Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Za to dołożyłem i mam pompę ciepła, siedzę popijam browara, niektórzy ganiają po brykiet z garażu, w którym zamiast mieścić samochód ma na stanie opał do kotłowni w salonie. Kotłownia spełni funkcję pralni, suszarni i pomieszczenia technicznego.

 

Życzę owocnej pracy jako palacz na etacie.

Akurat ten przypadek jest wogóle specyficzny, Kolega WG ma i piec gazowy i wypasiony kominek z płaszczem. Plus przyłącze gazowe i kominy idę o zakład że taka PC byłaby tańsza.

 

Zaraz się dowiesz, że masz dom bez duszy. PC daje "złe" ciepło, i nie rozumiesz "przesłania" z palenia w kominku. NS wyskoczy z argumentem, że Ci co rok będzie sterownik od pompy padał a Ty ze zgryzoty będziesz tylko gryzł paznokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za to dołożyłem i mam pompę ciepła, siedzę popijam browara, niektórzy ganiają po brykiet z garażu, w którym zamiast mieścić samochód ma na stanie opał do kotłowni w salonie. Kotłownia spełni funkcję pralni, suszarni i pomieszczenia technicznego.

 

 

Życzę owocnej pracy jako palacz na etacie.

 

Garaż na tyle duży, że mieści samochód, moto, drewno i rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniano o kominkach. Może więc to nie kominki są głównym źródłem PM10 i PM2,5 ?

A takie tezy królują w tym temacie.

Ja tam takich tez do tego królujących w tym wątku nie pamiętam. Ba, sam pisałem, że nie ma i raczej nie bedzie danych pomiarowych pokazujacych ile smrodza kominki ile piece węglowe. No chyba że GUS jakimś cudem potrafi oszacować ile się przedajae węgla dla gospodarstw doowych a ile drewna kominkowego.

 

Co nie zmienia faktu, że brak takich danych kominek jest czystym źródłem ciepła. To jest paliwo stałe. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten przypadek jest wogóle specyficzny, Kolega WG ma i piec gazowy i wypasiony kominek z płaszczem. Plus przyłącze gazowe i kominy idę o zakład że taka PC byłaby tańsza.

 

 

Zaraz się dowiesz, że masz dom bez duszy. PC daje "złe" ciepło, i nie rozumiesz "przesłania" z palenia w kominku. NS wyskoczy z argumentem, że Ci co rok będzie sterownik od pompy padał a Ty ze zgryzoty będziesz tylko gryzł paznokcie.

 

Bez problemu za kasę wydaną na powyzsze miałbym mega wypasioną pompę ciepła. Wygrał jednak kocioł kondensacyjny i kominek z duszą, ogrzewający przy okazji całą chałupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki był koszt ?

 

podłogówka 100%. PC Buderus WPS 6k1, kolektor pionowy 2x90m, CosmoWather Home 22, WM+reku.

 

Odwierty 17k z projektem geologicznym, można było bez. Stacja uzdatniania ok 2,35k, pc 22k, wentylacja materiały poniżej 2k, nie mam czerpni i wyrzutni, reku kupię przed wprowadzeniem się pewnie za kilka miesięcy. Podłogówka, wyposażene "kotłowni" nie liczę jako element do pompy ciepła.

 

Dzięki rezygnacji z kominka(pewnie z 10-15k) zostało w kieszeni. Nie potrzebuje dodatkowych metrów na skład opału to kolejne tysiące (zakładałem 10k jeśli powiększać pow. domu). Praca własna przy załadunku, wnoszeniu worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniano o kominkach. Może więc to nie kominki są głównym źródłem PM10 i PM2,5 ?

A takie tezy królują w tym temacie.

 

Ciągłe palenie w piecyku salonowym jest jednym z elementów smogu. takim samym jak samochody, kotły węglowe, kotły domowe na śmieci, przemysł.

 

Zaznaczam - aspekt ekologiczny jest tylko jednym z wielu związanych z użytkowaniem piecyka w salonie. I o tym jest temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe palenie w piecyku salonowym jest jednym z elementów smogu. takim samym jak samochody, kotły węglowe, kotły domowe na śmieci, przemysł.

