Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

.......ale z ciebie..........:D

 

http://hurtownia.cw-p.pl/zdjecia/20514.jpg

 

No, tym wpisem to żeś zabłysnął. Piotr jest po prostu bardzo dobrym kominkarzem i zna się w tej materii doskonale. Nie jestem żadnym wazeliniarzem, a o Piotrze nie dowiedziałem się na forum tylko od "mojego kominkarza, który budował mi mojego zajefajnego "truciciela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawsze powiadacie by czytać ze zrozumieniem.Przeczytałem , zrozumiałem zwyciężyłem .Jak Napoleon Veni, vidi, vici (łac. „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”) .Swoją droga dobrze ,że się wyjaśniło :wiggle:.Powróci świadomość aby palić z głową.Ona była ale niezrozumiała dla adwersarzy. Załatwi się wszelkie formalności i wymogi rozporządzenia no i adwersarze będą musieli poszukać innej odskoczni niźli kominki.:rolleyes:

Tak, tak. Jacyś radni jedną uchwałą 300km od Twojego domu, spowodowali, że z Twojego kominka mniej syfu się wydobywa.

Ależ ja Ci chłopie zazdroszczę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Jacyś radni jedną uchwałą 300km od Twojego domu, spowodowali, że z Twojego kominka mniej syfu się wydobywa.

Ależ ja Ci chłopie zazdroszczę :-)

 

A jak ja tobie chłopie.Wreszcie przestaniesz używać tych dwuznacznych określeń.Nie chodzi o to ,że emituje syf (zrobię wszystko by poprawiać sytuacje bo tyle tylko mogę) ku twej satysfakcji tylko o to ,że wreszcie jest coś nie po waszej myśli.Pal licho ,że 300 km ode mnie liczy się wszak skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak gównoburza z tego zakazu wyjdzie. Podejrzewam, że Gazprom i Viessmann mocno się wkurzą, że wydali kasę na darmo...Radni uchwałę uchwalą, sponsoring przyjmą, a wyłączeń tyle narobią, że sami się w tym nie połapią. Jakiś pierwszy z brzegu pomocnik radcy prawnego sobie z tym bałaganem poradzi jak ktoś będzie chciał mieć kominek.....Nie trzeba do Strasburga jechać...:rolleyes:

 

Przy okazji: https://www.facebook.com/baturakominki/videos/469623849900972/

 

Np. włodarze podwarszawskiej gminy Nadarzyn, w planach zagospodarowania wyłączają kominki z zakazu stosowania paliw stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy są obecnie jakiekolwiek kominki na rynku spełniające normę uniją klasy 5 czyli ta samo co w proponowanej ustawie antysmogowej.
W sensie prawnym, nawet Kratki pl takie urządzenie mają... ;) W sensie realnym, tylko piece rakietowe i konstrukcje zduńskie. Reszta, to takie samo szubrawe robienie wody z mózgu jak pomysł z zakazem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja tobie chłopie.Wreszcie przestaniesz używać tych dwuznacznych określeń.Nie chodzi o to ,że emituje syf (zrobię wszystko by poprawiać sytuacje bo tyle tylko mogę) ku twej satysfakcji tylko o to ,że wreszcie jest coś nie po waszej myśli.Pal licho ,że 300 km ode mnie liczy się wszak skutek.

Ja nie uzywam zadych dwuznacznych określeń. To Ty się we wszystkim doszukujesz drugiego dna. Taka widać Twa natura. Ale się nie dziwię, musisz ciągle kombinować, żeby się usprawiedliwiać i se tłumaczyć.

 

P.S.

Rząd wielkości chłopie....Mimo tej krakowskiej uchwały, Ty z dobrym piecem salonowym(!), emitujesz conajmniej 10x więcej niż mógłbyś gdybyś nie hajcował drewnem tylko czystym paliwem. Ponoć Cię stać ale nie chcesz. Możesz się w żenujący sposób zasłaniać parówkami, ustawami z krakowa, spiskiem producentów pieców gazowych czy 16mln trupów na drogach. Nic to nie zmienia.

 

Ty i WG jesteście raczej niereformowalni. Trza mieć tylko nadzieję, że świadomość w narodzie będzie rosła i w końcu i Was jakieś rozsądne ustawy dopadną. Wtedy nie będziesz chciał tylko musiał.

