Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie może być, coś takiego. To jak, rok temu alarmu nie było, dwa lata temu też i nagle inwazja smogowych kosmitów. Jak łatwo można rozkręcić każdy biznes z pomocą mediów. Mądry zrozumie i przemilczy, głupii skomentuje na swoją modłę.

Idę dołożyć trochę jabłonkowego bo pachnie ładniej od brzozy.

Cofnij się do postu #2662.

Tam cytowałem znacznie lepsze argumenty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja wypowiedź była skierowana do konkretnej grupy osób, do której zaliczają się zarówno "zwolennicy" jak i "przeciwnicy". Wszyscy swoim bezsensownym, czasochł

onnym spamowaniem przyczynili się do tego, że wątek nadaje się do kasacji. Kolegi NS nie czytam bo dodałem go do ignorowanych - szkoda mi czasu na czytanie jego wypocin bez ładu i składu.

 

Niewiele brakuje, żebym kolegę wg również wrzucił do ignorowanych.

 

Wrzucaj proszę. Nie zmieni to mojego światopoglądu ale bardzo przypomina mi przypadek leczenia gorączki poprzez potłuczenie termometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x więcej kominków?

 

celna uwaga....ja myślę, że kominków montuje się coraz mniej, w obliczu mody na domy pasywne...ale nie mam danych, to tylko moje odczucie

 

 

 

a skąd taki wzrost smogu?

 

jeżeli w 2016 sprowadzono do Polski około miliona używanych pojazdów, do tego zeszło pona 400k nowych....może to jest przyczyna

 

a pojazdy które sprowadzono to raczej nie na prąd, hehehehe

 

w Berlinie jest chyba 500 aut na 1000 mieszkańców, w Kaliszu 1000/1000, to dane sprzed 4 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x więcej kominków?

 

 

celna uwaga....ja myślę, że kominków montuje się coraz mniej, w obliczu mody na domy pasywne...ale nie mam danych, to tylko moje odczucie

 

 

 

a skąd taki wzrost smogu?

 

jeżeli w 2016 sprowadzono do Polski około miliona używanych pojazdów, do tego zeszło pona 400k nowych....może to jest przyczyna

 

a pojazdy które sprowadzono to raczej nie na prąd, hehehehe

 

w Berlinie jest chyba 500 aut na 1000 mieszkańców, w Kaliszu 1000/1000, to dane sprzed 4 lat

 

Trafna uwaga, tylko dlaczego media o tym milczą? Przypadek? Nie sądzę. Sprawa ma drugie dno, społeczeństwu nie podaje się prawdy, nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj został zlikwidowany bo 3 krotne użycie w roku nie było warte miejsca które zajmował i ciepła które uciekało przez reszte czasu przez komin. Zlikwidowałbym nawet jakby tam był wkład "2 razy lepszy" od Twojego.

 

Brawo, na szczęście ja wywaliłem na etapie adaptacji kominek i co było z nim związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x więcej kominków?

celna uwaga....ja myślę, że kominków montuje się coraz mniej, w obliczu mody na domy pasywne...ale nie mam danych, to tylko moje odczucie

a skąd taki wzrost smogu?

Oczywista oczywistość tak jak kotły na węgiel.

W pozostałej części starasz się, jak domniemam, szukać winnych gdzie indziej.

Działania władz powinny być kompleksowe w każdej dziedzinie.

Zakaz sprowadzania samochodów starszych niż EURO3 , kontrola spalin i kary za wycinanie DPF, zakaz sprzedaży flotów i miału węglowego, zakaz sprzedaży kotłów bez atestu i zakaz .... instalowania kominków z płaszczem wodnym.

Ilość wraków jeżdżących po drogach skutecznie obniży podwyższenie składek OC i AC. Gdyby państwo wykonało kilka ruchów jw. problem gruchotów przestałby istnieć.

W przypadku Kalisza, jeśli ilość samochodów jest jak napisałeś, upada argument braku kasy u mieszkańców na modernizacje kotłowni.

Problem jest tylko w jednym. Dotyka głównie wyborcę PiS i nie należy przewidywać żadnych ograniczeń. Przyjdzie wiosna i temat rozejdzie się po kościach. Do następnej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość tak jak kotły na węgiel.

W pozostałej części starasz się, jak domniemam, szukać winnych gdzie indziej.

Działania władz powinny być kompleksowe w każdej dziedzinie.

