Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Adam, trujesz na forum i trujesz tutaj, ogarnij się i podejmij decyzję jak żyć

 

 

mi się nasuwa takie podsumowanie tego wątku:

 

przeciwnicy kominków pod kątem ekologicznym uważają, że skoro większość instalacji truje, bo tylko nieliczni mają dobry wkład, potrafią palić, mają odpowiednie paliwo, to należy zakazać ustawowo palić w piecach paliwem stałym wszystkim ludziom

 

zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kto mówi żeby nie korzystać? Zwlaszcza że sami na to płacimy.

 

Ale Ty naprawdę nie rozumiesz nie ze swojego punktu widzenia, tylko w skali kraju, każdego któremu "się należy", róznicy pomiędzy dać a zabrać mniej? I konsekwencji dla rynku pracy, aktywności zawodowej, wysiłku takiej osoby?

 

To się tylko rozchodzi o to czy dawać tylko "jak dawać".

 

Ciebie może stać i odkłądasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukaja pracy an czarno, bo po za 500+ dostana cos z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

 

Trafiłeś Jastrzębiu w sedno. Tak, odkładam dziecku te pieniądze na specjalnie założone (sporo wcześniej, przed programem 500+) konto. Tutaj szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś Jastrzębiu w sedno. Tak, odkładam dziecku te pieniądze na specjalnie założone (sporo wcześniej, przed programem 500+) konto. Tutaj szacun.

 

a ja moim dzieciom za tą kasę wykupuję dodatkowe zajęcia

 

ale fakt, jesteśmy w mniejszości, znaczy się ci, którzy tej kasy nie przejadają dosłownie

 

jestem przeciwnikiem 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie może stać i odkładasz te 500+ na przyszłość dziecka. Ale jest 150.000 osób w tym kraju które zrezygnowało z pracy. Albo szukają pracy an czarno, bo po za 500+ dostana coś z pomocy społecznej. Mam znajoma w pomocy społecznej wiem jak to działa. Ludzie żyją wygodnie z systemu bo im się należy.

 

Ponoć wskaźniki nie potwierdzają skali odejść z pracy o jakiej piszą niektóre media. Lepiej żeby kobiety poświęciły się własnym rodzinom niż pracowały za żałośnie niskie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wskaźniki nie potwierdzają skali odejść z pracy o jakiej piszą niektóre media. Lepiej żeby kobiety poświęciły się własnym rodzinom niż pracowały za żałośnie niskie pieniądze.

 

Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moim dzieciom za tą kasę wykupuję dodatkowe zajęcia

 

ale fakt, jesteśmy w mniejszości, znaczy się ci, którzy tej kasy nie przejadają dosłownie

 

jestem przeciwnikiem 500+

 

Skoro jesteś przeciwnikiem, to po co składałeś wniosek? Ja chciałbym, aby te pieniądze wypłacał pracodawca otrzymujący je z budżetu krajowego. To powstrzymało by choć po części patologiczne zachowania. Oczywiście umowa o pracę, składki pełne ZUS a nie śmieciówki na kolanie pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.

 

Na siłę za to kiedyś szukała będzie emerytury (jaka by nie była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się nie łapiemy na 500+ na tą chwilę, ale nawet bez tego młodemu odkładamy na jego konto co jakiś czas pewną sumę pieniędzy aby osiągając dojrzałość na odpowiednim poziomie przekazać mu dostęp do konta.

 

W drodze jest drugie dziecko wiec papier złożymy, ale tylko po to aby odkładać na osobne konto dziecku kasę. Ale ważniejsze dla nas, aby godnie zarabiać, nie kombinować nie brać kasy od państwa i co najważniejsze po odchowaniu dziecka dla żony było miejsce dla niej w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś przeciwnikiem, to po co składałeś wniosek? Ja chciałbym, aby te pieniądze wypłacał pracodawca otrzymujący je z budżetu krajowego. To powstrzymało by choć po części patologiczne zachowania. Oczywiście umowa o pracę, składki pełne ZUS a nie śmieciówki na kolanie pisane.

 

dlaczego?

