Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Czytając ten wątek, nie można mieć wątpliwości, że tylko odgórny zakaz budowania kominów ograniczy smog. Ci, którzy smrodzą, odwracają kota ogonem i udają, że problemu nie ma,

albo faktycznie tak uważają, co już źle świadczy o nich.

 

Fiu, fiu, powiedział Ćwirek i poleciał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyjęty dziś przez Zarząd projekt uchwały antysmogowej wprowadza kilka zmian, o które postulowali Małopolanie i organizacje. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 

- możliwość bezterminowej eksploatacji istniejących kotłów na paliwa stałe klasy 5. W przypadku nowoinstalowanych kotłów pozostał wymóg spełnienia wymagań rozporządzenia unijnego w sprawie ekoprojektu,

 

- również nowoinstalowane kominki będą musiały spełniać wymagania ekoprojektu już od 1.07.2017r. (a nie jak wcześniej zakładano od 1.01.2019r.). O przyspieszenie terminu postulowali mieszkańcy. W przypadku kominków już zainstalowanych nadal wystarczy spełnić wymóg sprawności cieplnej co najmniej 80% lub wyposażyć je w specjalny filtr, który pozwoli spełnić wymagania ekoprojektu,

- po uwagach specjalistów z branży węglowej zmieniono parametry techniczne mułów i flotów węglowych, których stosowanie będzie zakazane (dotyczy to paliw, w których udział frakcji 0-3 mm wynosi powyżej 15%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęty dziś przez Zarząd projekt uchwały antysmogowej wprowadza kilka zmian, o które postulowali Małopolanie i organizacje. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 

- możliwość bezterminowej eksploatacji istniejących kotłów na paliwa stałe klasy 5. W przypadku nowoinstalowanych kotłów pozostał wymóg spełnienia wymagań rozporządzenia unijnego w sprawie ekoprojektu,

 

- również nowoinstalowane kominki będą musiały spełniać wymagania ekoprojektu już od 1.07.2017r. (a nie jak wcześniej zakładano od 1.01.2019r.). O przyspieszenie terminu postulowali mieszkańcy. W przypadku kominków już zainstalowanych nadal wystarczy spełnić wymóg sprawności cieplnej co najmniej 80% lub wyposażyć je w specjalny filtr, który pozwoli spełnić wymagania ekoprojektu,

- po uwagach specjalistów z branży węglowej zmieniono parametry techniczne mułów i flotów węglowych, których stosowanie będzie zakazane (dotyczy to paliw, w których udział frakcji 0-3 mm wynosi powyżej 15%).

Bardzo dobrze ale:

1. Teraz wszystkie kominki będą miały sprawność > 80% ?

2. Ile kosztują filtry i gdzie będzie się je montować (w którym miejscu) i kto to będzie sprawdzał czy nie został później zdemontowany?

3. Ile kosztuje eksploatacja i wymiana filtrów ?

4. Jak były określone parametry techniczne mułów i flotów węglowych przed uwagami specjalistów z branży węglowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek, nie można mieć wątpliwości, że tylko odgórny zakaz budowania kominów ograniczy smog. Ci, którzy smrodzą, odwracają kota ogonem i udają, że problemu nie ma, albo faktycznie tak uważają, co już źle świadczy o nich.
Głupotę też warto przy okazji odgórnie zakazać! Tylko czy to ograniczy ilość ludzi niemądrych? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęty dziś przez Zarząd projekt uchwały antysmogowej wprowadza kilka zmian, o które postulowali Małopolanie i organizacje. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 

- możliwość bezterminowej eksploatacji istniejących kotłów na paliwa stałe klasy 5. W przypadku nowoinstalowanych kotłów pozostał wymóg spełnienia wymagań rozporządzenia unijnego w sprawie ekoprojektu,

 

- również nowoinstalowane kominki będą musiały spełniać wymagania ekoprojektu już od 1.07.2017r. (a nie jak wcześniej zakładano od 1.01.2019r.). O przyspieszenie terminu postulowali mieszkańcy. W przypadku kominków już zainstalowanych nadal wystarczy spełnić wymóg sprawności cieplnej co najmniej 80% lub wyposażyć je w specjalny filtr, który pozwoli spełnić wymagania ekoprojektu,

- po uwagach specjalistów z branży węglowej zmieniono parametry techniczne mułów i flotów węglowych, których stosowanie będzie zakazane (dotyczy to paliw, w których udział frakcji 0-3 mm wynosi powyżej 15%).

 

No to co sprawa kominków już się wyjaśniła.O czym teraz będzie wątek???:D. I na koniec troszkę filozofii się nam wdarło i dobrze bo wątek i tego potrzebował.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co sprawa kominków już się wyjaśniła.

