Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety ale dołączył kolejny argument p.t "nie dla kominków" - wysypywanie popiołu na drogę. Co trzeba mieć pod kopułą żeby to robić?

 

"Popiół i żużel kwalifikowane są w Ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62 z 2001 r., poz. 628 ze zm.) jako odpad niebezpieczny - załącznik nr 2 lista B poz. 22. Ich utylizacja winna być przeprowadzana zgodnie z wymogami ustawy. "

 

A jednak są ludzie którzy wysypują na drogę

 

 

Zauważ że opisujesz produkty spalania z węgla......

 

 

W kominkach pali się drewnem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak są ludzie którzy wysypują na drogę

 

U mnie też wysypują, bo ile można sypać pod zasadolubne.

Bezpieczna roczna ilość popiołu dla większości gleb ogrodowych, to 10 kg/sezon na 1000 m² powierzchni ogrodu.

Reszta na drogę, bo nie opłaca się wystawiać worka z nadwyżką. Jest to przyczyna dodatkowego zapylenia przez przejeżdżające samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszyscy przeciwnicy robienia kominków w nowych domach, zmienili by zdanie w sytuacji, kiedy w mroźna zimę w skutek np: konfliktu zbrojnego, zabrakło by dostaw prądu i gazu. To takie troszkę na wyrost, ale jednak prawdziwe.

 

Gdym wiedział, że dostane zawału w ciągu dnia, to bym nie wstawał z łóżka.

Bez prądu kocioł z płaszczem w salonie też do niczego się nie przyda.

W razie konfliktu zbrojnego bardziej potrzebna jest piwnica, brak której świadczy o braku umiejętności przewidywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na boku.

 

Co się robi w przypadku kominka z płaszczem gdy brakuje pradu?

Weźmy wersje turbo. NIe ma wody i prądu - piorun walnął w zakład wodociągowy.

 

Woda krążaca wpłaszczu nie może odbierać ciepła. Co wtedy. Kazdy taki kominek jest wyposażony w akumulator rezerwowo pędzący wode do podłogówki/bufora?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ze spalenia drewna nie powstaje popiół.
Popiół z drewna to nawóz. Trzeba być idiotą godnym tego wątku, by kupować sztuczne nawozy do trawy, a naturalny nawóz zawierający mnóstwo organicznych składników, sypać na drogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na boku.

 

Co się robi w przypadku kominka z płaszczem gdy brakuje pradu?

Weźmy wersje turbo. NIe ma wody i prądu - piorun walnął w zakład wodociągowy.

 

Woda krążaca wpłaszczu nie może odbierać ciepła. Co wtedy. Kazdy taki kominek jest wyposażony w akumulator rezerwowo pędzący wodę do podłogówki/bufora?

Ja mam instalację grawitacyjną...Pompy stop, zawór kulowy GO! :) Nawet podłogę ciągnie w dwóch specjalnych pętlach wykonanych na tą intencję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół z drewna to nawóz. Trzeba być idiotą godnym tego wątku, by kupować sztuczne nawozy do trawy, a naturalny nawóz zawierający mnóstwo organicznych składników, sypać na drogę.

G.....no to też nawóż. Trzeba być "ekologiem" godnym tego wątku, żeby płacić za kanalizację lub wywóz szamba zamiast wylewać na trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalację grawitacyjną...Pompy stop, zawór kulowy GO! :) Nawet podłogę ciągnie w dwóch specjalnych pętlach wykonanych na tą intencję...

Ja nie pytałem o to co TY masz.

 

Tylko co się dzieje z kominkiem, gdy grawticayjnie nie zadziałą. Czy taki kominek przy braku odbioru ciepła może się uszkodzić? Spowodować jakieś szkody? Bez ironii i eko-oszołomstwa chciałbym zwyczajnie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.....no to też nawóż. Trzeba być "ekologiem" godnym tego wątku, żeby płacić za kanalizację lub wywóz szamba zamiast wylewać na trawnik.
Gówniane to Twoje porównanie, jak i większość. Szambo zawiera toksyny mydła i środków piorących, natomiast gówno jest najlepszym nawozem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem o to co TY masz.

 

Tylko co się dzieje z kominkiem, gdy grawticayjnie nie zadziałą. Czy taki kominek przy braku odbioru ciepła może się uszkodzić? Spowodować jakieś szkody? Bez ironii i eko-oszołomstwa chciałbym zwyczajnie wiedzieć.

Twoje głupie pytania nie robią na mnie wrażenia. Pozdrawiam....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniane to Twoje porównanie, jak i większość. Szambo zawiera toksyny mydła i środków piorących, natomiast gówno jest najlepszym nawozem...

Toksyny mydła. Trza NS powiedzieć jak z wygnania powróci. On ma oczyszczalnie drenażową. Toksyny mydła mu się wsiąkaja w ogród. Smierc....

 

Ty "eko oszołom" jesteś! Toksycznym mydłem się myjesz, ale na trawnik mydlin nie wylejesz bo zawiera toksyny mydła. Trawnik kochasz bardziej niż własne zdrowie!! No po Tobie się nie spodziewałem!

 

A wracajac do popiołu. Trzeba mieć mega wielki zakwaszony trawnik, żeby cały popiół po sezonie grzewczym zutylizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dziękuję za informację czyli popiół z kominka można sypać na drogę

 

Gdzie pisałem że można wysypywać na drogę ?

Zamieściłeś cytat o odpadach powstających przy spalaniu węgla i teraz się plączesz .

 

 

Popiół z drewna jest nawozem który możesz stosować we własnym ogródku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta na drogę, bo nie opłaca się wystawiać worka z nadwyżką. Jest to przyczyna dodatkowego zapylenia przez przejeżdżające samochody.

 

Szczególnie jak wysypiesz latem na asfalt ..... Podpowiem ; blisko Żyrardowa masz autostradę ...

 

 

Czy zastanawiałeś się jak wzrasta zapylenie , czy aby nie jest bardziej szkodliwe, które powstaje z psich odchodów leżących gęsto na Żyrardowskich ulicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...