Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Właśnie, tego się spodziewałem. Nie zajarzyłeś. Uwarunkowania geograficzne oraz wysoka i gęsta zabudowa mają bardzo wielki wpływ na "zaleganie" smogu. Dlaczego o tym się nie mówi? Najlepiej i najwygodniej zwalić winę na piece węglowe.

A co ma kierunek wiatru do zalegania pyłu miedzy wysokimi budynkami.

Jakby ze wschodu wiało ty by nie zalegało? A przy przewazajacych wiatrach zachodnich zalega?

 

Zrób mi przysluge i pisz pelnymi zdaniami co masz na mysli. Ja prosty czlek jestem, kiepsko u mnie z zajrzaniem skrótów mysłowych tak wybitnych umysłów.

 

Najwygodniej powiedziec ze kominki palone codzinnie nie stanowia problemu bo jest ich mniej niz pieców węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co ma kierunek wiatru do zalegania pyłu miedzy wysokimi budynkami.

Jakby ze wschodu wiało ty by nie zalegało? A przy przewazajacych wiatrach zachodnich zalega?

 

Zrób mi przysluge i pisz pelnymi zdaniami co masz na mysli. Ja prosty czlek jestem, kiepsko u mnie z zajrzaniem skrótów mysłowych tak wybitnych umysłów.

 

Najwygodniej powiedziec ze kominki palone codzinnie nie stanowia problemu bo jest ich mniej niz pieców węglowych.

 

Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - i to taniej niż w niejednym samochodzie.

Obowiązek dołożenia DPF'a do kazdego kominka i pieca na węgiel i problem przestaje istniec.

Ile taki filtr kosztuje, ile kosztuje jego eksploatacja, jaka jest zywotnosc.

 

Moze zamiast dopłacac do pieca na gaz babci z renta 800PLN gdy na gaz jej i tak stać nie bedzie, trzeba jej filtr zafundowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią że Polska to najbardziej zacofany kraj w europie jeśli chodzi o syf a tu proszę Włochy jeszcze gorzej

 

[ATTACH=CONFIG]378181[/ATTACH]

 

Trafiłem jakiś czas temu na artykuł o zanieczyszczeniu powietrza we Włoszech (dane z 2008 roku). Chciałbym, żeby zwolennicy kominków się jakoś rzeczowo odnieśli, ale po przeczytaniu bardziej się spodziewam jakiejś obelgi na swój temat albo głupiego żartu.

Tylko czy jest to śmieszne? Może mnie to nie śmieszy, bo mam astmę, może jak ktoś jest zdrowy to go to śmieszy.

 

Lloa7ef.png

 

Całość tu: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1309104215303706

Lloa7ef (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.

Przepraszam, ale pisząc takie rzeczy obrażasz własną inteligencje.

Jakby wiały ze wschodu to by przenosiły zanieczyszczenia ze wschodu. A chyba Ukraina/Białoruś są brudniejsze niż Niemce.

 

Argument tak od czapy z tymi zachodnimi wiatrami że az ręce opadaja :-(

 

WIesz gdzie jest w Wawie najgorzej? Na wchodniej stronie wisly w kierunku na Otwock. Same w duzej mierze starsze domy jednorodzinne (zgadnij jak ogrzewane). Zupełny brak wysokiej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalega poprzez gęstą i wysoką zabudowę a wiatry (głównie) zachodnie naturalnie przenoszą do Nas część zanieczyszczeń z innych regionów, szczególnie zachodnich.

 

W Polsce nie przeważają wiatry zachodnie.

http://www.wiking.edu.pl/upload/geografia/images/polska_naplyw_mas_powietrza_styczen.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie, że mają więcej z tym, że my mamy większość DYMIĄCYCH NA POTĘGĘ DIESLOWSKICH TRUPÓW, które oni najpierw zjeździli prawie do końca.

 

I wygląda na to, że Polacy wyjeżdżają tymj samochodami na drogi tylko zimą, bo latem problemu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne. Sam mam kominek i będę miał drugi. Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.

 

Zabierający tu głos to właściciele kotłów w salonie. Jak nie trudno zauważyć jest ich dwóch, trzech.

Nikt w tym wątku nie negował palenia 'rekreacyjnego', kilka razy w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.
No to przeczytaj ten wątek to poznasz kilku. Pala codziennie, mimo ze maja gaz i ich stac na gaz,, bo tak, bo lubia, bo nikt im nie zabroni, bo palenie jabłonką pięknie pachnie, bo to przyjemność codziennie przynieść i spalić te 20kg drewna, bo stare diesle trują bardziej itd itp.

 

I o tym jest mowa w tym wątku.

NIkt tu nie krzyczy na rekreacyjnych uzytkowników kominków. Wszystko jest dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDI ma już 416tys, nie wiem czy jest trupem czy nie, ale nie wygląda bo zamiar mamy aby się toczyć do pół miliona. Wątpię czy jakiś obecny samochód dotrze do połowy tego przebiegu.

 

Nie może być. Ja zwykłym Fiatem zrobiłem już prawie 200 tys, silnik z rodziny Fire. Dla tych silników 400 nie stanowi wyzwania, no ale trzeba wymienić na czas to co trzeba. Rozumiem, że przebieg Twojego samochodu jest realny i jesteś jego pierwszym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDI ma już 416tys, nie wiem czy jest trupem czy nie, ale nie wygląda bo zamiar mamy aby się toczyć do pół miliona. Wątpię czy jakiś obecny samochód dotrze do połowy tego przebiegu.

Nie wiem czy Twoj samochod ma filtr DPF. Jakby go miał, i by Cie było stać na jego wymiane co te pare lat, to byś go wyrżnął bo tak, bo po drodze jezdzi miliony zajezdzonych dieaslowkich trupów sciagnietych z niemiec?? Bo tym jest dla mnie codzinne palenie w kominku gdy Cie stać na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennego palenia nie rozumiem. No może jak jest jak teraz to przez kilka dni można się pomęczyć.

A ja nie rozumiem palenia przez kilka takich dni jak teraz. BO smog jak diabli a się duzo ludzi dogrzewa kominkami. W czasie gdy nalezałoby ograniczyc palenie.

 

Ile realnie oszczędzisz PLn dogrzewajac się przez ten mroźny tydzień kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne. Sam mam kominek i będę miał drugi. Poza tym nie znam nikogo kto by ogrzewał dom samym kominkiem. Znajomi palą rekreacyjnie. Ja także.

 

 

Wrzuciłem tabelkę z danymi, z której wynika, że w Lombardii 73% B(a)P w powietrzu (w okresie zimowym) powstaje w wyniku spalania w kominkach.

Dlaczego mówienie o tym, że kominki powodują smog jest niepoważne? Transport drogowy odpowiada za niecałe 3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...