 

1. podobnie jak ty, dają to biorę

2. najważniejsze: państwo doi mnie mnie bardziej niż te marne 500zł które potem mi oddaje, PIS jest coraz bardziej bezczelny w tym zabieraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś pracodawcą ale widać to gołym okiem. Do prostej roboty w gastronomii nie ma w ogóle chętnych. Ludzie przychodzą i na drugi dzień odchodzą bo im się nie chce. Jedna Pani wprost powiedziała, że mąż pracuje do tego 1,5k z 500+ i ona nie musi na siłę szukać pracy.

Potwierdzam. Znaleźć osobę do pracy sezonowej, na część etatu itp.

Mam paru znajomych prowadzących jakies pensjonaty itp. Tragedia.

 

Znam przypadek "pracowitej" kobiety która na rozmowie o prace powiedziałą, ze może pracować za niższa stawkę byle bez umowy(!!).

Bo razem z 500+ i umowa bedzie mieć tyle kasy że jej pomoc społeczna przestanie dokładać do tego czy tamtego.

 

Smutne ale prawdziwe. Za 500+ zostały kupione głosy paruset tysięcy ludzi, którzy normalnie to by na wybory nawet nie poszli. A że dadzą 500 na każdego bachora to pójść i zagłosować. Jakby zamiast 500+ były darmowe przedszkola żeby ludzie mogli generować PKB, to te pareset tysięcy by nie zagłosowało. Jakby były miejsze podatki przy posaidaniu dzieci, też by nie zagłosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mi się nasuwa takie podsumowanie tego wątku:

 

przeciwnicy kominków pod kątem ekologicznym uważają, że skoro większość instalacji truje, bo tylko nieliczni mają dobry wkład, potrafią palić, mają odpowiednie paliwo, to należy zakazać ustawowo palić w piecach paliwem stałym wszystkim ludziom

 

zgadza się?

Nie zgadza się.

 

Mamy w kraju problem ze smogiem. Duży.

Każdy nie ofiltrowany piec na paliwo stałe w warunkach domowych dołoży się porównywalnie do smogu i to dużo mocniej niż spalanie paliw czystych.

Niektóre dramatycznie więcej bo są kiepke, źle użytkowane, spalaja złe (mokre) paliwo.

 

Fakt, że jest garść użytkowników kominków którzy pala suchym drewnem, robią to tak, żeby zminimalizować szkodliwa emisje, nie powoduje żę kominki należy wyłączyć z jakiegoś generalnego rozwiazania problemu. Jak zakazemy/ograniczymy spalanie węgla, się naród przerzuci na kominki. Polak potrafi.

 

Ten wątek jasno pokazują, że nie wszyscy pala w kominkach bo muszą, są w złej sytuacji finansowej, nie stać ich na wymiene pieców, czyste paliwo. Takie przypadki są w moim odczuciu karygodne. Zwłaszcza że Ci spalacze paliwa stałego w domowych warunkach domagaja się nie traktowania ich na równi z innymi spalaczami paliwa stałego. Uważają żę się nie dokładają do problemu bo jest ich niewielu, bo są lepsi, maja wkłąd z jakimś tam certyfikatem.

 

Nie wiem jak rozwiązać problem.

W tym wątku najlepsza propozycja jaka padła, to dotowanie finansowanie filtrów. Pytanie ile z tych filtró będzie działać i nie zostanie zdemontowana, bo idzie na nie 2PLN miesiecznie na prąd albo niedajboże czyścić trzeba :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakąś pożyteczną robotę byś się wziął. Ja jestem na urlopie. Chcesz, żeby nikt nie kopcił Ci w oczy, ale jak by tak rząd dołożył gorzej sytuowanym do wymiany kotła to drzesz się, że NIE, NIE Z MOICH PODATKÓW. Egoista i do tego hipokryta.

 

Dołóżyć do wymiany kotła? Nigdy! Dofinansowanie termomodernizacji i tyle. Potem kontrole czy zrobił porządek z ogrzewaniem i jak coś to karać i jeszcze raz karać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt, że jest garść użytkowników kominków którzy pala suchym drewnem, robią to tak, żeby zminimalizować szkodliwa emisje, nie powoduje żę kominki należy wyłączyć z jakiegoś generalnego rozwiazania problemu. Jak zakazemy/ograniczymy spalanie węgla, się naród przerzuci na kominki. Polak potrafi.

