Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Luft na ciepłe powietrze wycięty, wejście chłodnego będzie z prawej strony, wyczystka jeszcze nie wycięta, kratka wentylacyjna przeniesiona na prawo, tak żeby się nie rzucały w oczy. Zabudowa z płyt krzemianowo-wapniowych, zasilanie oczywiście z zewnątrz - nawet działa ...

;)

 

 

 

 

Pytanie czy zostawiać dostęp do odskraplacza pod wyczystką, czy będzie potrzebny ?!

 

[ATTACH=CONFIG]370397[/ATTACH]

 

1.Sprawdź czy masz "luftung" zgodny z instrukcją producenta wkładu.

2. Odkraplacz możesz odpuścić (zatkać szczelnie, jakby coś jednak naciekło), pod warunkiem, że solidnie zadaszysz u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jeśli płacą za gaz 1200-1400zł na rok, to jaki sens ma kupowanie droższego wkładu z PW, robienie dodatkowej, droższej instalacji sterowania itp ?

Dla jakiego rzędu rocznych oszczędności ?

 

Dobrze wykonany wkład z PW nigdy nie będzie opłacalną inwestycją w domu energooszczędnym. A budżetowa instalacja kończy się tym, że przestajesz palić bo szyba czarna, bo smoła, bo dym w domu, brudno itp. :) Przyjemność palenia połączona z wodą nie ma nic wspólnego z ekonomią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli płacą za gaz 1200-1400zł na rok, to jaki sens ma kupowanie droższego wkładu z PW, robienie dodatkowej, droższej instalacji sterowania itp ?

Dla jakiego rzędu rocznych oszczędności ?

 

Witam.

 

Weź no pomyśl.Pisał o ekonomicznym i komfortowym aspekcie więc otrzymał odpowiedź.Nawet nie wiesz o jakich oszczędnościach chciałbyś wiedzieć,pozostań w niewiedzy będzie ci lepiej.To trzeba mieć i czuć.Powtórzę kominek i pieco - kominek bez żadnych rozprowadzeń instalacyjnych w domu piętrowym to zbytek własny i niepotrzebnie wydana kasa.Jeśli mówimy o oszczędnościach takowe muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną obserwację bo właśnie byłem na dachu. W kominku nie paliłem od tygodnia. Przepustnice zamknięte. Ale z ciekawości wsadziłem rękę do komina a tam ciepło - temperatura pokojowa. Czyli wyciąga ciepło mimo że wszystko pozamykane. Ciekawe ile wyciągnie tego ciepła przez zimę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną obserwację bo właśnie byłem na dachu. W kominku nie paliłem od tygodnia. Przepustnice zamknięte. Ale z ciekawości wsadziłem rękę do komina a tam ciepło - temperatura pokojowa. Czyli wyciąga ciepło mimo że wszystko pozamykane. Ciekawe ile wyciągnie tego ciepła przez zimę

 

Jedzenie też można sobie obrzydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Weź no pomyśl.Pisał o ekonomicznym i komfortowym aspekcie więc otrzymał odpowiedź.Nawet nie wiesz o jakich oszczędnościach chciałbyś wiedzieć,pozostań w niewiedzy będzie ci lepiej.To trzeba mieć i czuć.Powtórzę kominek i pieco - kominek bez żadnych rozprowadzeń instalacyjnych w domu piętrowym to zbytek własny i niepotrzebnie wydana kasa.Jeśli mówimy o oszczędnościach takowe muszą być.

 

No to informuję Cię, że w domach zużywających gazu za 1200-1500 zł rocznie kwestia oszczędności traci sens.

I PW staje się "zbytkiem własnym", jak to uroczo określiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonany wkład z PW nigdy nie będzie opłacalną inwestycją w domu energooszczędnym. A budżetowa instalacja kończy się tym, że przestajesz palić bo szyba czarna, bo smoła, bo dym w domu, brudno itp. :) Przyjemność palenia połączona z wodą nie ma nic wspólnego z ekonomią :)

 

Dokładnie takie wspomnienia mam z poprzedniego miejsca zamieszkania. Na szczęście właściciel domu uległ moim namowom i dostawił do tej instalacji bufor, co znacznie pomogło wkładowi - i szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonany wkład z PW nigdy nie będzie opłacalną inwestycją w domu energooszczędnym. A budżetowa instalacja kończy się tym, że przestajesz palić bo szyba czarna, bo smoła, bo dym w domu, brudno itp. :) Przyjemność palenia połączona z wodą nie ma nic wspólnego z ekonomią :)

Czyżby ?

Popatrz no jacy ci ludzie głupi.... podobno jest to nieekonomiczne a ciągle kupują i coraz częściej właśnie WODNE . Ostatnio jest spory ruch na piecyki [ kozy] z płaszczem wodnym

LUGO_W_keramika.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ?

Popatrz no jacy ci ludzie głupi.... podobno jest to nieekonomiczne a ciągle kupują i coraz częściej właśnie WODNE . Ostatnio jest spory ruch na piecyki [ kozy] z płaszczem wodnym

 

Kupują tak jak ja kupiłem i moi znajomi ...

