Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważam, że rozciąganie swoich obserwacji sąsiadów, którzy mają w głębokim poważaniu swoje otoczenie na cały "rynek" spalania drewna w kominkach jest niesprawiedliwe. Ja również obserwuję, że większość ludzi nie ma świadomości czystego spalania i w ogóle na to nie zwraca uwagi. NIESTETY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rozciąganie swoich obserwacji sąsiadów, którzy mają w głębokim poważaniu swoje otoczenie na cały "rynek" spalania drewna w kominkach jest niesprawiedliwe. Ja również obserwuję, że większość ludzi nie ma świadomości czystego spalania i w ogóle na to nie zwraca uwagi. NIESTETY...

Ale to działa ze wszystkim.

Rozciąganie paru przypadków złęgo palenia węgla....

Rozciąganie paru przypadków wymontowanego DPF'a

itp itp.

 

Zaproponuj mechanizm wymuszenia/przekonania/skontrolowania do prawidłowego palenia w kominku. Jakby wszyscy w kraju zaczeli poprawnie palić w kominkach i piecach węglowych to zakładam że by było zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to działa ze wszystkim.

Rozciąganie paru przypadków złęgo palenia węgla....

Rozciąganie paru przypadków wymontowanego DPF'a

itp itp.

 

Zaproponuj mechanizm wymuszenia/przekonania/skontrolowania do prawidłowego palenia w kominku. Jakby wszyscy w kraju zaczeli poprawnie palić w kominkach i piecach węglowych to zakładam że by było zauważalnie lepiej.

 

 

a mi się wydaje, że wystarczyoby, żeby ludziska nie palili śmieci typu meble, butelki, buty, i szlag wie co jezcze, i już byłoby o niebo lepiej

 

 

ale weź wytłumacz patologii, która zamieszkuje śródmieście i stare miasto we Wrocławiu że tego nie wolno palić...z dachów starych czynszówek wystaje wiele kominów, na wysokości 5/6 piętra, i teraz sprawdź czyj to komin syfi....

 

ale z tymi ludźmi nie ma platformy do rozmowy, wiec najlepiej tutaj dokopać kominkom...bo można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wyglądzie zużytego filtra nawiewnego latem i zimą jest porażająca.

 

Nie pomyslałeś o tym, że piszący o tym filtrze widziałs swoje filtry po takim samym okresie uzytkowania latem i zimą?

I zauważa różnice?

A pisze że ma jednego kominkowca w okolicy.

 

Panowie, nie czytacie ze zrozumieniem tego co wg39070 napisał.

Zakład jest o to czy ten jeden kominek daje takie zanieczyszczenie.

Czyli czy bez tego kominka filtr jest czysty lub bardziej czysty czy by wyglądał tak samo jak teraz wygląda.

 

Napisał wg39070

Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie czytacie ze zrozumieniem tego co wg39070 napisał.

Zakład jest o to czy ten jeden kominek daje takie zanieczyszczenie.

Czyli czy bez tego kominka filtr jest czysty lub bardziej czysty czy by wyglądał tak samo jak teraz wygląda.

 

No cóż. Sam nie jestem w stanie odeprzeć ataku tak licznej grupy adwersarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie czytacie ze zrozumieniem tego co wg39070 napisał.

Zakład jest o to czy ten jeden kominek daje takie zanieczyszczenie.

Czyli czy bez tego kominka filtr jest czysty lub bardziej czysty czy by wyglądał tak samo jak teraz wygląda.

Rozumiemy rozumiemy. Nawet WG rozumie, bo nie podjął wyzwania zakładu który sam sugerował tylko podkulił ogon i zwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest bezsensowna.

Uwaga żart:

Jechałem dzisiaj za kopcącym dieslem - należy zakazać używania samochodów z silnikami diesla.

Wczoraj jechałem za kopcącym siwym dymem samochodem benzynowym - należy zakazać używania samochodów z silnikami benzynowymi.

Więcej takich kopcących diesli i benzynowców jeździ po całej Polsce.

Jechałem przedwczoraj za Teslą - należy nakazać używania samochodów z napędem elektrycznym.

 

A na serio to podobno silniki benzynowe są bardziej szkodliwe bo wydają z siebie więcej cząstek drobnych PM2,2 i mniejszych niż silniki diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta se tłumacz. Co CIę boli przeprowadzić porównanie i wygrać butelke drogiego alkoholu. Zamkniesz atakujacych Cie adwersarzy raz na zawsze i jeszcze się napijesz.

