Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jedyne wyjście to tylko dzieci robić by żona była na macierzyńskim i "opłacało" w kominku napalić :)

To tak pół żartem wg39070

Ale pozostają jeszcze weekendy. W piątek wygasić piec gazowy i przez sobote i niedziele bedzie można palić.

 

I tak też z tym paleniem będzie. A co do robienia dzieci itd, to nie trafiony żart i płytki zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie zastanawiam się, jak można ,komfortowo grzać dom, kiedy w kominku spali sie 10kg brykietu w ciagu 5 godzin.

I tak robisz Ty, ktory nasmiewalas się z grzejacych pradem w taniej taryfie :lol:

Uwaga bede siał jad:

tona drewna, brykietu podobnie pewnie, to 13.000 MJ.

10kg to 130MJ = 361KWh.

To przy takim domu jest na pare dni grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam palić w kominku Ty dzwonie jak nikogo w domu nie będzie? Myślisz Ty trochę? Zostawił byś ogień w domu bez nadzoru? A po powrocie z pracy opłacać się będzie rozpalać jak kocioł dom nagrzeje. Litości chłopie, litości!

Piec gazowy to nie ogien? Tez bez nadzoru. Nie znam się przecież. Myślałem, żę przy podwójnej szybie i wysaionym wkladzie z cerytfikatami to jest bezpieczne.

Nie uwierze też że ten wkład potrzebuje dokłądania w dzień. Solidnie rozpalony rano i palacy sie chocby 2h w tak dobrze ovieplonym domu nie bedzie potrzebował podkłądania. Jedyna strata to taka, ze jak Wy w pracy to nie bedie się miał kto widokiem ognia ponapawac.

 

Czylil masz wypasiony wkład z płaszczem, drugi byś kupił nawet za 15.000(!) a jak żona wróci do pracy to ten płaszcz obniży rachunek za grzanie tylko w weekendy.

Biorąc po uwagę, że CIebie stać i tu nie chodzi o oszczednosci tylko o klimat, widok ognia itp, to po grzyba MEGA drogi wklad z podwójna szyba, płaszczem. Ten widok ognia i klimat ogarnał byś czymś tańszym a równie ekologicznym Podejrzewam że istnieją tańśze wersje certyfikowanych kominków bez płaszcza.

 

Sory, ale nie kupuje Twojej historii. Plączesz sięi pełno w niej niespójności :-(

 

I jeszcze raz, nie krzycz na mnie. To jest wątek o nierobieniu kominków, wiec chyba warto porozmawiać o motywacji budowy (lub nie) tychże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy to nie ogien? Tez bez nadzoru. Nie znam się przecież. Myślałem, żę przy podwójnej szybie i wysaionym wkladzie z cerytfikatami to jest bezpieczne.

Nie uwierze też że ten wkład potrzebuje dokłądania w dzień. Solidnie rozpalony rano i palacy sie chocby 2h w tak dobrze ovieplonym domu nie bedzie potrzebował podkłądania. Jedyna strata to taka, ze jak Wy w pracy to nie bedie się miał kto widokiem ognia ponapawac.

 

Czylil masz wypasiony wkład z płaszczem, drugi byś kupił nawet za 15.000(!) a jak żona wróci do pracy to ten płaszcz obniży rachunek za grzanie tylko w weekendy.

Biorąc po uwagę, że CIebie stać i tu nie chodzi o oszczednosci tylko o klimat, widok ognia itp, to po grzyba MEGA drogi wklad z podwójna szyba, płaszczem. Ten widok ognia i klimat ogarnał byś czymś tańszym a równie ekologicznym Podejrzewam że istnieją tańśze wersje certyfikowanych kominków bez płaszcza.

 

Sory, ale nie kupuje Twojej historii. Plączesz sięi pełno w niej niespójności :-(

 

I jeszcze raz, nie krzycz na mnie. To jest wątek o nierobieniu kominków, wiec chyba warto porozmawiać o motywacji budowy (lub nie) tychże.

 

Więcej na Twoje jadowite posty nie będę odpisywał. Swoją drogą z matmy kiepsko stałeś bo wyliczenia wartości opałowej drewna/brykietu jakoś Ci nie wyszły. I proszę nie wtrącaj się jak będę pisał do kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ma około 4,3 kwh/kg czyli 43/10kg, to jak żeś te Twoje obliczenia dokonywał?

Cholerka, gdzieś mi faktycznie zero przeskoczyło :-( Jak się człowiek spieszy....Dzieki za korekte,

 

Odszczekuje!!

 

10kg brykietu to pewnie nie pokryje zapotrzebowania Twojego domu na ciepło w bardzo mrozńy dzień. Pokryje przy temperaturach w okolic 0. Acz spalenie tego w 2-3h spowoduje zauważalny skok temperatury w domu nawet przy podłogówce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej na Twoje jadowite posty nie będę odpisywał. Swoją drogą z matmy kiepsko stałeś bo wyliczenia wartości opałowej drewna/brykietu jakoś Ci nie wyszły. I proszę nie wtrącaj się jak będę pisał do kogoś innego.

Pomyłka przy obliczeniach, chyba się ma prawo zdarzyć. Odszczekałem.

