Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.

Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.

Nie tylko przez spaliny ale także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i filtrze do 600-700 stopni aby złapana wczesniej sadza miała szansę się wypalić. Dobre kominki z wysoka temp spalania mają to w gratisie

 

LOL. Uwielbiam jak ludzie dzielą się wiedzą wyssaną z własnego palca. :D

 

Mieszanka diesla spala się w temperaturze 1500-2300*C, a mimo to powstają cząstki stałe, które trzeba wyłapać - o takiej temperaturze możesz w kominku jedynie pomarzyć.

 

A wypalanie dpf można porównać co najwyżej do wizyty kominiarza :).

 

 

http://www.princeton.edu/puceg/perspective/combustion/fig1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.

Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.

Nie tylko przez spaliny ale także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..

 

Stężenie PM10 w Żywcu. Latem 5 razy mniejsze niż zimą. Ale to pewnie pługi i piaskarki są temu winne :D.

 

y3mSp2V5ngrWxMjQM4gIGILaOHPkboxIxySHY4BRnsI-mZyciCZgbIttq-K7nN9ub2myhpMw-elpDb1L4D4f-1p7AiUMFCoYFbQAyAxf4E1BUc7KFBu10C0En-aCy_PEgvqePKl5GYTwAvnl-46aat_GhjeJ1fOmxBfdPoPG1XR9js?width=928&height=257&cropmode=none

 

Rakotwórczy BaP - prawie 40 razy więcej zimą, ale już wiemy czemu. Kto jest winny? Pługi i piaskarki.

 

y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M0?width=955&height=264&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ty masz bufor, możesz palić na 'full', ale ile osób ma? Nie wiem czy wg39070 ma czy mu idzie to w podłogówkę, ale wiem, że na rynku niemieckim kotły bez podajnika niemal ZAWSZE oferowane są z buforem. A u nas, u większości, kisi się drewno, bo prawie każdy przymyka dolot żeby wolniej się paliło, a do poprawnego, całkowitego spalenia potrzebny jest NADMIAR powietrza, a nie niedomiar.

 

Nie mam bufora, podłogówka skutecznie odbiera całą energię wyprodukowaną przez kominek z PW. Problemu z nadwyżką nie mam. Wkład pracuje na wysokich obrotach czyli, jak mówią wytrawni kominkarze - tak jak powinien a rdza mu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w 2016 roku sprowadzono do Polski MILION rzęchów z zagranicy, plus sprzedano prawie pół miliona nowych w kraju

ILE W TYM CZASIE URUCHOMIONO NOWYCH KOMINKÓW?

 

w przypadku aut skala czyni problem

Widziałeś te wykresy poziomu pyłów lato/zima?

 

 

Pewnie ze samochody dokładaja. Ale zima to niestety spalanie paliw w domowych piecach jest głównym zródłem tych znieczyszczen. A ze weldug opracowania naukowego które tu cytowałem, spalenie drewna to 1/5 spalania węgla, to i kominki są winne.

 

Pokazałem Ci żę Twój kominek generuję tyle pyłów co najgorszy rzęch przejezdzajacy 170tys km. Ty twierdzisz ze to nieprawda bo nikt nie zmierzył Twojego dymu i Twój jest na pewno lepszy bo masz (wow) 700C w kominku.

W takiej sytuacji, będąc spójnymi trzeba rzetelnie założyć ze rzęchy z zagranicy też nie emitują syfu, dopóki każdy z nich nie zostanie indywidualnie zmierzony.

 

Takoż, współczesny samochód generuje 60x mniej pyłów niż Twój kominek. Te pół milioan nowych samochodów to jak 7500 takich kominków.

 

Tak, wiem nie uwierzysz w te dane, bo..... bo są Ci niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś te wykresy poziomu pyłów lato/zima?

 

 

Pewnie ze samochody dokładaja. Ale zima to niestety spalanie paliw w domowych piecach jest głównym zródłem tych znieczyszczen. A ze weldug opracowania naukowego które tu cytowałem, spalenie drewna to 1/5 spalania węgla, to i kominki są winne.

 

Pokazałem Ci żę Twój kominek generuję tyle pyłów co najgorszy rzęch przejezdzajacy 170tys km. Ty twierdzisz ze to nieprawda bo nikt nie zmierzył Twojego dymu i Twój jest na pewno lepszy bo masz (wow) 700C w kominku.

W takiej sytuacji, będąc spójnymi trzeba rzetelnie założyć ze rzęchy z zagranicy też nie emitują syfu, dopóki każdy z nich nie zostanie indywidualnie zmierzony.

 

Takoż, współczesny samochód generuje 60x mniej pyłów niż Twój kominek. Te pół milioan nowych samochodów to jak 7500 takich kominków.

 

Tak, wiem nie uwierzysz w te dane, bo..... bo są Ci niewygodne.

 

Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.

Nie wierzysz bo Ci to na ręke.

Ja nie wierze w Twoje zapewnienia jaki to Twój komienk jest czysty i niskoemisyjny.

I u Ciebie niczego nie trzeba wymontowywać żeby emisja poleciała w kosmos - ot wystarczy "przykisić".

