Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek to urządzenie szkodliwe dla domu. Brudzi, zadymia smrodzi. Boję się że przesiaknie mi tym kondygnacja (zasłony, dywany, meble)

 

To go wyrzuć ,spal , i wreszcie przestań mendzić. raz na zawsze.Popatrz jaki jesteś przesiąknięty tą głupota kominkową.Zapomnij i nic nie pisz bo się ośmieszasz tymi głupotami.Dobrze ci radzi kolega wyżej.Pomyśl ....pomyśl....pomyśl..........oddaj ......te deski do lekarza.;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 30 razy ponad normę.

 

Jest źle, ale widać po różnych portalach, stronach i komentarzach, że powoli budzi się świadomość w narodzie, a to bywa niebezpieczne. Skynet, Wołyń - same rzezie. I tak za wolą ludu na pohybel pójdą wszyscy spalający paliwa stałe :D.

 

BTW. W chinach powołują smogową Policję: __LINK__

 

Chyba w narodzie świadomość nie rośnie bo by spadała wartość PM10 i PM2,5..

Chyba że Narów ma mentalność Kalego ;)

W Chinach też palą w kominkach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czepiasz się u innych ortografii. Krytykę innych zacznij od siebie.

Mi ortografia koło tyłka lata. Ortografii Czepił się pierwszy niktspecjalny. Pokazać w którym poście? Nota bene, czepiając się ortografii .... popełnił błąd ortograficzny. Tak już mają hipokryci przekonani o swojej wyższości i nieomylności. Typowe. Ja nie twierdzę że nie popełniam błędów przy szybkim pisaniu. A trzeba szybko pisać żeby zdążyć wszystkie Wasze bzdury prostować :-(

 

Po za tym błędy ortograficzne w porównaniu do trucia okolicy gdy się nie musi tylko chce.......phi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ortografia koło tyłka lata. Ortografii Czepił się pierwszy niktspecjalny. Pokazać w którym poście? Nota bene, czepiając się ortografii .... popełnił błąd ortograficzny. Tak już mają hipokryci przekonani o swojej wyższości i nieomylności. Typowe. Ja nie twierdzę że nie popełniam błędów przy szybkim pisaniu. A trzeba szybko pisać żeby zdążyć wszystkie Wasze bzdury prostować :-(

 

Po za tym błędy ortograficzne w porównaniu do trucia okolicy gdy się nie musi tylko chce.......phi.

 

Chłopie zrób sobie w końcu ten podświadomie wymarzony kominek. Zapewniam Cię, że od razu lepiej się poczujesz. Nie rezygnuj z marzeń w imię bycia adwersarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zrób sobie w końcu ten podświadomie wymarzony kominek. Zapewniam Cię, że od razu lepiej się poczujesz. Nie rezygnuj z marzeń w imię bycia adwersarzem.

Weź mnie nie dołuj do końca - ja ciągle w CIebie wierze, i zakładam ze hajcujesz bo Cie na gaz nie stać tylko się przyznać nie potrafisz.

 

Prostej rzeczy nie potrafisz zapamiętać którą Ci pare razy pisałem. Nie mam kominka bo go rozebrałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie dołuj do końca - ja ciągle w CIebie wierze, i zakładam ze hajcujesz bo Cie na gaz nie stać tylko się przyznać nie potrafisz.

 

Prostej rzeczy nie potrafisz zapamiętać którą Ci pare razy pisałem. Nie mam kominka bo go rozebrałem..

 

No właśnie i czegoś jednak w domu brakuje. Podświadomości nie oszukasz. Swoją drogą, gdyby nie było mnie stać na gaz, to po co robiłbym takowe ogrzewanie? Nie każdemu pieniądze przesłaniają cały świat i w imię oszczędności siedzą we własnych domach w swetrach tłumacząc, że mają 20 stopni i niżej bo tak zaleca pediatra.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i czegoś jednak w domu brakuje. Podświadomości nie oszukasz. Swoją drogą, gdyby nie było mnie stać na gaz, to po co robiłbym takowe ogrzewanie? Nie każdemu pieniądze przesłaniają cały świat i w imię oszczędności siedzą we własnych domach w swetrach tłumacząc, że mają 20 stopni i niżej bo tak zaleca pediatra.

Wiesz czego mi w domu brakuje? Bałaganu ;-) Kominka który zajmował miejsce i był palony 3x do roku. Po ostatnich dniach nie brakuje mi tylko smordu. Któryś sąsiad w mrozy postanowił zaoszczędzić przez parę dni 15PLN na gazie.

 

Po co byś robił takowe ogrzewanie? .... OK, odwołuje to co napisałem w kwestii mojej wiary w Twoją inteligencje.

 

 

Kolejnej prostej rzeczy nie potrafisz/nie chcesz zapamiętać lub świadomie przekręcasz. Mam w domu 21.5-22C Chodzę w podkoszulku. W tej chwili siedzę w podzkoszulku ~60cm od szyby okna dachowego. Ogrzewanie się wyłączyło o 6 rano.

 

To jest dla mnie optymalna temperatura. Jak będę starym piernikiem jak..... to być może komfort przesunie się ku wyższym temperaturom. Nie muszę sobie niczego wmawiać. Również tego, że 28C w pobliżu kominka jest przyjemne, bo mnie nie stać na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czego mi w domu brakuje? Bałaganu ;-) Kominka który zajmował miejsce i był palony 3x do roku. Po ostatnich dniach nie brakuje mi tylko smordu. Któryś sąsiad w mrozy postanowił zaoszczędzić przez parę dni 15PLN na gazie.