 

Szkoda że nie potrafisz rzeczowej dyskusji przeprowadzić, wyjaśnić eksploatację kominka niewiernym i niezorientowanym ,zeby głupot nie wypisywali. Tylko się zasłaniasz "jadowitymi postami" :-(

 

A niestety NIE MA paragrafu na pisanie do Ciebie. To jest publiczne forum. Regulaminy nie łamie. jak coniektórzy nieobecni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi to wszystko wyglądać na obronę na 'siłę' rozwiązania bez sensu ekonomicznego i wizualnego. Bronię, aby uzasadnić przed samym sobą błędną decyzję.

Tak to jest jak się przejdzie do konkretów.

No niestety. Ani konkretów napisać ani o nie zapytać bez posądzenia o jadowite posty :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chłopie chodzi, czepiłeś się jakiś czasów palenia, o których ja nawet nie wspominam. Pali się, aż się spali i tyle. Grzej swój dom gazem i odczep Ty się od grzejących kominkiem. Czy ja wytykam Ci, że grzejesz w oknach czasowych i to pewnie dla oszczędności bo jak by inaczej?

 

Grzanie w oknach czasowych tylko podwyższa zużycie, bo wymaga większej temp zasilania.

A Ty wedzisz brykiety, a i tak ogrzewanie dziela tylko 1/4 doby,...

 

Komforcik :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu-gadu a w Warszawie wielka zmiana:

Od czwartku mieszkańcy mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne źródła ciepła opalane gazem.

 

Warszawiacy będą mogli otrzymać od ratusza od 7 tys.*do 20 tys. złotych dopłaty.

Jakie dopłaty dla kogo

Jak informuje miasto, udzielone wsparcie nie będzie mogło przekroczyć 75% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji polegającej na:

- likwidacji kotłów lub palenisk na paliwo stałe i zastąpieniu ich nowym źródłem ciepła opalanym paliwem gazowym: 7 000 zł dla osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą, 15 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców,

 

-*likwidacji dotychczas wykorzystywanego źródła ciepła i wykonaniu indywidualnego węzła cieplnego z jednoczesnym podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej: 10 000 zł dla osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą, 20 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców.

 

I tak należy działać ! Takie 500+ przez 14 miesięcy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu-gadu a w Warszawie wielka zmiana:

 

 

I tak należy działać ! Takie 500+ przez 14 miesięcy. ;)

Brawo Warszawa. Mniej pieców tylko lepiej.

Jakiś pomysł na to, co zrobić żeby po wymienia pieców węglowych na gazowe ten ostatni nie leżął odłogiem, gdy stary kominek kotłuje rozgrzewany do czerwoności?

Wszak na gazie rachunki wzrosnał 2-krotnie. Polak Potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Warszawa. Mniej pieców tylko lepiej.

Jakiś pomysł na to, co zrobić żeby po wymienia pieców węglowych na gazowe ten ostatni nie leżął odłogiem, gdy stary kominek kotłuje rozgrzewany do czerwoności?

Wszak na gazie rachunki wzrosnał 2-krotnie. Polak Potrafi.

 

Proste - dopłata na wymianę tylko po urzędowej utylizacji starego pieca na węgiel (jednocześnie będący piecem na drewno) i komisyjnym (min. 5 osób ;) ) sprawdzeniu wymiany.

Tylko te opłaty za gaz. Opłaty za gaz powinny też być dotowane ;)

A serio, to przy wymianie pieca węglowego na kocioł gazowy powinno się także wymienić całą instalację c.o. - rury i grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jakiś pomysł na to, co zrobić żeby po wymienia pieców węglowych na gazowe ten ostatni nie leżął odłogiem, gdy stary kominek kotłuje rozgrzewany do czerwoności?....

Polak Potrafi.

Dlatego co by nie było wątpliwości Krakusy za jednym zamachem zakazali jednego i drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te opłaty za gaz. Opłaty za gaz powinny też być dotowane ;)

Ja już pisałem. Domagam się dotatacji na telewizor 100"!!

 

Dotacja na wymiene pieca - tak

Dotacja na docieplenie domu - tak

Dotacja na hajcowanie ogromnych ilości gazu bo dom dziurawy - po 100-kroć nie.

 

Nie mozna wszystkie dotować i sponsorowac. OKaze sie szybko żę nikt nic sam nie zrobi bo na dotacje czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem. Domagam się dotatacji na telewizor 100"!!

 

Dotacja na wymiene pieca - tak

Dotacja na docieplenie domu - tak

Dotacja na hajcowanie ogromnych ilości gazu bo dom dziurawy - po 100-kroć nie.

 

Nie mozna wszystkie dotować i sponsorowac. OKaze sie szybko żę nikt nic sam nie zrobi bo na dotacje czeka.

 

 

 

ja tylko zapytam grzecznie Ciebie, i jeszcze wielu innych w tym wątku: ILE RAZY JESZCZE NAPISZECIE, ŻE LUBICIE KOMINKI LUB ICH ZAKAZUJECIE?

 

nabijacze postów bezmyślnie i bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt tu nie zmieni poglądów. Przeciwnicy nigdy nie widzieli dobrze wykonanego kominka, który nie przegrzewa pomieszczenia. U mnie przy palącym się kominku amplituda temperatury wynosi JEDEN stopień. Więc pozostaje jedynie poczytać te wypociny jednocześnie w duchu się z tego śmiejąc.

 

Taki kierunek zmian mi się podoba: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/slask/a/slask-zakaz-palenia-zlym-paliwem-wymiana-kotlow-koleje-sl-za-darmo-uchwala-antysmogowa-projekt,11683888/

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...