Zakaz sprowadzania samochodów starszych niż EURO3 , kontrola spalin i kary za wycinanie DPF, zakaz sprzedaży flotów i miału węglowego, zakaz sprzedaży kotłów bez atestu i zakaz .... instalowania kominków z płaszczem wodnym.

Ilość wraków jeżdżących po drogach skutecznie obniży podwyższenie składek OC i AC. Gdyby państwo wykonało kilka ruchów jw. problem gruchotów przestałby istnieć.

W przypadku Kalisza, jeśli ilość samochodów jest jak napisałeś, upada argument braku kasy u mieszkańców na modernizacje kotłowni.

Problem jest tylko w jednym. Dotyka głównie wyborcę PiS i nie należy przewidywać żadnych ograniczeń. Przyjdzie wiosna i temat rozejdzie się po kościach. Do następnej zimy.

 

 

ja już raz Ciebie pytałem, powtórze pytanie:

 

czy spaliny z Twojego komina pochodzące z ogrzewania gazem wpuściłbyś do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość tak jak kotły na węgiel.

W pozostałej części starasz się, jak domniemam, szukać winnych gdzie indziej.

Działania władz powinny być kompleksowe w każdej dziedzinie.

Zakaz sprowadzania samochodów starszych niż EURO3 , kontrola spalin i kary za wycinanie DPF, zakaz sprzedaży flotów i miału węglowego, zakaz sprzedaży kotłów bez atestu i zakaz .... instalowania kominków z płaszczem wodnym.

Ilość wraków jeżdżących po drogach skutecznie obniży podwyższenie składek OC i AC. Gdyby państwo wykonało kilka ruchów jw. problem gruchotów przestałby istnieć.

W przypadku Kalisza, jeśli ilość samochodów jest jak napisałeś, upada argument braku kasy u mieszkańców na modernizacje kotłowni.

 

Problem jest tylko w jednym. Dotyka głównie wyborcę PiS i nie należy przewidywać żadnych ograniczeń. Przyjdzie wiosna i temat rozejdzie się po kościach. Do następnej zimy.

 

Zawsze kupujesz nowy samochód z salonu? Pamiętaj, że nie każdego na to stać. Jeśli kominkiem z PW chciałeś dogryźć to nie wyszło. Namówiłem już kilku kumpli na takowy. W kominku już powoli gaśnie ogień, żar jeszce będzie przez kilka godzin, nie dokładam bo w chałupie już gorąco. LUDZIE RÓBCIE KOMINKI W NOWYCH DOMACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zamurował bym jeszcze kilka okien, toż to strata i ucieczka ciepła z chałupy.

 

Jak lubisz palić, smrodzić i mieć kotłownie w salonie to proszę bardzo. Ale nie pleć bzdur na temat jakie to przyjemne zajęcie bawić się ogniem i ganiać do szopy po drewno. Nie stać mnie na było na wydanie kilkunastu tysiecy w coś do czego użyję kilka razy w roku lub ganianie i palenie w kotłowni salonowej.

 

A porównywanie z zamurowaniem okien wsadź sobie w buty. Masz kolejny temat do nabijania postów. Pal w piecu i kominku, kominy wprowadź do domu i sam się możesz truć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już raz Ciebie pytałem, powtórze pytanie:

 

czy spaliny z Twojego komina pochodzące z ogrzewania gazem wpuściłbyś do domu?

Głupie pytanie. Spaliny to spaliny. Co nie zmienia faktu że są mniej lub bardziej brudne zależnie od tego co palisz.

 

Ja tu podawałem przykład sasiada, gdzie rura spalinowa z pieca jest wystawiona pod podbitkę, dym się snuje po kawałku ściany i po podbitce. Nic brudne nie jest. Widziałem też kiedyś rurę spalinową od kominka. No jest pewna "delikatna" różnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz palić, smrodzić i mieć kotłownie w salonie to proszę bardzo. Ale nie pleć bzdur na temat jakie to przyjemne zajęcie bawić się ogniem i ganiać do szopy po drewno. Nie stać mnie na było na wydanie kilkunastu tysiecy w coś do czego użyję kilka razy w roku

lub ganianie i palenie w kotłowni salonowej.

 

A porównywanie z zamurowaniem okien wsadź sobie w buty. Masz kolejny temat do nabijania postów. Pal w piecu i kominku, kominy wprowadź do domu i sam się możesz truć.