 

Zaznaczam - aspekt ekologiczny jest tylko jednym z wielu związanych z użytkowaniem piecyka w salonie. I o tym jest temat.

Weźcie też pod uwagę, że pewnie z połowa domów ma kominki. Jak idą mrozy i brak wiatru jak teraz to duża część z nich te kominki odpala i ten procentowy udział kominków w takiej sytuacji jak teraz niestety rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuj proszę, jaki jest łączny koszt, wrzuć wszystko do jednego wora, razem z robocizną i ewentualnymi kaloryferami, podłogówkę też licz......policz ile kosztuje cię kompletny system ogrzewania i wentylacji

w 100k się zmieściłeś?

 

kiedy ja stawiałem dom, w 2002 roku, PC dopiero wchodziły, i był to koszt najtańszej 70K, najtańszej

 

teraz widzę, że jest sporo taniej, ale i tak sporo

 

 

kominek licz 15-20k

 

 

przy stawianiu takiego domu jak ty, zachodzi pytanie czy w ogóle robić kominy......ja jednak obstaję, że awaryjne ogrzewanie musi być, choćby to miałą być zwykłą koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród lokalnych działań sprzyjających poprawie jakości powietrza wymieniono m.in. zmianę sposobu ogrzewania indywidualnego na mniej emisyjny (np. normy jakościowe na sprzedawane paliwo oraz wymiana starych pieców na nowoczesne, zakaz spalania mokrego drewna), promocję transportu publicznego i zmianę zasad zarządzania ruchem w miastach (np. strefy bez pojazdów lub ograniczonego ruchu).

 

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-mz-zdajemy-sobie-sprawe-z-konsekwencji-zdrowotnych-zanieczys,nId,2334723#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuj proszę, jaki jest łączny koszt, wrzuć wszystko do jednego wora, razem z robocizną i ewentualnymi kaloryferami, podłogówkę też licz......policz ile kosztuje cię kompletny system ogrzewania i wentylacji

w 100k się zmieściłeś?

 

kiedy ja stawiałem dom, w 2002 roku, PC dopiero wchodziły, i był to koszt najtańszej 70K, najtańszej

 

teraz widzę, że jest sporo taniej, ale i tak sporo

 

 

kominek licz 15-20k

 

 

przy stawianiu takiego domu jak ty, zachodzi pytanie czy w ogóle robić kominy......ja jednak obstaję, że awaryjne ogrzewanie musi być, choćby to miałą być zwykłą koza

Te 70 to duzo. CHyba że duzy dom i PC o odpowiednio dużej mocy.

Ja w 2008 zapłąciłęm coś lekko ponad 40tys za PC z kolektorem poziomym (moc grzewcza 10KW).

Do gazu miałem 100m, jak mi powiedzieli kwote za przyłączenie to w zasadzie nie miałem nawet wyboru. Paliwami stałymi palić nie wolno.

 

Wyszedłem z innego załóżenia awaryjnego. Przy braku prądu dłużej niż ,... dzień i tak w domu się mieszkać nie da. Brak wody, brak gotowania. Tansze od 2 kominów jest awaryjny agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już raz Ciebie pytałem, powtórze pytanie:

 

czy spaliny z Twojego komina pochodzące z ogrzewania gazem wpuściłbyś do domu?

 

Nie, bo nie ma takiej potrzeby, ale nie raz oddychałem spalinami z gazu w jakimś sklepie czy magazynie, a to za sprawą:

 

 

 

http://image.ceneo.pl/data/products/964324/f-sial-nagrzewnica-gazowa-kid-10-10kw.jpg?=1d0dc

i

http://www.dobryklimat.net.pl/314-home_default/piecyk-gazowy-og110089.jpg

 

 

Ludzie w takich miejscach pracują stale więc to nie jest problem. I co głupio ci? Widziałeś gdzieś żeby ktokolwiek pozostawiał spaliny z piecyka na drewno wewnątrz pomieszczenia, które ogrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...