Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Dużo częściej korzystają z czystych paliw. W Niemczech, Austrii czy Francji dawniej popularny był olej opałowy i gaz. W nowych domach pompy ciepła, prąd oraz gaz, a zużycie tego ostatniego na głowę wygląda tak:

 

y3mP2DaiFc4sqYgCenSFL5p3zfhlrGIg8j3-XwahGNlk4NJjBpt9aQxaAGHxjGDFOjpl18G6TF7pq586s4vVnz8AjpG9ElLmmiDAbZ51xaJrYMKnLUdVTqGCnqc_PllDz9lNY-b3paKP-qgAcZx3WKE52RdgM4kp6PpnGF5RepTGaM?width=716&height=378&cropmode=none

 

Po prostu Polska węglem stała, a od czasu wzrostu popularności kominków również drewnem. A przecież jedno i drugie paliwo przyczynia się do niskiej emisji i stąd problem. W nowych domach trochę inaczej to wygląda - czyściej, ale nie jest to regułą.

 

Nie pij przed wpisem.Nie pij!!!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

 

Różnica jest taka, że 80% drewna podlega odgazowaniu, a węgla 30%. Więc przymykając w kotle/kominku dolot powietrza można z drewna wyemitować o wiele więcej trujących związków niż z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał autorus

No coś podają, ale trochę niedokładne. Pierwsze 3 pozycje trudno mi zidentyfikować. Kopciuch to kopciuch. Nie widzę między nimi różnicy. Do kopciucha wrzucisz wszystko. Ciekawie wyglądają parametry pieca na pellet klasy 5.

 

Różnica jest taka, że 80% drewna podlega odgazowaniu, a węgla 30%. Więc przymykając w kotle/kominku dolot powietrza można z drewna wyemitować o wiele więcej trujących związków niż z węgla.

 

Patrzę na ten materiał szkoleniowy (poziom chyba szkoły podstawowej)

i mam pytania podstawowe

1. str.1 - "emisja pyłów s domowych urządzeń grzewczych " - jednostka to mg/m3

ilości to od lewej 800, 560 i 420 mg/m3 ale na m3 czego? na m3 spalonego paliwa? na m3 zużytego powietrza czy może na m3 wydalanych spalin ??

2. pozycja pierwsza od lewej strony - co to jest "kocioł ręcznie zasilany (na drewno) "KOPCIUCH"

- określenie "KOPCIUCH" - to kominek czy zwykły piec? taki jak kocioł na węgiel też określonych jako "KOPCIUCH"

3. str.2 - mapa POLSKA NA TLE EUROPY - ciekawe że nie ma badań lub wyników badań na wschód od Polski,

Wschodnie granice Polski Litwy, Słowacji Węgier i Rumunii są dziwnie zanieczyszczone.

Szwecja od strony Bałtyku też jest bardziej zanieczyszczona Bap niż północna i zachodnia.

Czyżby jednak wiatry ze wschodu też przynosiły BaP ?

 

Sądzę że te KOPCIUCH nie mają nic wspólnego z instalowanymi współcześnie kominkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozumienie zakłada, że elektrownie na węgiel brunatny o mocy 2,7 GW (13% mocy niemieckich elektrowni na węgiel brunatny) zostaną przeniesione do tzw. rezerwy mocy. Oznacza to, że elektrownie będą włączane tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy pozostałe elektrownie na rynku nie będą w stanie pokryć zapotrzebowania. Elektrownie węglowe przeniesione do rezerwy przez cztery lata będą dostawać rekompensatę za pozostanie w gotowości produkcji, po upływie tego czasu elektrownie mają być zamykane.

 

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2015-10-20/niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech

 

Raczej na ten węgiel specjalnie nie stawiają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale o co chodzi? Przecież przecież jesteśmy za spalaniem węgla w elektrowniach i elektrociepłowniach, ale przeciwni spalaniu drewna i węgla w prymitywnych kominkach i kotłach przez przysłowiowego 'Kowalskiego'.

 

Wyżej wkleiłem wykres BaP - przekroczenie dopuszczalnych wartości wynosi prawie 40 razy. To nie mrzonka, to fakt. Trucie to występuje wyłącznie zimą, a transport i praca elektrowni - cały rok. Więc trują prymitywne paleniska pozbawione zaawansowanych instalacji filtrujących.

 

Odnośnie ograniczenie CO2, to nie Niemcy cisną, ale bardziej Francja i inne kraje - postawimy jądrową, to przymkną japy :).

 

BTW

zamiast 500+, to mogli zafundować w tym roku ok. 7 500 000 elektrofiltrów licząc po 3000 zł za każdy, a do progamu wejść rok później.

