Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Przecież ONI o tym wiedza!! Przeczytaj pare stron tej "dyskusji" i poznaj "argumenty". ONI to notoryczni, codzienni palacze, a nie uzytkownicy kominków pare razy do roku.

 

- Inni smrodzą więcej

- na palenie kominka nie ma paragrafu

- Moj wkład ma siakiś tam certyfikat i nie widać dymu z komina

- bez kominka dom nie ma "duszy"

- jesteś ignorantem, który nie rozumie przesłania palenia w kominku(!! - to mój ulubiony prawi jak w sekcie)

- bo tak,

- bo lubie

- wszyscy z uporem powtarzaja że ich stać na gaz ale i tak będą palić, bo przetargać te 20kg drewna to czysta przyjemność.

 

- żaden się nie przyzna że hajcuje w kominku bo gaz jest drogi.

 

itd, itp.

Walka z wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytanie ze zrozumieniem, to jakoś boli?

 

Napisałęm jasno żę w "mrozy", czyli przez pare dni wysokich mrozów jakiś sąsiad się dogrzewał kominkiem. Zamiast grzać tylko gazem ziemnym sieciowym, popalał w kominku, Jak mrozów nie ma, to nie pali w kominku bo się pewnie nie chce. Nie pisałem o całym miesiącu. Oszczedności względem samego gazu są pewnie wtedy poziomu szklaneczki whisky które se wtedy przy klimatycznym kominku wypije napawajac się widokiem ognia ;-)

 

I mi zarzucasz wprowadzanie w błąd ktoś kto porównywnuje bezwzgledne koszty 800 i 200 dwóch domów bez podania kubatury obu i sposobu ocieplenia obu......

Tiaaaaaa

 

Ja nie twierdzę, że spalisz drewna za 200PLN. Twierdze ze hajcujesz codziennie i zasmradzasz okolice. Aczkolwiek, zeby pozostać uczciwym, nie wiem, czy masz tak jak NG - masz gaz, stać CIe na gaz ale palić bedziesz w kominku codzinnie bo tak, bo lubisz, bo inaczej nie potrafisz stworzyć klimatu w domu. Jeśli nie stać Cie na ten gaz, i palenie drewnem to dla Ciebie być albo nie być to sytuacja jest diametralnie inna.

 

 

 

napisałeś, kilka dni = 15zł

 

 

gdyby rzeczywiście w kilka mroźnych dni ogrzewanie kosztowałoby 15 zł, to większośc by korzystała z gazu

 

 

chlapniesz coś, potem się rzucasz, weź się człowieku ogarnij

 

a ja palę w kominku bo:

1. pieniędzmi nie śmierdzę

2. uwielbiam palić w kominku

3. mam dobry wkład

4. umiem palić

5. posiadam odpowiedni opał

 

polecam kominki tylko świadomym inwestorom i wykonane przez fachowców

 

 

 

pewnie dalej będziesz się rzucał, mi to lotto....

każde forum ma swojego trolla..tu jest kilku :-/

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś, kilka dni = 15zł

 

 

gdyby rzeczywiście w kilka mroźnych dni ogrzewanie kosztowałoby 15 zł, to większośc by korzystała z gazu

 

 

chlapniesz coś, potem się rzucasz, weź się człowieku ogarnij

 

a ja palę w kominku bo:

1. pieniędzmi nie śmierdzę

2. uwielbiam palić w kominku

3. mam dobry wkład

4. umiem palić

5. posiadam odpowiedni opał

 

polecam kominki tylko świadomym inwestorom i wykonane przez fachowców

 

 

 

pewnie dalej będziesz się rzucał, mi to lotto....

każde forum ma swojego trolla..tu jest kilku :-/

Mi też lotto jak bardzo będziesz naginał moją wypowiedz.

Nie rozróżniasz grzania (jak u CIebie) od dogrzewania. Widać patrzysz przez pryzmat swojego domu/grznia.

 

 

1. Pieniędzmi nie śmierdzi - tu zyskałeś u mnie mega szacunek bo potrafisz to jasno powiedziec,

2. Twój wybór, ja znam takich co lubią papierosy palić. Wolnyu kraj, i to piszę zupełnie bez ironii.

3-4-5. Dobry, niedobry, umiesz, nie umiesz. i tak przy codzinnym paleniu dokłądasz do smogu dramatycznie więcej niż ogrzewanie gazowe czy olejowe. Nie piszę tu o kosztach tylko o realnych skutkach takiego palenia.

 

Zgadzam się że jest to pare trolli. W zasadzie 2. Niktspecjalny i ng39070.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz być lepszym od innych, dawać pozytywny przykład i poczekać te parę dni aż zanieczyszczenie powietrza się obniży?