 

 

 

również się nie zgadzam

 

nie mając danych ilu kominkarzy syfi, a ilu przeprowadza ten proces prawidłowo nie możesz tego oceniać

 

natomiast jestem przekonany, ze gdyby dokonać pomiarów spalin w kominkach spełniających wymagane normy, to się okaże że to nie one są winne smogowi

 

zgodnie z twoja teorią równie dobrze można by zakazać używania pojazdów z silnikami dizla, bo jest jakaś rzesza użytkowników która usunęła filtry DPF....a ja mógłbym rzucić z kapelusza, tak jak ty to robisz, że większosc dizli jeździ bez DPFa, wieć należy ukarać wszystkich dizlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również się nie zgadzam

 

nie mając danych ilu kominkarzy syfi, a ilu przeprowadza ten proces prawidłowo nie możesz tego oceniać

 

natomiast jestem przekonany, ze gdyby dokonać pomiarów spalin w kominkach spełniających wymagane normy, to się okaże że to nie one są winne smogowi

 

zgodnie z twoja teorią równie dobrze można by zakazać używania pojazdów z silnikami dizla, bo jest jakaś rzesza użytkowników która usunęła filtry DPF....a ja mógłbym rzucić z kapelusza, tak jak ty to robisz, że większosc dizli jeździ bez DPFa, wieć należy ukarać wszystkich dizlarzy

Niezgadzam się z TWoim niezgadzaniem.

 

Ja wychodzę z założenia, że każde paliwo stałe dokłada więcej niż np gaz. Źle czy dobrze palony kominek też.

 

Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.

 

A z filtrami DPF to zły przykłąd. To tak jakby Ferrari z 8 litrowa V12 nie obłożyć podatkiem ekologicznym bo jest ich w kraju kilkanaście i to nie one odpowiadaja za smog.

Jest pewna różnica między emijsa z założenia a emisją bo się coś celowo zepsuło (wycieło filtr).

 

Za wycięcie filtra powinna być taka kara że zaboli plus konfiskata i kasacja samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.

 

 

 

 

też nie widziałem, więc na jakiej podstawie twierdzisz, ze prawidłowo wykonany i obsługiwany wkład kominkowy przyczynia się w znacznym stopniu do powstawania smogu?

 

 

strzeliłeś sobie teraz w kolano

brak danych ale opinię można wydać na świat, a co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie widziałem, więc na jakiej podstawie twierdzisz, ze prawidłowo wykonany i obsługiwany wkład kominkowy przyczynia się w znacznym stopniu do powstawania smogu?

 

 

strzeliłeś sobie teraz w kolano

brak danych ale opinię można wydać na świat, a co

 

Jak piszesz, Ty też nie widziałeś!! A też wydajesz opinie. Tylko że odmienna. Tak samo sobie w kolano strzelasz. Jesteśmy gdzie byliśmy.

 

Ja w ciemno strzelam, że wytworzenie KWh z gazu i z jakiegokolwiek paliwa stałego różnie sie o rząd wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgadzam się z TWoim niezgadzaniem.

 

Ja wychodzę z założenia, że każde paliwo stałe dokłada więcej niż np gaz. Źle czy dobrze palony kominek też.

 

Nie widziałem w tym wątku informacji ile pyłów i aromatycznych generuję w idealnych warunkach i dobrym paliwie piec na gaz i piec na węgiel/drewno per KWh.

 

A z filtrami DPF to zły przykłąd. To tak jakby Ferrari z 8 litrowa V12 nie obłożyć podatkiem ekologicznym bo jest ich w kraju kilkanaście i to nie one odpowiadaja za smog.

Jest pewna różnica między emijsa z założenia a emisją bo się coś celowo zepsuło (wycieło filtr).

 

Za wycięcie filtra powinna być taka kara że zaboli plus konfiskata i kasacja samochodu.

 

Odnośnie tych nieszczęsnych DPF-ów. Ja nie mam diesla i problemu z powyższym też. Jednak jeśli Ty masz (albo nie), a ja gdybym miał takowego i przyszło by do wymiany DPF-a za kilka tysi to własnoręcznie bym go wyciął. Niejednokrotnie koszt filtra z wymianą to połowa albo i więcej wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...