Później jeszcze firmy zarabiają i to nie małe pieniadze za zrobienie obudowy tego komina ...

 

Bo nigdy nie mieli komnka , mieszkali w bloku i dla nich kominek był szczytem marzeń , bo nigdy nie mieli tego w bloku ...

Budują dom i oczywiście kominek musi być ...

 

Tak samo jak wielu od razu kupuje psa , bo przeciez jak dom to i musi byc pies , bo będzie chronił domu ...

 

Znajomy zaraz po wybudowaniu domu kupował kominek i psa ...

Zapytałem się po co mu pies , bo przecież cały dzień nikogo nie ma u niego (w pracy) to że jak jest dom to musi byc pies aby chronił domu ...

Zapytałem się czy nie lepiej kupić alarm albo ubezpieczyć dom , bo ta jego "ochronę" można zlikwodować jedną zatrutą kiełbasą ;)

 

Widzę to koło siebie ... Ludzie którzy nigdy nie mieli psa , jak kupują dom to nagle pojawia się pies ...

 

Z kominkami jest dokładnie tak samo ...

 

Jak jest dom "to musi być kominek" ...

 

Moja żona jak powiedziałem że nowym domu chyba nie będzie kominka była oburzona ...

 

Jak to ? Dom i nie bedzie kominka ? Przeciez musi być , bo jak nie będzie prądu to czym ogrzejemy i wogóle ładnie wygląda kominek w salonie ....

 

Ale jak w domu jak chce odpalić kominek , to mówi że nie ma sensu bo ciepło :)

 

Wielu kominek traktuje jako "gadżet" i dekorację pomieszenia , która można się "poszpanować" ...

 

I tyle :)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ?

Popatrz no jacy ci ludzie głupi.... podobno jest to nieekonomiczne a ciągle kupują i coraz częściej właśnie WODNE . Ostatnio jest spory ruch na piecyki [ kozy] z płaszczem wodnym

 

Różnica pomiędzy Lugo a Lugo W to 3tys zł na urządzeniu i pewnie ze 2tys na dodatkowej instalacji.

 

W domu energooszczędnym - bez sensu, chyba, że ktoś budując zgadza się na to, że będzie to główne, a może jedyne źródło ogrzewania.

W przeciwnym razie lepiej wybrać zwykły piecyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to informuję Cię, że w domach zużywających gazu za 1200-1500 zł rocznie kwestia oszczędności traci sens.

I PW staje się "zbytkiem własnym", jak to uroczo określiłeś.

 

Witam.

 

Ponieważ gdyż jestem odmiennego zdania i pozwolisz ,że nie zgodzę się z tobą tym bardziej ,iż mam to to już prawie 10 lat.Ilu litrowy jest ten twój pasywniak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w domu pasywnym, przecież to widać po jego ociepleniu.

Na ogrzewanie w zeszłym sezonie zużyłem 430m3 gazu i 0.4-0.5 mpu drewna

 

Witam.

Cały czas poruszasz "nominacje" domu energooszczędnego.Pytam do czego ,dlaczego to wiem bo jak widać jesteś, anty pewnym wkładom jak rozumiem by inwestor nie przepłacał bo i po co.Czyli rozumiem ,że za okres od Października do marca 2015-2016???. Rozumiem także ,że bez grzania CWU??? Rozumiem również ,że bez gotowania na gazie jeśli takowe posiadasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom energooszczędny, a dom pasywny to zupełnie inne budynki.

Sprawdź, sobie definicje.

 

Ilość gazu, jaką podałem została zużyta na cele OGRZEWANIA w okresie październik 2015-kwiecień 2016.

Roczne zużycie gazu (z CWU) to 803m3 - 1762zł.

Nie gotujemy na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda, panie, cuda.

 

Ale że niby co ?

4500kWh nie starczy na ogrzanie domu takiego jak mój ?

W OZC, które liczył asolt, mam wpisane 5500kWh, tylko zę takiej zimy, jaką uwzględnia się w obliczeniach OZC nie było od kilku lat, a parę drobiazgów (głównie związanych z oknami) zostało w stosunku do projektu poprawionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że niby co ?

4500kWh nie starczy na ogrzanie domu takiego jak mój ?

W OZC, które liczył asolt, mam wpisane 5500kWh, tylko zę takiej zimy, jaką uwzględnia się w obliczeniach OZC nie było od kilku lat, a parę drobiazgów (głównie związanych z oknami) zostało w stosunku do projektu poprawionych...

 

O,5 metra przestrzennego drewna to, ca. dwie taczki :)

Palisz dla jaj, albo po co ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 razy w ciągu zeszłego sezonu grzewczego. Jeden, dwa koszyki drewna.

Głównie piątek, czasem piątek-sobota.

 

Gdybym miał się określić, czy palę w celach grzewczych, oszczędnościowych, czy dla jaj, to najbliższe prawdy byłoby to ostatnie określenie.

 

Trzy lata temu zakupiłem 2mp buku i brzozy. Rok poleżał, spaliłęm połowę przy pracach wykończeniowych dwa lata temu. W zeszłym sezonie połowę tego, co zostało.

W tym to skończę - kolejny 1mp od marca czeka na kolejny sezon

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...