Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Autorus

 

Każdy kto postrzega palenie w kominku jako męczenie się absolutnie nie powinien myśleć o jego instalacji w domu, bo wtedy to będzie i bezużyteczny mebel. Jeśli do tego będzie gówniany to takich wątków jak ten będzie więcej :)

 

Tego samego zdania i ja jestem. Świadomie zbudowałem kominek, godząc się na wszystkie niedogodności (jak wielu mówi) z nim związane. Dla mnie widok ognia za szybą to frajda, dla innych syf w salonie. Szanujmy wzajemnie nasze wybory a życie stanie się lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no to inaczej.

 

Skoro nie potrafisz zcytować bo coś miedzy tymi wierszami wyczytałes, to podsumuj otwartym tekstem o co to "roszczeniowo dre morde" miedzy tymi wierszami.

 

czekam, czekam. To chyba prosta prosba napisac o co ja mam te roszczenia wedlug Ciebie.

Chetnie sie czegos o sobie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zamontuję taki filtr jeśli gmina dopłaci mi do niego chociaż 50% a wszyscy wokół, łącznie z eko groszkowcami, zrobią to samo.

To wtedy już nie będziesz pierwszy- bo wszyscy wokół już to zrobią.:)

 

Dopłaty już są w Krakowie i na Śląsku:

http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10

 

cena spadła ponoć do ok 2 Tpln (w grudniu widziałem program w TVN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy już nie będziesz pierwszy- bo wszyscy wokół już to zrobią.:)

 

Dopłaty już są w Krakowie i na Śląsku:

http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10

 

cena spadła ponoć do ok 2 Tpln (w grudniu widziałem program w TVN).

 

To fakt, mało precyzyjne się wysłowiłem. U nas, póki co, dopłat do żadnych rozwiązań EKO nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już ani siły ani cierpliwości aby odpisywać na Twoje pełne jadu posty. Nara.

Czekaj, czekaj.

Ty piszesz ze ja roszczeniowo "dre gębę". Ja grzecznie proszę o wyjasnienie co masz na myśli i co między wierszami wyczytałeś.

Ja się dowiaduje, ze to post pełen jadu? Czy prosta prośba to są posty pełne jadu? Ja coś mogę pisać w sposób który daje ludziom pole do w wyciąganiu jakiś zgoła nie zamierzonych wniosków. Chetnie bym się dowiedział.

 

A fakt że potrafisz rzuci oskarżenie ale potem nie masz siły się z niego wytłumaczyć wiele mówi.

 

Zdrowia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D

Ja spamuje?

A jak nazwiesz "posty pełne jadu" "drzesz gębe" , ptasi móżdzek i parę innych epitetów. Bądź obiektywny choć odrobine.

 

Ja osobiscie uważam że to co niektórzy inny niszczą dyskusje. Ci inni którzy wielokrotnie na tym forum byli banowani. Wyciągnij więc wnioski.

 

Też proste pytanie do Ciebie:

Podaj pare wątków (użyłeś liczby mnogiej) które to ja niszczę.?

 

a dzieci w przedszkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz swój ostatni post. Cały czas coś próbujesz drążyć pytając i liczbę mnogą nakręcając bezsensownie dyskusję. Wykaż odrobinę więcej inteligencji zamiast cały czas spamować. Z niektórymi osobami należy sobie dać po prostu spokój. Z mojej strony EOT bo nie chcę dalej nakręcać dyskusji z Tobą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lombardii może tak ale nie u nas. Jak ktoś na tabelkę z PL to chętnie zerknę.

 

Wg Krajowego Ośrodeka Bilansowania i Zarządzania Emisjami, w Polsce 87% B(a)P pochodzi z niskiej emisji, więc jest gorzej niż w Lombardii.

https://szkolenia.dolnoslaskialarmsmogowy.pl/imgturysta/files/A2_druk.pdf

 

Rozumiem, że są ludzie, których nie stać na to żeby się ogrzewać w inny sposób niż piecami na drewno, węgiel, itd., ale Ci których stać na ogrzewanie gazem mogliby wykazać się przyzwoitością i nie palić w kominkach w taką pogodę jak jest teraz.

 

Nie wiem z czego to u Nas wynika, że ludziom tak trudno jest z czegoś zrezygnować albo zrobić coś co jest niewygodne, ale "przyzwoite".

Wydaje mi się, że tylko przez bezmyślność mamy problem z takimi sprawami jak: przepuszczanie pieszych na pasach, pyskowaniem gdy ktoś zwróci nam uwagę, zwalnianiem w małych miejscowościach do rozsądnych prędkości...

 

Tak samo jak ktoś tu na forum uważa, że będzie palił w kominku, bo ma taką ochotę, tak inny będzie palił czym popadnie bo tak mu się podoba.

Zakazy, kary i wyzywanie się na forum niczego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kominki trują tylko ludzie trują.

Kominek spala to co mu właściciel wsadzi do paleniska.

Dlaczego nie ma przekroczenia norm PM10, PM2,5 i tym podobnych w sąsiednich krajach: Czechy Słowacja, Niemcy, Austria?

Tam nie używają kominków?

Tam kupują kominki dla ozdoby?

 

Dużo częściej korzystają z czystych paliw. W Niemczech, Austrii czy Francji dawniej popularny był olej opałowy i gaz. W nowych domach pompy ciepła, prąd oraz gaz, a zużycie tego ostatniego na głowę wygląda tak:

 

y3mP2DaiFc4sqYgCenSFL5p3zfhlrGIg8j3-XwahGNlk4NJjBpt9aQxaAGHxjGDFOjpl18G6TF7pq586s4vVnz8AjpG9ElLmmiDAbZ51xaJrYMKnLUdVTqGCnqc_PllDz9lNY-b3paKP-qgAcZx3WKE52RdgM4kp6PpnGF5RepTGaM?width=716&height=378&cropmode=none

 

Po prostu Polska węglem stała, a od czasu wzrostu popularności kominków również drewnem. A przecież jedno i drugie paliwo przyczynia się do niskiej emisji i stąd problem. W nowych domach trochę inaczej to wygląda - czyściej, ale nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, czy Ty poza forum masz jakieś życie? Ciągle Ciebie pełno. Spamujesz i nakręcasz dyskusje, niszczysz (przy udziale jeszcze kilku osób) wątki, które mogłyby być w jakiś sposób wartościowe. Może lepiej poświęć czas dziecku zamiast wciąż na forum przesiadywać... :D

 

Powiedziano mi bym nie używał słów godzących w morale tego zacnego FM.Nie da się.Te proste baranki zawładnęły forum i panosza się tu i teraz.Redakcja tego nie widzi.....................te panujące mody także i zgroza się ściele.Porażka ,żenua.:mad::mad::mad:.Nie ma sprawiedliwości.Popatrzcie na to tak.Tyle możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

 

O co ci chodzi????????????????????????????????? Tak wiesz jako moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...