Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Co za brednie, ale dobra.

 

Załóż sobie filtr HEPA na komin. Pal aż się zatka, a następnie zjedz to co zostanie, no i nowy filtr na komin. Ja w tym czasie będę co miesiąc jeść paczkę parówek. I tak przez cały sezon grzewczy. Ocenimy skutki i podzielimy się na forum. Jestem otwarty na taki eksperyment i z chęcią wezmę w nim udział. A ty?

 

Ha, ha, dobrze napisane :)

Skończy się pewnie, tak, jak ze słynnym zakładem "o flaszkę"...

Kolega wg prędzej pisze, niż myśli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobaczycie wszyscy przeciwnicy i zwolennicy kominków, węglowców i wszelkich stałopalnych, że obecna medialna nagonka nie ma nic wspólnego ze smogiem ani z ochroną środowiska naturalnego. Ta sprawa ma drugie dno i nie jest to na pewno troska o Nasze zdrowie. Pod ekologiczną przykrywką można robić takie przewały, że nam, zwykłym zjadaczom chleba brakuje wyobraźni aby to ogarnąć. Tak, wiem, wielu pomyśli, że mam obsesję na punkcie ewentualnego spisku. ....

Widzę poszukiwania drugiego dna.

Kilka stron do tyłu przytaczałem parę argumentów dla posiadaczy salonowych kotłów na paliwa stałe.

Do mnie przemawiał np. taki - "Ekolodzy to pedały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie wszyscy przeciwnicy i zwolennicy kominków, węglowców i wszelkich stałopalnych, że obecna medialna nagonka nie ma nic wspólnego ze smogiem ani z ochroną środowiska naturalnego. Ta sprawa ma drugie dno i nie jest to na pewno troska o Nasze zdrowie. Pod ekologiczną przykrywką można robić takie przewały, że nam, zwykłym zjadaczom chleba brakuje wyobraźni aby to ogarnąć. Tak, wiem, wielu pomyśli, że mam obsesję na punkcie ewentualnego spisku. Zobaczycie, że lasy zaczną znikać w zastraszającym tempie, nie koniecznie wycinka ich będzie powodowana dostarczeniem odnawialnego opału. Jak na razie żaden rząd nie zrobił tak naprawdę nic dla dobra obywateli, nic!

W wolnym kraju żyjemy. Masz prawo swoje trucie kominkiem zasłaniać jakąś teorią spiskową z drugim dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane i z głową. Dodam jeszcze, iż w paczce parówek jest prawdopodobnie więcej szkodliwych dla człowieka substancji, niż w miesięcznym dymie z mojego kominka.

Twojemu sąsiadowi nikt tych parówek do gardła nie wpycha. Sasiad moze sobie kupic parówke bez chemii, bio świnie i samemu parówkę zrobić.

Taka parówka będzie zdrowsza ale droższa. Tak samo jak zdrowsze ale droższe bedzie palenie gazem zamiast prymitywne spalanie drewna.

 

Twój sąsiad wybór co do parówki ma. Wyboru jakie wyziewy z Twojego kominka wdycha - nie ma. Czaisz różnice?

 

Pamiętaj, żeby Ci pieniądze świata nie przysłoniły. Jedz BIO parówki i nie pal drewnem skoro możesz gazem.

 

A na koniec - Błagam. Rozmawiajamy o kominkach a nie parówkach i teoriach spiskowych. To już nawet śmieszne nie jest, jak WY kota ogonem odwracacie od tych swoich kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie, ale dobra.

 

Załóż sobie filtr HEPA na komin. Pal aż się zatka, a następnie zjedz to co zostanie, no i nowy filtr na komin. Ja w tym czasie będę co miesiąc jeść paczkę parówek. I tak przez cały sezon grzewczy. Ocenimy skutki i podzielimy się na forum. Jestem otwarty na taki eksperyment i z chęcią wezmę w nim udział. A ty?

On na ten ekspeyment nie pójdzie. Bo Twoja parówka bedzie za droga. Tak jak z flaszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda ma znaczenie dla powstawania smogu?

ej, to żarty jakieś.....przeca to wina kominków :p

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-wprowadzaja-zakaz-wjazdu-diesli-do-miasta,nId,2338313

 

 

wasze pieprz...o ekologicznych DPF nie jest warte funta kłaków

:popcorn:

 

CIekawe ile jest pieców na wungiel i kominków w stolicy norwegii. Pewnie prawie żadnego. Więc walcza z tym co zostało i najbardziej truje.

U nas najbardziej truje spalanie paliw stałych w domach.

 

Ide też o zakład, że u norwegów Smog zaczyna się od poziomu zanieczyszczeń któe u nas się notuje po letniej burzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojemu sąsiadowi nikt tych parówek do gardła nie wpycha. Sasiad moze sobie kupic parówke bez chemii, bio świnie i samemu parówkę zrobić.