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunner HKD 2.2 xl sk

 

Podejrzewam, że wszystkie wkłady brunnera mają wyśrubowane normy.

No widzisz...HKD nie jest konstrukcją, która bez urządzeń towarzyszących spełnia jakieś normy. Jest tak samo gównianą skrzynką jak wkład kominkowy dowolnego producenta...Urządzenia towarzyszące zaś, nie mogą być z czapy. Bo ktoś po dwudniowym szkoleniu w Cebudzie czy u Godków, wrzuci sobie na korpus kila krążków, albo skleci jakiś spawany wymiennik typu Impet w garażu. To trzeba wyliczyć! Długość kanałów, ich waga i parametry absorpcji i oddawania ciepła...Kto nie umie liczyć, musi umieć obsługiwać program. Wiedzieć jakie dane tam wprowadzić...To wszystko od 2017. Jesteśmy gotowi od 3 lat. Komputer policzy palenisko, masę i komin. Tak, tak... komin jest nieodłącznym elementem układanki! Za duży komin - syf, za mały - syf.

 

.

...zaraz zobaczysz, jak się pajace przykleja do mojego wpisu...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. włodarze podwarszawskiej gminy Nadarzyn, w planach zagospodarowania wyłączają kominki z zakazu stosowania paliw stałych.

I to jest jakiś absurd. Zakazują używani węgla w nowych domach żeby było czysto ale najgorszym kominku w salonie można hajcować ile wlezie.

Akurat włodarze gminy nadarzyn to są niestety znani z rozsadku w dbaniu o czystość gminy na cały powiat jak nie wojewodztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to udokumentować??? Wiesz tak j/w. Bez pustych słów.:)

 

Szukałem działki w tamtym rejonie, więc plany zagospodarowania mam w jednym palcu. W Nadarzyn, w planach mają standardowy zapis:

zaopatrzenie w ciepło z indywidualnych źródeł wykorzystujących gaz ziemny, gaz płynny olej opałowy lekki, energię elektryczną lub inne odnawialne źródła energii; wyklucza się stosowanie pieców opalanych paliwem stałym (zakaz nie dotyczy kominków i biomasy);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jakiś absurd. Zakazują używani węgla w nowych domach żeby było czysto ale najgorszym kominku w salonie można hajcować ile wlezie.

Akurat włodarze gminy nadarzyn to są niestety znani z rozsadku w dbaniu o czystość gminy na cały powiat jak nie wojewodztwo.

 

Akurat o władzach Nadarzyna mam bardzo dobre opinie.

P.S. Dla mnie ten zapis jest ok, gdyż ja szukalem dzialki, której plan nie zakazuje zapalenia w kominku. No, ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zaraz zobaczysz, jak się pajace przykleja do mojego wpisu...:D

 

Nikt się nie przyklei. Potiwerdzasz co każdy myślący człowiek wie.

Dobry wklad ma jaka swoja minimalna emisję. Wynika z rodzaju paliwa.W zasadzie paliwo ma ta emisje a nie wkład.

 

W idealnych warunkach tyle wyemitujesz. Ale w kominku bardzo łatwo to zepsuć..

Przez złe użytkowanie, a jak Ty tu piszesz na podstawi swojej wiedzy, przez złą budowe kominka, złe dobranie pozostałych składowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o władzach Nadarzyna mam bardzo dobre opinie.

Ale o którym włodarzu masz takie dobre opinie? Tym którego właśnie skazano za jazde z 3 promilami, czy tym drugim który ma zarzuty postawione za nieujawnieniu w oświadczeniu majątkowym zadzwiająco duzego majątku?

Czy o obu naraz którzy praktycznie w centrum nadarzyna pozwolili postawić zakład sortowania i kompostowania śmieci zdolny obsłużyć pół województwa?