 

Albo inaczej, jakby jeden producent kominkó zaliczyl wpadkę z certyfikatem, to miałbym prawo jak Ty nie wierzyć żadnemu producentowi kominków?

Jakież to wygodne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adwersarzu,nie o pyły się rozchodzi w nowoczesnym silniku diesla,te pozostają w katalizatorze po spaleniu sadzy jako popiół.

Dlatego są takie tanie po przebiegu 150-200000 km.=katalizator cząstek stałych,koszt jakie 2 tysie € do wymiany,po to je wycinają.:D

Problem to tlenki azotu,powstają powyżej 800 st.=czym wyższa temp. tym większa ilość

http://www.chemie.de/lexikon/Stickoxide.html

Powyżej 1300 st.=nieosiągalne w kominku,szybują w górę w kosmicznym tempie.

http://www.chemieunterricht.de/dc2/mwg/no-bild.htm

jak byś nie znalazł tłumacza

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.chemieunterricht.de/dc2/mwg/no-bild.htm&prev=search

Pozdrawiam.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stężenie PM10 w Żywcu. Latem 5 razy mniejsze niż zimą. Ale to pewnie pługi i piaskarki są temu winne :D.

 

y3mSp2V5ngrWxMjQM4gIGILaOHPkboxIxySHY4BRnsI-mZyciCZgbIttq-K7nN9ub2myhpMw-elpDb1L4D4f-1p7AiUMFCoYFbQAyAxf4E1BUc7KFBu10C0En-aCy_PEgvqePKl5GYTwAvnl-46aat_GhjeJ1fOmxBfdPoPG1XR9js?width=928&height=257&cropmode=none

 

Rakotwórczy BaP - prawie 40 razy więcej zimą, ale już wiemy czemu. Kto jest winny? Pługi i piaskarki.

 

y3m9U7iOUtYNvnGq57F4pd5E254G8WV8LtU3M-HPu-SExGSqQAApOaVotYIFquziyfVV6VRYPh01QJ0qDEPjikH2dU-ulDG6V1-ECEUfSF2op2iWCD--2Gdno_-vBlScjy4QaNFTrudiycK31_UiOTikLxxibbI5MbU95xYXSsc5M0?width=955&height=264&cropmode=none

 

Czytaj ze zrozumieniem i nie naciągaj lub nie trywializuj faktów bo przestajesz być wiarygodny.

W Polsce mamy ok. 23.000.000 samochodów, z tego 16 milionów ma ponad 10 lat.

Te samochody też przyczyniają się do powstawania PK10 i PM2,5.

Nie tylko przez spaliny ale

także wzniecanie pyłów leżących na drogach, przez ścieranie nawierzchni i opon a także z klocków hamulcowych..

Nie neguję powstawania szkodliwych substancji BaP, PM10, PM2,2, i mniejszych przez spalanie węgla i drewna w piecach, kotłach i kominkach.

Na zwiększenie zimą poziomu szkodliwych czynników mogą też mieć czynniki atmosferyczne. Ale nie aż tak żeby było 5x więcej.

Więc wzrost 5x to głównie spalanie węgla, miału.

Kominki mają mały udział bo jest ich mało i ludzie mało w nich palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wzrost 5x to głównie spalanie węgla, miału.

Kominki mają mały udział bo jest ich mało i ludzie mało w nich palą.

Przytaczałem opracowanie, fakt paroletnie, z którego wynikało ze 60% gospodarstw domowych w PL jest nadal opalane węglem. Ogrzewanie poprzez spalanie drewna jest 5x mniejsze niż węglem. Wiec ja bym tego nie nazwał małym udziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła zanieczyszczeń

Za fatalny stan powietrza w Polsce odpowiedzialne są niska emisja, czyli spalanie paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych, transport, energetyka przemysłowa oparta na węglu, rolnictwo. Zanieczyszczenia powietrza mogą powodować także źródła naturalne, niewystępujące bezpośrednio w Polsce, takie jak wybuchy wulkanów czy burze piaskowe. Mogą być one jednak unoszone w powietrzu i transportowane na setki, a nawet tysiące kilometrów.

http://healpolska.pl/zrodla_zanieczyszczen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczałem opracowanie, fakt paroletnie, z którego wynikało ze 60% gospodarstw domowych w PL jest nadal opalane węglem. Ogrzewanie poprzez spalanie drewna jest 5x mniejsze niż węglem. Wiec ja bym tego nie nazwał małym udziałem.

 

A ja raz widziałem zestawienie, w którym Nowoczesna grubo przegoniła w sondażach PIS. Wiele informacji jest pisanych w taki sposób aby czytający przeczytał to co chce przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpadce jednej z niemieckich firm samochodowych, dotyczącej zaniżania emisji wszelkiego syfu, nie wierzę już żadnemu producentowi aut. Oni wszyscy piszą to co my i ekolodzy chcą przeczytać. Tyle.

 

A myślisz, że Twoj kominek i norma, ktora niby spełnienia maja sie jakos co kiszenia 10kg brykietu przez 3/4dnia ?

Taka sama ściema, możliwa do uzystania na stanowisku pomiarowym, d3elekim od wykorzystania wkladu w praktyce.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...