Przecież On pare razy otwartym tekstem pisał gdzie ma innych. Że takim jak ja eko-oszołomom to by palił MDFem, ze bedzie smrodził sąsiedzi maja to wachac, itp itd.że nie ma paragrafu, i nikt mi nic nie zrobi.

 

"Nie każdemu pieniądze przesłaniają cały świat". Ale widać niektórym cały świat przesłania kominek.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie smog dziesięciolecia w Paryżu? Trąbiły o tym wszystkie media na świecie. Przekroczone zostało 80ug/m3 PM10, a maksymalnie wynosił 180ug/m3. Transport kołowy został wtedy ograniczony tzn. jednego dnia mogły się poruszać samochody o parzystej końcówce rejestracji, a drugiego o nieparzystej.

Ciekawe porównanie na przykładzie, wydawałoby się, czystych Kielc.

 

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_5inbzwPO7OVJFSJKmPikwalq3FpQR6Su.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest najbardziej jajcarny na forum :D A ten wpis doprowadził mnie do łez ( normalnie popłakałem się ze śmiechu - przysięgam ) . Ja wiem ,że z tym kominem to przejęzyczenie ale funky_koval - dałeś chlopie w palnik ! Za komin powyżej połaci dachu masz u mnie flaszkę !

 

Nie wiem co źle napisałem ,ponad połać dachu czy ponad szczyt dachu (przecież połać łączy się ze szczytem) to dla mnie to samo.Ale jeżeli cię rozbawiłem to na zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę te danie nie pasują bo norma to 40 µg/m3.

Zwykle poziom PM10 (w normalnym mieście) jest poniżej 40 µg/m3.

Kielce maja 150 µg/m3 w zwykły dzień, smog to już 300 µg/m3 czyli 2 x więcej niż zwykły dzień a duży smog to 600 µg/m3 - 4 x więcej niż zwykły dzień a 15 razy więcej niż norma która jest spełniana w innych miastach.

Co jest z Kielcami? mają 15 więcej kominków / m3 ?

W zwykły dzień prawie 4 x więcej niż w każdym mieście?

Źródło PM10 to nie mogą być tylko kominki.

Powiem więcej - PM 10 to głównie coś innego niż kominki.

Jeżeli nagle wrasta PM10 z 150 µg/m3 na 300 µg/m3 lub 600 µg/m3 to skąd bierze się ten 2 lub 4 krotny wzrost PM10 ??

Nagle pali się 4 x więcej kominków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia skąd niektórzy tu na potęgę piszący biorą czas na produkowanie tysięcy bezsensownych i powtarzających się postów. Przecież to trzeba non stop siedzieć i czytać forum. Śmiech mnie ogarnia jak któraś z tych osób (nie pamiętam kto to był) napisał, że woli czas z dzieckiem spędzić niż nosić drewno, jednocześnie tracąc wiele godzin na forumową aktywność :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia skąd niektórzy tu na potęgę piszący biorą czas na produkowanie tysięcy bezsensownych i powtarzających się postów. Przecież to trzeba non stop siedzieć i czytać forum. Śmiech mnie ogarnia jak któraś z tych osób (nie pamiętam kto to był) napisał, że woli czas z dzieckiem spędzić niż nosić drewno, jednocześnie tracąc wiele godzin na forumową aktywność :)

W samo sedno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia skąd niektórzy tu na potęgę piszący biorą czas na produkowanie tysięcy bezsensownych i powtarzających się postów. Przecież to trzeba non stop siedzieć i czytać forum. Śmiech mnie ogarnia jak któraś z tych osób (nie pamiętam kto to był) napisał, że woli czas z dzieckiem spędzić niż nosić drewno, jednocześnie tracąc wiele godzin na forumową aktywność :)

Policzymy "niepotrzebne" posty NG i NS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzymy "niepotrzebne" posty NG i NS??

 

Moja wypowiedź była skierowana do konkretnej grupy osób, do której zaliczają się zarówno "zwolennicy" jak i "przeciwnicy". Wszyscy swoim bezsensownym, czasochłonnym spamowaniem przyczynili się do tego, że wątek nadaje się do kasacji. Kolegi NS nie czytam bo dodałem go do ignorowanych - szkoda mi czasu na czytanie jego wypocin bez ładu i składu.

 

Niewiele brakuje, żebym kolegę wg również wrzucił do ignorowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie może być, coś takiego. To jak, rok temu alarmu nie było, dwa lata temu też i nagle inwazja smogowych kosmitów. Jak łatwo można rozkręcić każdy biznes z pomocą mediów. Mądry zrozumie i przemilczy, głupii skomentuje na swoją modłę.

Idę dołożyć trochę jabłonkowego bo pachnie ładniej od brzozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...