Taka parówka będzie zdrowsza ale droższa. Tak samo jak zdrowsze ale droższe bedzie palenie gazem zamiast prymitywne spalanie drewna.

 

Twój sąsiad wybór co do parówki ma. Wyboru jakie wyziewy z Twojego kominka wdycha - nie ma. Czaisz różnice?

 

Pamiętaj, żeby Ci pieniądze świata nie przysłoniły. Jedz BIO parówki i nie pal drewnem skoro możesz gazem.

 

A na koniec - Błagam. Rozmawiajamy o kominkach a nie parówkach i teoriach spiskowych. To już nawet śmieszne nie jest, jak WY kota ogonem odwracacie od tych swoich kominków.

 

Z odwracaniem kota ogonem - vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym kraju żyjemy. Masz prawo swoje trucie kominkiem zasłaniać jakąś teorią spiskową z drugim dnem.

 

 

Oj jak ja bym chciał byś znał zasadę mieszkania w blokowisku i zatruwania bezwiednie innych ,ponieważ sprawą oczyszczania ciebie zajmuje się ktoś zupełnie inny , a ty nie masz zielonego pojęcia ile szkody robisz właśnie bezwiednie.Oj chciałbym.Właśnie w wolnym kraju żyjesz to ci wolno ale przynajmniej miej tą świadomość w jak dalekim błędzie jesteś z tym zatruwaniem przez kominki.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja bym chciał byś znał zasadę mieszkania w blokowisku i zatruwania bezwiednie innych ,ponieważ sprawą oczyszczania ciebie zajmuje się ktoś zupełnie inny , a ty nie masz zielonego pojęcia ile szkody robisz właśnie bezwiednie.Oj chciałbym.Właśnie w wolnym kraju żyjesz to ci wolno ale przynajmniej miej tą świadomość w jak dalekim błędzie jesteś z tym zatruwaniem przez kominki.

Doskonale wiem ile zatruwaja kominki. Najlepsze porównywalnie do najlepszych pieców węglowych. Przynajmniej o rząd wielkości bardziej niż paliwa czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem ile zatruwaja kominki. Najlepsze porównywalnie do najlepszych pieców węglowych. Przynajmniej o rząd wielkości bardziej niż paliwa czyste.

 

Wiem ,że należy prawić tu o kominkach i ich wpływie na zdrowie ludzkie ale przypominając sobie te twoje przykłady z samochodami i ich wpływem na życie ludzkie pomyślałem ,że nie masz pojęcia jak ludzie z blokowisk szkodzą środowisku naturalnemu bez użycia pieca na paliwo stałe i kominka.Znowu się pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że należy prawić tu o kominkach i ich wpływie na zdrowie ludzkie ale przypominając sobie te twoje przykłady z samochodami i ich wpływem na życie ludzkie pomyślałem ,że nie masz pojęcia jak ludzie z blokowisk szkodzą środowisku naturalnemu bez użycia pieca na paliwo stałe i kominka.Znowu się pomyliłem.

Jeszcze coś o parówkach napisz.

Już Ci pisałem. Spalasz (choć ponoć nie musisz) paliwo stałe w dosyć prymitywnych warunkach beż żadnych filtrów itp. To co robią inni nie polepsza Twoich wyników.

Twoja filozofia to: ja wprawdzie kradnę, ale inni kradną więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb Twoje przyjście do tego wątku rozpierdzieliło go doszczętnie. Produkujesz posty jak poparzony. W kółko to samo. Weź Ty chłopie na wstrzymanie bo dyskusje z niektórymi osobnikami (co nie potrafią składnie zdania sklecić) naprawdę psują wątek. Weź chłopa dodaj do ignorowanych jak nie możesz powstrzymać się od odpowiadania na każdą pierdołę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb Twoje przyjście do tego wątku rozpierdzieliło go doszczętnie. Produkujesz posty jak poparzony. W kółko to samo. Weź Ty chłopie na wstrzymanie bo dyskusje z niektórymi osobnikami (co nie potrafią składnie zdania sklecić) naprawdę psują wątek. Weź chłopa dodaj do ignorowanych jak nie możesz powstrzymać się od odpowiadania na każdą pierdołę!

 

Już nawet ja się opanowałem, lecz Jastrząb jest zaciekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet ja się opanowałem, lecz Jastrząb jest zaciekły.

Tak, tak opanowałeś się. Parówki, teoria spiskowa z drugim dnem. To tylko na tej stronie.

 

Jak przychodzi o konkrety dotyczące kominków to nie chcesz odpowiadać na moje "jadowite posty". Jakieś pytania o eksploatacje kominków ignorujesz. Ja bardzo chętnie porozmawiam tylko o kominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...