 

Chciałem założyć się, jak normalny chłop, o flaszkę zwykłej wódki to dostałem odpowiedź, że dla Bolsa to uruchamiał czegoś tam nie będzie. Nie wiem w jakim celu ktoś wyskakuje z flaszką za 600 zeta i czemu to ma służyć? Podkreśleniu statusu finansowego czy, ot takie sobie, popisywanie się na forum. Czy kiedykolwiek jak zakładałeś się o przysłowiową "flaszkę" zawsze miałeś na myśli alkohol za 600 zł i więcej? A jak założysz się o browara to też o takiego np z Japonii za 150 zł/butelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zakład byłby wiarygodny tylko i wyłącznie wtedy gdyby był przeprowadzony o tej samej porze roku. Ale byłoby to możliwe gdyby ten sąsiad w kolejnym sezonie nie palił w kominku. Wtedy takie porównanie miałoby sens. Porównywanie filtrów z różnych pór roku gdzie powietrze jest zupełnie inne jest całkowicie bez sensu. Choć nie wykluczam, że ten jeden komin przyczynia się do produkcji syfu to pytanie czy bez tego komina filtr byłby dużo czystszy. To bylibyśmy w stanie sprawdzić jedynie w porównywalnych warunkach, gdzie jedyną zmienną byłaby obecność bądź brak komina.

Co niektórzy podłapali temat i teraz będą ciągnąć temat zakładu bezsensownie przez 10 kolejnych stron podniecając się udowadnianiem własnych racji. A sprawa porównania o różnych porach roku wcale nie jest taka oczywista.

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zakład byłby wiarygodny tylko i wyłącznie wtedy gdyby był przeprowadzony o tej samej porze roku..

E tam.

Wystarczy go latem przeprowadzić o takiej porze gdy najlblizsza stacja będzie pokazywać jakiś stosunkowow wysoki poziom pyłów.

Albo przeprowadzić zima przy 0C i przy tygodniu jak ostatnio z -20C.

 

Ale zapewne wszelkie różcnie to bedzie wina 16mln rzęchów z wyciętymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie wyraziłeś chęć zakładu. Wchodzę w to.

 

Robię zdjęcie nowego filtra wraz aktualną gazetą (data) oraz po 2 tygodniach.

To samo latem.

Jeśli będzie różnica - stawiasz flachę. W przeciwnym wypadku - stawiam ja.

Forowicze świadkami.

 

Wchodzisz? Może być ROYAL SALUTE 700 ml (ok. 600 zł)? Czy jednak już Cię strach obleciał?

 

Obawiam się, że po zimie, zabraknie Ci jaj i będziesz pisał pod innym nickiem...

 

Chivas 21 letni Royal Salute Sapphire Granat 40% 0,7l nie kosztuje 600 PLN a mniej niż 500 PLN więc słabe to to. Za mało godne :D

Flaszka to może być butelka wódki a nie butelka Chivas'a 21 YEARS OLD ;)

A może źle wpisałeś cenę i miało być

Chivas Royal Salute 700th Anniversary Robert The Bruce 40% 0,7l za 6.000 PLN a nie za biedne 600 PLN ?

Droższe też są.

Ale popisy dajecie . w sumie fajnie jest :)

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapane w sieci na portalu branżowym.

 

"Jeśli chodzi o liczby, trudno oczekiwać, by w toku normalnej eksploatacji sprawność kominka miała przekroczyć 65%. Proszę się w żadnym wypadku nie sugerować sprawnościami podawanymi przez producenta, bo to są sprawności maksymalne, osiągane w laboratoriach w odpowiednich warunkach pracy. Można dążyć do tego poziomu eksploatując kominek odpowiednio (np. paląc w nim z wydajnością bliską maksymalnej), ale na pewno średnia sezonowa sprawność nie ma szans tego poziomu osiągnąć.

Nie dzieje się tak bez przyczyny. Kominek to piec albo kocioł (jeśli z płaszczem wodnym), który łączy w sobie zarówno funkcję grzewczą, jak i dekorację. Znacznie lepiej działać będzie piec albo kocioł pozbawiony szyby w drzwiczkach, w którym proces spalania można prowadzić inaczej. A do najlepszych kotłów na drewno, czyli tych zgazowujących, kominki nigdy się sprawnością nawet nie zbliżą…"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dołączył kolejny argument p.t "nie dla kominków" - wysypywanie popiołu na drogę. Co trzeba mieć pod kopułą żeby to robić?

 

"Popiół i żużel kwalifikowane są w Ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62 z 2001 r., poz. 628 ze zm.) jako odpad niebezpieczny - załącznik nr 2 lista B poz. 22. Ich utylizacja winna być przeprowadzana zgodnie z wymogami ustawy. "

 

A jednak są ludzie którzy wysypują na drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...