Czechy, Ruminia (PIT z 16% na 10%), Włochy od tego roku obniżyli podatki, Rumunia podwyższyła 8 razy wolną kwotę od podatku z 2900zł na 23 000zł. A my w czarnej d... ;)

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto przeczytać prezentację EC Żerań

Wytwarzanie w PGNiG TERMIKA:

http://zagrzewamydonauki.pl/wp-content/uploads/2014/02/Kot%C5%82y-fluidalne-budowa-eksploatacja..pdf

Emisja zanieczyszczeńdo atmosfery http://eko-net.pl/fileadmin/user_upload/docs/Emisja_zanieczyszczen_do_atmosfery_Krzysztof_Wiland__Rafal_Malinowski.pdf

 

Wytworzenie i zagospodarowanie ubocznych produktów spalania http://www.termika.pgnig.pl/termika.pgnig.pl/sites/default/files/2016-05/raport_srodowiskowy.pdf

 

I porównać to do naszych kominków. Sprawność kotłą fluidyzacyjnejgo 92,2%

 

Choć w naszych kominkach tez jest np powietrze wtórne na szybę.

W kotłach na węgiel PW powoduje dopalenie gazów. Ale czy w kominkach tez taki cel PW?

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Przecież przecież jesteśmy za spalaniem węgla w elektrowniach i elektrociepłowniach, ale przeciwni spalaniu drewna i węgla w prymitywnych kominkach i kotłach przez przysłowiowego 'Kowalskiego'.

 

Wyżej wkleiłem wykres BaP - przekroczenie dopuszczalnych wartości wynosi prawie 40 razy. To nie mrzonka, to fakt. Trucie to występuje wyłącznie zimą, a transport i praca elektrowni - cały rok. Więc trują prymitywne paleniska pozbawione zaawansowanych instalacji filtrujących.

 

Odnośnie ograniczenie CO2, to nie Niemcy cisną, ale bardziej Francja i inne kraje - postawimy jądrową, to przymkną japy :).

 

BTW

zamiast 500+, to mogli zafundować w tym roku ok. 7 500 000 elektrofiltrów licząc po 3000 zł za każdy, a do progamu wejść rok później.

Czechy, Ruminia (PIT z 16% na 10%), Włochy od tego roku obniżyli podatki, Rumunia podwyższyła 8 razy wolną kwotę od podatku z 2900zł na 23 000zł. A my w czarnej d... ;)

 

A co masz do programu 500+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do programu 500+?

Tylko totalny komunista może nie mieć nic przeciwko dawaniu gotówki do ręki zamiast porównywalnego zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Wędka czy ryba.

 

Sama idea zabrać w podatkach a potem oddać w postaci gotówki jest idiotyczna, bo ktoś to musi z jednej kupki na drugą przecież przełożyć.

 

Plus dawanie gotówki rozleniwia, dezaktywuje zawodowo, i generuje "roszczeniowe darcie mordy". Choć reżimowa TV pewnie rozpływa się w zachwycie.

 

No i nie podoba mi się kupowanie głosów wyborczych za moje podatki, bo zapłaciłem wielokrotnie więcej podatków niż statystyczny reprezentant "suwerena".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest dawanie ryby a nie wędki.

 

Posłuchaj kolego. Zarabiam niezłe pieniądze i żadnej ryby nie potrzebuję. Uprzedzając kolejne dogryzania - żona tez pracuje, czyli dwie wędki są? Są. Ale jak się należy, to dlaczego mam nie skorzystać

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko totalny komunista może nie mieć nic przeciwko dawaniu gotówki do ręki zamiast porównywalnego zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Wędka czy ryba.

 

Sama idea zabrać w podatkach a potem oddać w postaci gotówki jest idiotyczna, bo ktoś to musi z jednej kupki na drugą przecież przełożyć.

 

Plus dawanie gotówki rozleniwia, dezaktywuje zawodowo, i generuje "roszczeniowe darcie mordy". Choć reżimowa TV pewnie rozpływa się w zachwycie.

 

No i nie podoba mi się kupowanie głosów wyborczych za moje podatki, bo zapłaciłem wielokrotnie więcej podatków niż statystyczny reprezentant "suwerena".

 

Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.

Na urlopie jestem. I robię pożyteczna robotę. Staram się prostować głupoty pisane na forum przez kominkowych trucicieli. Jak bede miał kiedyś wiecej czasu pojde też na jakiś wątek o piecach węglowych.

 

Ja Cie 2 razy pytałem gdzie ja "dre morde" i o co, ale Ty nie potrafiłeś odpowiedzieć tylko podkulić ogon i zwiać niepyszny.

 

Egoizm zarzuca mi gość który dzień w dzień zadymia okolice "bo tak" chociaż stać go na gaz. Tylko z powodu widzimisię. Koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolego. Zarabiam niezłe pieniądze i żadnej ryby nie potrzebuję. Uprzedzając kolejne dogryzania - żona tez pracuje, czyli dwie wędki są? Są. Ale jak się należy, to dlaczego mam nie skorzystać

A kto mówi żeby nie korzystać? Zwlaszcza że sami na to płacimy.

 

Ale Ty naprawdę nie rozumiesz nie ze swojego punktu widzenia, tylko w skali kraju, każdego któremu "się należy", róznicy pomiędzy dać a zabrać mniej? I konsekwencji dla rynku pracy, aktywności zawodowej, wysiłku takiej osoby?

 

To się tylko rozchodzi o to czy dawać tylko "jak dawać".

 

Ciebie może stać i odkłądasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukaja pracy an czarno, bo po za 500+ dostana cos z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...