 

No widzisz, a mnie było stać. Drewno i brykiet mam w garażu i kotłowni. Szopy nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupujesz nowy samochód z salonu? Pamiętaj, że nie każdego na to stać.

Obrońca wdów i sierot się znalazł. Uwielbiam argument, że robisz coś smierdzącego, karygodnego, bo Cię nie stać na lepsza, czystsza wersje. Moj argument, którego nie lubicie - nie stać mnie na wywóz szamba, to szambo z dziurą w dnie jest OK?

 

Jeśli kominkiem z PW chciałeś dogryźć to nie wyszło. Namówiłem już kilku kumpli na takowy.

Biedacy. Odzywaja się jeszcze? Kiedyś Ci pewnie podziękują za dobrą rade ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a mnie było stać. Drewno i brykiet mam w garażu i kotłowni. Szopy nie posiadam.

 

Za to dołożyłem i mam pompę ciepła, siedzę popijam browara, niektórzy ganiają po brykiet z garażu, w którym zamiast mieścić samochód ma na stanie opał do kotłowni w salonie. Kotłownia spełni funkcję pralni, suszarni i pomieszczenia technicznego.

 

Życzę owocnej pracy jako palacz na etacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dołożyłem i mam pompę ciepła, siedzę popijam browara, niektórzy ganiają po brykiet z garażu, w którym zamiast mieścić samochód ma na stanie opał do kotłowni w salonie. Kotłownia spełni funkcję pralni, suszarni i pomieszczenia technicznego.

 

Życzę owocnej pracy jako palacz na etacie.

 

 

 

jaki był koszt ?

 

podłogówka 100%. PC Buderus WPS 6k1, kolektor pionowy 2x90m, CosmoWather Home 22, WM+reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość tak jak kotły na węgiel.

W pozostałej części starasz się, jak domniemam, szukać winnych gdzie indziej.

Działania władz powinny być kompleksowe w każdej dziedzinie.

Zakaz sprowadzania samochodów starszych niż EURO3 , kontrola spalin i kary za wycinanie DPF, zakaz sprzedaży flotów i miału węglowego, zakaz sprzedaży kotłów bez atestu i zakaz .... instalowania kominków z płaszczem wodnym.

Ilość wraków jeżdżących po drogach skutecznie obniży podwyższenie składek OC i AC. Gdyby państwo wykonało kilka ruchów jw. problem gruchotów przestałby istnieć.

W przypadku Kalisza, jeśli ilość samochodów jest jak napisałeś, upada argument braku kasy u mieszkańców na modernizacje kotłowni.

Problem jest tylko w jednym. Dotyka głównie wyborcę PiS i nie należy przewidywać żadnych ograniczeń. Przyjdzie wiosna i temat rozejdzie się po kościach. Do następnej zimy.

 

"Od kilku dni w wielu miastach w Polsce odnotowuje się znacznie przekroczone normy zanieczyszczeń powietrza. Chodzi m.in. o stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5.

Powodem potężnego smogu nad naszym krajem są przede wszystkim silne mrozy i brak wiatru.

Władze miast apelują do mieszkańców, by korzystali z komunikacji miejskiej i unikali długotrwałego przebywania na powietrzu."

http://fakty.interia.pl/polska/news-alert-smogowy-w-polsce-w-wielu-miastach-zly-stan-powietrza,nId,2334380

 

Darmowa komunikacja miejska bo jednak samochody zwiększają poziom smogu ?

Masz rację Greengaz - zakaz używania (a nie sprowadzania) starych samochody i inne tego typu działania są potrzebne dla ochrony środowiska.

Samochody o złym stanie technicznym tez zabijają.

 

"Jak powstaje smog?

Smog jest zjawiskiem atmosferycznym, powstającym głównie w wyniku dwóch czynników.

Pierwszym są zanieczyszczenia powietrza, które wytwarzane są na co dzień:

ze spalin samochodów, czy kotłów węglowych w domach jednorodzinnych.

Drugi czynnik - jak wskazują eksperci - to wyżowa, bezwietrzna pogoda.

Pyły nie rozprzestrzeniają się wtedy do góry, tylko poziomo, czyli de facto, bez wiatru, stoją w miejscu.

W skład pyłu zawieszonego wchodzą m.in. siarka, metale ciężkie, silnie toksyczne chemiczne związki organiczne."

źródło jw.

Nie wspomniano o kominkach. Może więc to nie kominki są głównym źródłem PM10 i PM2,5 ?

A takie tezy królują w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...