Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

ale dzisiaj smogu już nie ma więc można hajcować :D

Wiem o tym, ale co się nagle stało?

Przestali palić w kominkach (no w piecach na węgiel) ?

Nie, jest cieplej i mniej palą - to jest mniej spalin ale pewnie zmieniła się pogoda - zaczęło wiać i smog przeniósł się do sąsiednich gmin ?

Ale chyba wszędzie (w tych sąsiednich gminach) palą w piecach.

Niewyjaśnione jest zjawisko smogu.

Faktem jest, że węgiel i miał węglowy smrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Zakaz używania paliw złej jakości, mułów, wymiana starych kotłów w ciągu 10 lat, Koleje Śląskie za darmo, gdy normy pyłów zostaną przekroczone i apel do rządu, by podobne przepisy wprowadzić w skali całego kraju. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął 12 stycznia 2017 projekt uchwały antysmogowej. Nowe przepisy w woj. śląskim mają obowiązywać od września 2017 r.

 

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/slask/a/slask-zakaz-palenia-zlym-paliwem-wymiana-kotlow-koleje-sl-za-darmo-uchwala-antysmogowa-projekt,11683888/

 

Powinni zakazać sprzedaż "paliw złej jakości i mułów" a nie TYLKO zakazać używania paliw złej jakości i mułow !

Muły to paliwo dobrej jakości ??

 

komentarz internauty

Pjykny projekt - szkoda, co juzajs we gwiozdach pisany.

Cila rechturka ot slonckigo. (gość) 12.01.17,*15:57:32

 

No to sie raduja.

Jak niy dostana kupic dobrego paliwa (ino cobych sie mogua z mojij rechtorski pynzyji go kupic)

i mi zawrzom moj kachlok w doma, to sie byda jezdziou couki dziyn za darmo cugiym, (mysla, co tam bydom grzoli).

Ale na nowy kociou niy byda 10 lot czekac! Abo zaroski, abo dali byda polic oszkrabinami!

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia warunki klasy 5? Jeśli nie to do wymiany do 2025 r.

 

Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku

Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Stare kotły emitują nawet do dziesięciu razy więcej zanieczyszczeń niż nowe, a ich wymiana pozwoli ograniczyć problem niskiej emisji w regionie.

Jesteśmy chyba jedyną wyspą na mapie Europy, gdzie wciąż można kupować paliwa niskiej jakości i ich używać, zatruwając sobie życie. Czas to zmienić”

– dodał marszałek Wojciech Saługa.

 

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/slask/a/slask-zakaz-palenia-zlym-paliwem-wymiana-kotlow-koleje-sl-za-darmo-uchwala-antysmogowa-projekt,11683888/2/

 

To jest chyba odpowiedź na temat jednej z przyczyn powstawania smogu.

Gadamy i gadamy a spalamy (oni spalają a nie my) paliwa niskiej jakości bo prawo na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku

Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka

 

Stare meble mogą być z drewna i to nielakierowanego ;)

Ale "stare" to pojęcie bardzo względne (np. I połowa ubiegłego wieku).

Jak spalają to na ognisku to mają pełen dopływ powietrza i drewno nie "kisi się" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku

Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka

 

Powstanie czarny rynek mułów i flotów, kradzieże z hałd i wysypisk śmieci. Butelki i inny odpad plastikowy stanie się na wagę złota.

Jak zabraknie na Śląsku zapraszam w okoliczne lasy. Tego 'towaru' u mnie nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

 

"Samo zdrowie".

 

Gdyby ktoś 'mundry inaczej' miał wątpliwości - mieszkam 5 lat na osiedlu i wiem KTO smrodzi i gdzie dokładnie są jakie kominy.

2017.01.13.jpg

IMG_2089.JPG

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

 

"Samo zdrowie".

 

A to oczekiwałeś że filtr będzie zawsze czysty .Swoją drogą to trzeba mieć tupet żeby oskarżyć jeden kominek o brudzenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oczekiwałeś że filtr będzie zawsze czysty .Swoją drogą to trzeba mieć tupet żeby oskarżyć jeden kominek o brudzenie filtra.

 

Ci wszyscy pseudo ekolodzy zawsze robię z igły widły. Nie wiedziałeś? Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci wszyscy pseudo ekolodzy zawsze robię z igły widły. Nie wiedziałeś? Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.

Przegrałbyś flaszkę. Stawiam drugą, bo użytkuje wentylację mechaniczna od 7 lat i się na filtry napatrzyłem. A umnie ani wungla ani kominków palonych 24/7 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.

