Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gościu takiego pieczołowitego pisania głupot tobie jak i innym powinni zabronić.

 

Podobnie jak Tobie i Tobie podobnym spalania w przedpotopowych, nieszczelnych urządzeniach grzewczych z szybką.

Możesz się pochwalić jaką normę czystości spełnia Twój parowóz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Tobie i Tobie podobnym spalania w przedpotopowych, nieszczelnych urządzeniach grzewczych z szybką.

 

Możesz się pochwalić jaką normę czystości spełnia Twój parowóz ?

 

Mój "parowóz" ma szczelną komorę spalania. Słyszałeś o takich wkładach kominkowych? Mój wkład spełnia normy certyfikatu BimSchV 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kominek mam - w tym sezonie grzewczym odpalony 9razy. Niech wszyscy tak użytkują kominki, a mogę temat odpuścić.

 

Dla mnie to wyraz hipokryzji w czystej postaci. Skoro twierdzisz, że kominki trują to go po prostu nie używaj. A dopóki w nim palisz to w kontekście Twoich wypowiedzi w tym wątku jest to dla mnie wyraz hipokryzji. Według Twojej teorii jesteś takim samym trucicielem jak inni. Bo przypominam, że według eko wyznawców nie ważne jaki udział w smogu mają kominku. Trują koniec i kropka. Więc według tej teorii zapaliłeś w kominku to jesteś takim samym "trucicielem" jak każdy inny niezależnie od Twojego udziału w generowaniu smogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Tobie i Tobie podobnym spalania w przedpotopowych, nieszczelnych urządzeniach grzewczych z szybką.

Możesz się pochwalić jaką normę czystości spełnia Twój parowóz ?

 

No widzisz jak pajacujesz.Nie pozwoliłem ci nazywać mojego kominka parowozem.To nazwa własna przypisana do niego przeze mnie.To po pierwsze.Nawet nie wiesz jakim jesteś trollem z tymi twoimi wywodami.Póki co norm czystości spalania w kominkach jak jedno ze źródeł pozyskiwania energii cieplnej nie ma.Nie wychodź przed szereg bo przypisać cię wtedy łatwo do

Jesteś opłacany przez szeroko rozumiany przemysł smrodowo-węglowy. Pewnie skład węgla prowadzisz albo na ciepłej posadce w energetyce siedzisz trollu.

Szyba szczelna serwisowana, sznur wymieniony, płomieniówki i komora spalania drewna sezonowanego(grab i buk 5 lat) czyszczona co sezon grzewczy,instalacja serwisowana,pompy w obiegu kominka serwisowane co rok ,instalacja CO płukana co dwa sezony ,komin czyszczony przed każdym sezonem grzewczym.No i co !!! Twoje pajacykowo także dopieszczane??? Przypuszczam ,że po tym najaraniu płytami meblowymi i opiniami ,którymi tu rzucasz na lewo i prawo to nie.Ty czytasz jakimi głupotami się posługujesz??? Nawet taka persona z wielkim doświadczeniem tu na FM i nie tylko , pisze ci i odpowiada jak do ograniczonego we wiedzy byś zrozumiał istotę problemu jeśli już.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyraz hipokryzji w czystej postaci. Skoro twierdzisz, że kominki trują to go po prostu nie używaj. A dopóki w nim palisz to w kontekście Twoich wypowiedzi w tym wątku jest to dla mnie wyraz

hipokryzji. Według Twojej teorii jesteś takim samym trucicielem jak inni. Bo przypominam, że według eko wyznawców nie ważne jaki udział w smogu mają kominku. Trują koniec i kropka. Więc według tej teorii zapaliłeś w kominku to jesteś takim samym "trucicielem" jak każdy inny niezależnie od Twojego udziału w generowaniu smogu.

 

To tak jakby morderca, który zabija jedną osobę na tydzień był lepszy od tego, który wykańcza 5 osób na tydzień tylko dlatego, że zabija mniej. Zabija i koniec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak pajacujesz.Nie pozwoliłem ci nazywać mojego kominka parowozem.To nazwa własna przypisana do

niego przeze mnie.To po pierwsze.Nawet nie wiesz jakim jesteś trollem z tymi twoimi wywodami.Póki co norm czystości spalania w kominkach jak jedno ze źródeł pozyskiwania energii cieplnej nie ma.Nie wychodź przed szereg bo przypisać cię wtedy łatwo do

Szyba szczelna serwisowana, sznur wymieniony, płomieniówki i komora spalania drewna sezonowanego(grab i buk 5 lat) czyszczona co sezon grzewczy,instalacja serwisowana,pompy w obiegu kominka serwisowane co rok ,instalacja CO płukana co dwa sezony ,komin czyszczony przed każdym sezonem grzewczym.No i co !!! Twoje pajacykowo także dopieszczane??? Przypuszczam ,że po tym najaraniu płytami meblowymi i opiniami ,którymi tu rzucasz na lewo i prawo to nie.Ty czytasz jakimi głupotami się posługujesz??? Nawet taka persona z wielkim doświadczeniem tu na FM i nie tylko , pisze ci i odpowiada jak do ograniczonego we wiedzy byś zrozumiał istotę problemu jeśli już.:bash:

 

To fakt. Piotr Batura nie raz już dał fotohobby do zrozumienia, że w kwestii kominków jest laikiem. I co? I nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Piotr Batura nie raz już dał fotohobby do zrozumienia, że w kwestii kominków jest laikiem. I co? I nic!