 

Z czym się wyjaśniła? Żeby nie wstawiać kominków, bo robią kotłownię z salonu, trują wszystkich dookoła przez komin, przyczyniają się do smogu i skracania długości życia przez emisją rakotwórczych WWA i innych trucizn, a właściciela robią zawodowego palacza, który zamiast realizować swoje pasje i tylko rąbie, wnosi, pali, truje i wynosi? Jeżeli tak to faktycznie nie ma o czym już pisać, a jeżeli nie to trzeba ewangelizować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek, nie można mieć wątpliwości, że tylko odgórny zakaz budowania kominów ograniczy smog. Ci, którzy smrodzą, odwracają kota ogonem i udają, że problemu nie ma, albo faktycznie tak uważają, co już źle świadczy o nich.

 

 

Szkoda że nie spacerowałeś dzisiaj wieczorem po ulicach Żabiej Woli ..... Natychmiast wyczułbyś że to nie smród z kominków w których spalane jest drewno tylko z pieców " na wszystko" w których palone są śmieci [ plastiki i inne] oraz z łatwością zauważyłbyś czarny dym z miału węglowego dobrze widoczny na tle czarnego nieba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym się wyjaśniła? Żeby nie wstawiać kominków, bo robią kotłownię z salonu, trują wszystkich dookoła przez komin, przyczyniają się do smogu i skracania długości życia przez emisją rakotwórczych WWA i innych trucizn, a właściciela robią zawodowego palacza, który zamiast realizować swoje pasje i tylko rąbie, wnosi, pali, truje i wynosi? Jeżeli tak to faktycznie nie ma o czym już pisać, a jeżeli nie to trzeba ewangelizować :D.

 

Nareszcie zostało wszystko powiedziane i kominki zostały ochronione :) . uffff , a było już gorąco.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy są obecnie jakiekolwiek kominki na rynku spełniające normę uniją klasy 5 czyli ta samo co w proponowanej ustawie antysmogowej.

 

Ja dziś otrzymałem od firmy brunner emisje dotyczące konkretnie mojego wkładu: Co: 342 mg, Pyły: 13 mg. Kominek spełnia znacznie surowsze parametry emisji niż te określone dla kotłów klasy 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu to dobrze ale zawsze pozostaje :

W przypadku kominków już zainstalowanych nadal wystarczy spełnić wymóg sprawności cieplnej co najmniej 80% lub wyposażyć je w specjalny filtr, który pozwoli spełnić wymagania ekoprojektu,

 

Wiedziałem ,że adwersarze polegną .Była to tylko kwestia czasu.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otrzymałem od firmy brunner emisje dotyczące konkretnie mojego wkładu: Co: 342 mg, Pyły: 13 mg. Kominek spełnia znacznie surowsze parametry emisji niż te określone dla kotłów klasy 5.

 

A co ze sprawnością dla kotłów o mocy do 10 kw to 88 % do tego mierzone według normy a nie nie nomenklatury producenta dla większych kotłów nawet nieco większa sprawność , ciężko znaleźć wkład o takiej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otrzymałem od firmy brunner emisje dotyczące konkretnie mojego wkładu: Co: 342 mg, Pyły: 13 mg. Kominek spełnia znacznie surowsze parametry emisji niż te określone dla kotłów klasy 5.

 

To jeszcze podaj pozostałość w dymie węglowodorów wielopierścieniowych, bo klasa 5 również określa ten parametr.

 

Po za tym jak pan mietek czy zdzicho stwierdzi, że ma za ciepło i przymknie dolot powietrza, to zacznie zadymiać okolicę i na nic nie zdadzą się pomiary producenta. Wiem, że to nie będziesz ty, ale niestety większość tak robi - albo spalają wsad z domkniętym powietrzem, żeby długo się paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego polegli? Temat dalej aktualny niezależnie od tego co w danej chwili uchwali wojewoda małopolski.

 

Zawsze powiadacie by czytać ze zrozumieniem.Przeczytałem , zrozumiałem zwyciężyłem .Jak Napoleon Veni, vidi, vici (łac. „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”) .Swoją droga dobrze ,że się wyjaśniło :wiggle:.Powróci świadomość aby palić z głową.Ona była ale niezrozumiała dla adwersarzy. Załatwi się wszelkie formalności i wymogi rozporządzenia no i adwersarze będą musieli poszukać innej odskoczni niźli kominki.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak gównoburza z tego zakazu wyjdzie. Podejrzewam, że Gazprom i Viessmann mocno się wkurzą, że wydali kasę na darmo...Radni uchwałę uchwalą, sponsoring przyjmą, a wyłączeń tyle narobią, że sami się w tym nie połapią. Jakiś pierwszy z brzegu pomocnik radcy prawnego sobie z tym bałaganem poradzi jak ktoś będzie chciał mieć kominek.....Nie trzeba do Strasburga jechać...:rolleyes:

 

Przy okazji: https://www.facebook.com/baturakominki/videos/469623849900972/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...