Nikt się nie założy bo byś wygrał.

Napisał budowlany_laik

Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

To znaczy że powietrze bez tego kominka (komina) jest krystalicznie czyste?

 

Nie należy mylić pseudoekologów z ekologami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie założy bo byś wygrał.

 

To znaczy że powietrze bez tego kominka (komina) jest krystalicznie czyste?

 

Nie należy mylić pseudoekologów z ekologami.

Nie pomyslałeś o tym, że piszący o tym filtrze widziałs swoje filtry po takim samym okresie uzytkowania latem i zimą?

I zauważa różnice?

A pisze że ma jednego kominkowca w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyslałeś o tym, że piszący o tym filtrze widziałs swoje filtry po takim samym okresie uzytkowania latem i zimą?

I zauważa różnice?

A pisze że ma jednego kominkowca w okolicy.

 

W takim razie powinien wstawić zdjęcia filtrów z lata i zimy (najlepiej leżące obok siebie). Jestem niemal pewien, że wstawiający wyciągnął filtr, cyknął zdjęcie i wstawił, bardziej dla dalszego niepotrzebnego ciągnięcia wątku, niż dla zobrazowania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.

Publicznie wyraziłeś chęć zakładu. Wchodzę w to.

 

Robię zdjęcie nowego filtra wraz aktualną gazetą (data) oraz po 2 tygodniach.

To samo latem.

Jeśli będzie różnica - stawiasz flachę. W przeciwnym wypadku - stawiam ja.

Forowicze świadkami.

 

Wchodzisz? Może być ROYAL SALUTE 700 ml (ok. 600 zł)? Czy jednak już Cię strach obleciał?

 

Obawiam się, że po zimie, zabraknie Ci jaj i będziesz pisał pod innym nickiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinien wstawić zdjęcia filtrów z lata i zimy (najlepiej leżące obok siebie). Jestem niemal pewien, że wstawiający wyciągnął filtr, cyknął zdjęcie i wstawił, bardziej dla dalszego niepotrzebnego ciągnięcia wątku, niż dla zobrazowania czegokolwiek.

A mimo, że nie wstawił i podstaw do wyciągania wniosków według CIebie nie ma, to pare postów wcześniej stawiałeś flaszkę, czyli wnioski wyciągnołeś. Takie które Twojemu procederowi sprzyjają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt tu nie zmieni poglądów. Przeciwnicy nigdy nie widzieli dobrze wykonanego kominka, który nie przegrzewa pomieszczenia.

Dobrze wykonany to nawet chłodzi. :D

 

U mnie przy palącym się kominku amplituda temperatury wynosi JEDEN stopień. Więc pozostaje jedynie poczytać te wypociny jednocześnie w duchu się z tego śmiejąc.

 

Jak dom durszlak to może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy chcecie udowodnić? Że palenie mokrym drewnem bez wystarczającej ilości powietrza (bo się dłużej pali) powoduje syf w powietrzu? Uważacie, że przy kominie, w którym nie widać w ogóle dymu ze spalania drewna (SEZONOWANEGO, PRZY PEŁNYM DOPŁYWIE POWIETRZA) będzie taki sam syf w powietrzu?

 

Przypominam, że budowlany_laik napisał, że sąsiad pali MOKRYM drewnem. Wnioskuję z tego, że czyste spalanie jest mu całkowicie obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD., zgadzam się w 100%. Gdy w użyciu był komin z kotła na ekogroszek, to spaliny szły pionowo w górę i nie było czuć smrodu. Ja wiem, że można palić lepiej.

 

Ale proszę się postawić w mojej sytuacji. Dla mnie palenie w kominku, to jest to, co mam na ulicy! Spaliny w dół i do mojej wentylacji. To mam co dnia zimą i tak w mojej świadomości wygląda palenie w kominku. Co z tego, że można normalnie (od góry, suchym drewnem, bez skręcania powietrza), jak u mnie jest jak na obrazku?

Nie wypowiadam się za wszystkich palących, ale skoro u mnie tak jest, to znaczy, że inni też mogą palić źle i nikt na to nie ma wpływu.

 

A dyskusja dotyczyła tylko ** (wg39070), który śmie twierdzić, że syf na filtrze F7 nie pochodzi z kominka...

2017.01.13.jpg

Edytowane przez finlandia
Proszę o kulturę dyskusji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...