 

Przecież ten z pajacykowa palił aż 9 razy wiesz jaki doświadczony.Jak go czytam to nijak do niczego odnieść się nie mogę.Malkontent-maruda, zrzęda, tetryk.Ileż razy trzeba się mu tłumaczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "parowóz" ma szczelną komorę spalania. Słyszałeś o takich wkładach kominkowych? Mój wkład spełnia normy certyfikatu BimSchV 2.

 

Chłopie, odpisywałem na Twój post ?

Odnosiłem się do Twojego urządzenia grzewczego, czy NS ?

 

Widzę, że pieczołowicie prowadzisz ewidencję mojego palenia w kominku. Brawo.

 

No przecież sam napisałeś, że palisz od początku listopada, a biorąc pod uwagę to, ile już przepuściłeś przez komin, można przyjąć, że palisz non-stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten z pajacykowa palił aż 9 razy wiesz jaki doświadczony.Jak go czytam to nijak do niczego odnieść się nie mogę.Malkontent-maruda, zrzęda, tetryk.Ileż razy trzeba się mu tłumaczyć???

 

Człowieku, nie rób z tego jakieś wielkiej filozofii. Kominek to nie rocket science :)

Palę od góry, tak jak się tu radzi - i czy uprawiałbym ten proceder cidziennie, czy tylko w soboty, robiłbym to tak samo dobrze :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak pajacujesz.Nie pozwoliłem ci nazywać mojego kominka parowozem.To nazwa własna przypisana do niego przeze mnie.To po pierwsze.Nawet nie wiesz jakim jesteś trollem z tymi twoimi wywodami.Póki co norm czystości spalania w kominkach jak jedno ze źródeł pozyskiwania energii cieplnej nie ma.:

 

a BimSchV 2.?

 

A twój wkład, jak widziałem, pobiera sporą część powietrza z pomieszczenia, więc szczelny nie jest.

 

Przypuszczam ,że po tym najaraniu płytami meblowymi i opiniami ,którymi tu rzucasz na lewo i prawo to nie.Ty czytasz jakimi głupotami się posługujesz???

 

Ja pisałem coś o płytach meblowych ?

Tracisz kontakt z rzeczywistością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a BimSchV 2.?

 

A twój wkład, jak widziałem, pobiera sporą część powietrza z pomieszczenia, więc szczelny nie jest.

 

 

 

Ja pisałem coś o płytach meblowych ?

Tracisz kontakt z rzeczywistością....

 

Wąchasz wszystko to i zapach z płyt cie nie zaskoczy .Wy to już z tym wąchaniem wszystkiego i wszystkich to macie jakąś obsesję.Może czas na odwiedziny u specjalisty - toksykologa , tam dopiero dałbyś do wiwatu jak po badaniach wstępnych wyszło by ci ,że w nocy jak na halołin:D się sam z siebie świecisz.Po sezonowanym drewnie spalanym odpowiednio w komorze paleniskowej urządzenia grzewczego - kominka nic by ci nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyraz hipokryzji w czystej postaci. Skoro twierdzisz, że kominki trują to go po prostu nie używaj. A dopóki w nim palisz to w kontekście Twoich wypowiedzi w tym wątku jest to dla mnie wyraz hipokryzji. Według Twojej teorii jesteś takim samym trucicielem jak inni.

 

Czyli, jak mam 12l ropniaka ropniaka 2.2l z wyciętym DPF, to szkodzę środowisku tak, jak posiadacz 1.4 w klasie EURO5 ?

Może nie dość dokładnie ślediłeś wątek, ale j anie mam nic przeciwko dobrym wkładom kominkowym, użytkowanych sporadycznie z wysezonowanym drewnem.

Natomiast mam wiele do takich, co mając gaz, liczą każdy grosz, palą non-stop w przeciętnych wkładach w płaszczem wodnym.

Osobiście byłbym za wprowadzeniem 100% podwyżki ceny drewna opałowego, tak, aby taki proceder stał się nieopłacalny.

Jeśli nie to, to zakaz, jak w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi dało ci już do zrozumienia, że w kwestii budownictwa jesteś laikiem, a Twoje "rady" są idiotyczne. I co ? I nic

:lol:

 

No mówię ci ,że pajacujesz.Odpowiada ci w kwestii kominkowej jak sobie życzysz o normach jakie posiada , a ty skaczesz ze słowotoku w słowotok , by ni z gruszki ni z pietruszki jak rasowy troll o tym ,że ma zaległości w budownictwie.Na badania kolego do toksykologa bo coś nawdychałeś prócz drewna.Żenua.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę twój bełkotliwy styl pisania to widzę, jakie efekty daje wieloletnie wdychanie produktów spalania drewna. Ty powinieneś być pierwszym przykładem na to, żeby nie robić kominków w domu :)

 

Pisz przynajmniej tu merytorycznie o tym co jest w tym śmiesznym czasami , idiotycznym wątku.Czytaj siebie plissss.Po co komuś jakieś twoje neologizmy i to na poziomie ucznia z gimnazjum .O nie maniu kominków , a ty z pajacykowa o dieslu .No nie ośmieszaj się .Jak brakuje ci argumentów to wojuj gdzie coś możesz sensownego powiedzieć bez partykularyzmu wrodzonego i własnej ideologii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...