 

Po co byś robił takowe ogrzewanie? .... OK, odwołuje to co napisałem w kwestii mojej wiary w Twoją inteligencje.

 

 

Kolejnej prostej rzeczy nie potrafisz/nie chcesz zapamiętać lub świadomie przekręcasz. Mam w domu 21.5-22C Chodzę w podkoszulku. W tej chwili siedzę w podzkoszulku ~60cm od szyby okna dachowego. Ogrzewanie się wyłączyło o 6 rano.

 

To jest dla mnie optymalna temperatura. Jak będę starym piernikiem jak..... to być może komfort przesunie się ku wyższym temperaturom. Nie muszę sobie niczego wmawiać. Również tego, że 28C w pobliżu kominka jest przyjemne, bo mnie nie stać na gaz.

 

Przy zastosowaniu dziadowskiego wkładu z płaszczem, jestem w stanie uwierzyć w 28 a nawet 30 stopni w jego pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój to musiał być niezły badziew, skoro go zlikwidowałeś. Pochwal się co tam miałeś za cudo.

Jaki mój by nie był to był używany 3 razy do roku i to "rekreacyjnie", nie grzewczo. Wiec zrobił trochę miej złego niż Twój hajcowany dzień w dzień.

 

A powyższym postem po raz kolejny pokazujesz że jesteś tzw trollem. Odwracasz kota ogonem, zmieniasz wątek jak najdalej od faktu żę dzień w dzień hajcujesz kominkek i zasmradzasz okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mój by nie był to był używany 3 razy do roku i to "rekreacyjnie", nie grzewczo. Wiec zrobił trochę miej złego niż Twój hajcowany dzień w dzień.

 

A powyższym postem po raz kolejny pokazujesz że jesteś tzw trollem. Odwracasz kota ogonem, zmieniasz wątek jak najdalej od faktu żę dzień w dzień hajcujesz kominkek i zasmradzasz okolicę.

 

A tak, palę dzień w dzień. Dziś jadę dokupić brykietu, bo drewno jeszcze mam i heja do przodu! Ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś, czyli taki to był wkład, że wstyd się chwalić. Rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś sąsiad w mrozy postanowił zaoszczędzić przez parę dni 15PLN na gazie.

 

 

 

 

i po co wprowadzasz w błąd? celowo czy przez bezmyślność?

 

mój brat grzeje metanem, i za styczeń spodziewa się rachunku około 900zł, dom około 9 letni, z dobrych materiałów, ocieplony, 170m2, a w domu ma 20c gdy są lub 18 gdy ich nie ma, lub śpią

komfort jak diabli

 

 

w tym czasie ja spalę drewna za około 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po co wprowadzasz w błąd? celowo czy przez bezmyślność?

 

mój brat grzeje metanem, i za styczeń spodziewa się rachunku około 900zł, dom około 9 letni, z dobrych materiałów, ocieplony, 170m2, a w domu ma 20c gdy są lub 18 gdy ich nie ma, lub śpią

komfort jak diabli

 

 

w tym czasie ja spalę drewna za około 200zł

Czy czytanie ze zrozumieniem, to jakoś boli?

 

Napisałęm jasno żę w "mrozy", czyli przez pare dni wysokich mrozów jakiś sąsiad się dogrzewał kominkiem. Zamiast grzać tylko gazem ziemnym sieciowym, popalał w kominku, Jak mrozów nie ma, to nie pali w kominku bo się pewnie nie chce. Nie pisałem o całym miesiącu. Oszczedności względem samego gazu są pewnie wtedy poziomu szklaneczki whisky które se wtedy przy klimatycznym kominku wypije napawajac się widokiem ognia ;-)

 

I mi zarzucasz wprowadzanie w błąd ktoś kto porównywnuje bezwzgledne koszty 800 i 200 dwóch domów bez podania kubatury obu i sposobu ocieplenia obu......

Tiaaaaaa

 

Ja nie twierdzę, że spalisz drewna za 200PLN. Twierdze ze hajcujesz codziennie i zasmradzasz okolice. Aczkolwiek, zeby pozostać uczciwym, nie wiem, czy masz tak jak NG - masz gaz, stać CIe na gaz ale palić bedziesz w kominku codzinnie bo tak, bo lubisz, bo inaczej nie potrafisz stworzyć klimatu w domu. Jeśli nie stać Cie na ten gaz, i palenie drewnem to dla Ciebie być albo nie być to sytuacja jest diametralnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, palę dzień w dzień. Dziś jadę dokupić brykietu, bo drewno jeszcze mam i heja do przodu! Ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś, czyli taki to był wkład, że wstyd się chwalić. Rozumiem.

Nie odpowiedziałem i nie odpowiem. Bo Nie rozmawiamy to u moim kominku któego już nie ma, ale o Twoim który dzień w dzień produkuje smród.

Moj został zlikwidowany bo 3 krotne użycie w roku nie było warte miejsca które zajmował i ciepła które uciekało przez reszte czasu przez komin. Zlikwidowałbym nawet jakby tam był wkład "2 razy lepszy" od Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...