żadnych nocnych i tanich taryf a do tego wszystkiego gaz stanieje. I co pompiarze, facjaty się cieszą czy warga skacze?

 

Jednostką energii jest 1 kWh.

Gratuluje poziomu fizyki w tej niedzielnej szkółce, którą udalo ci się ukończyć

 

Juz nie chce mi sie nawet komentowac teorii o braku nocnej taryfy, bo to jest prad odpadowy i jego klienci sa zawsze mile widziani...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak masz tańszy nocny to ten dzienny nie jest droższy ?

 

Pytasz o to piaty raz w roznych watkach i piaty raz otrzymujesz odpowiedź: tak, JEST droższy.

Ale nawet, jeśli zużywasz tylko 45% w tańszej taryfie, to jesteś na zero.

50% - 50% już jesteś na plusie.

 

Tańsza taryfa, to także tańsze 2h prądu w ciągu dnia i caly weekend. Od 22 w piatek do 6 w poniedzialek .

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, miałeś mi nie odpowiadać. Znowu muszę bzdury prostować :p.Co mam ci wkleić powiedz tak wiesz ,wyartykułuj to poważnie nie ogólnikami.Co chcesz wiedzieć o kominkach no co???. Cofnę ten EOT by ci dać pole do wypowiedzi i ewentualnej mej odpowiedzi.Czym chcesz bym to argumentował??? . W jakich tematach o kominkach coś kumasz , a ja się dopasuję.Tak wiesz spokojnie bez podpowiedzi na luzie .Sam , jak na tak ważnego ptaka (nick- jastrząb) przystało.Wal.Wyzwól się umysłowo i popuść wodze inteligencji.Coś pominąłem to mnie popraw.

Ja Ci bede odpowiadał kiedy mi się zechce, Nie ma paragrafu na nieodpowaidanie Tobie.

 

Ja wiem o kominkach wszystko co bym chciał wiedzieć.

Niektórzy chcą je mieć i czasem se zapalić. W porzadku, wolny kraj.

 

Niektórzy palą w nich codziennie (gdy nie muszą bo stać ich na gaz) argumentując to wyłącznie widzimisię, z premedytacją dodając do smogu swoja część i bardzo bezpośrednio smrodząc sąsiadom. Nieprzyjmują do wiadomości że ich kominki czuć i to intensywnie, używają pseudo argumentu że kominku pachną a jak dymu nie widać to go nie ma. Słownik j. polskiego definiuje takie postępowanie jako hipokryzję.

 

Jedynie czego nie wiem o kominkach a chciałbym wiedzieć, to kiedy będzie ogólnokrajowy zakaz używania kominków (tudzież wungla też) jako głównych źródeł ciepła dla całego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak masz tańszy nocny to ten dzienny nie jest droższy ?

Zgadza sie, prąd w dzień jest droższy. Ale tak taryfa opłaca się wzgledem płaskiej, już poziomu 35% nocna (tania) 65% dzienna (droga).

A to nie sztuka. Nawet latem gdy prądowe ogrzewanie nie działa.

 

Edit:

Przy dzisiejszych cena to jest 30-70 nocna/dzienna i już się zaczyna opłacać wzgledem całodobowej.

 

Dzienny prąd jest droższy o 8gr ale nocny (plus 13-15) jest tanszy o 20gr od całodobowego.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to wątek do końca roku przebije wszystkie wątki na forum kominkowy ;)

 

Poza tym gaz tez odejdzie w zapomnienie bo jak budować dom teraz po nowych przepisach?

http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id4067,jak-bedziemy-ogrzewac-nowe-budynki?print=1

 

Tam wszystko ładnie opisane w rachubę wchodzi PC i biomasa najlepiej dla nowych warunków gaz ciezko idzie. A po 2021 to już nie ma o czym gadać o gazie zapomnijmy. Czyli ratunek to tylko najlepiej biomasa najtaniej bo nie trzeba wentylacji mechanicznej, PC, solarny i PV. A na szczęście kominki na pellet już są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...