 

 

P.S. Dla mnie ten zapis jest ok, gdyż ja szukalem dzialki, której plan nie zakazuje zapalenia w kominku. No, ale co kto lubi :)

Z ciekawości. Jest w polsce choć jedna gmina w której obowiązuje bezwględny zakaz używania kominka? Nawet okazyjnego? W sensie, że w zasadzie nie wolno mieć kominka?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uzywam zadych dwuznacznych określeń. To Ty się we wszystkim doszukujesz drugiego dna. Taka widać Twa natura. Ale się nie dziwię, musisz ciągle kombinować, żeby się usprawiedliwiać i se tłumaczyć.

 

P.S.

Rząd wielkości chłopie....Mimo tej krakowskiej uchwały, Ty z dobrym piecem salonowym(!), emitujesz conajmniej 10x więcej niż mógłbyś gdybyś nie hajcował drewnem tylko czystym paliwem. Ponoć Cię stać ale nie chcesz. Możesz się w żenujący sposób zasłaniać parówkami, ustawami z krakowa, spiskiem producentów pieców gazowych czy 16mln trupów na drogach. Nic to nie zmienia.

 

Ty i WG jesteście raczej niereformowalni. Trza mieć tylko nadzieję, że świadomość w narodzie będzie rosła i w końcu i Was jakieś rozsądne ustawy dopadną. Wtedy nie będziesz chciał tylko musiał.

 

zdrowia

 

Czy wiesz co to jest niepotrzebna powtarzalność - monotonność . To właśnie cały ty. Nam zarzucasz bez prawa obrony wszystko , podając przykłady ......................samochody,promile ,majątek ,smoluchy , kopalnie,elektrociepłownie itp (masz te twoje dwuznaczności)............................dopiero kominki.Powtarzasz się ale po co skoro zostało już powiedziane.Zgoda.Emituje syf ale będę się starał go ograniczać w jak największym stopniu ŹLE!!! . Mówię ,ze dokonam starań by emitery filtrować . ŹLE !!! .Kupie wkład z PN. zgodna z rozporządzeniami dotyczącymi użytkowania kominków .Źle!!! .Wyartykułuj co mam zrobić byś powiedział może być.No słucham.Mam zlikwidować kominy , kominek, instalacje itp. przypuszczam znając twój wysublimowany język słowa , będzie jeszcze gorzej bo np. w porę nie zareagowałem , chłopie.:sick: .Co bym nie zrobił to i tak będę w czarnej du.....e :p

 

Masz kolejny dowód.

wyklucza się stosowanie pieców opalanych paliwem stałym (zakaz nie dotyczy kominków i biomasy);

 

Może określ się by ci sprostać ilu przykładów potrzebujesz by "ze sceny zejść niepokonanym" .

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o władzach Nadarzyna mam bardzo dobre opinie.

P.S. Dla mnie ten zapis jest ok, gdyż ja szukalem dzialki, której plan nie zakazuje zapalenia w kominku. No, ale co kto lubi :)

 

Obyś za płotem nie dostał sąsiada, ktorego "na gaz stać, ale pali" 7dni/tydz. I to jeszcze tak, jak sąsiad budowlanego laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co bym nie zrobił to i tak będę w czarnej du.....e :p

Bo jesteś. Nie tweirdzę nigdzie że masz nielegalny wkład. Możesz se mieć z najelepszymi certyfikatami najwyzszych klas. Twierdze ze jakbyś nie był miłośnikiem widoku ognia, ale czystego powietrza to byś nie miał pieca w salonie na paliwa stałe, tylko piec gazowy/olejowy/PC, dom pasywny - wybierz sobie. I emitowałbys conajmniej 10x mniej.

 

Tak, tak powtarzam się monotonnie. Liczę, że w końcu się przebije.

 

 

.

Masz kolejny dowód.

Zgadza się. Dowód na debilizm władzy. NIby dbaja o czystość powietrza a w świetle prawa można palić se codzinnie w najgorszym kominku mokrym drewnem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś. Nie tweirdzę nigdzie że masz nielegalny wkład. Możesz se mieć z najelepszymi certyfikatami najwyzszych klas. Twierdze ze jakbyś nie był miłośnikiem widoku ognia, ale czystego powietrza to byś nie miał pieca w salonie na paliwa stałe, tylko piec gazowy/olejowy/PC, dom pasywny - wybierz sobie. I emitowałbys conajmniej 10x mniej.

 

Tak, tak powtarzam się monotonnie. Liczę, że w końcu się przebije.

 

 

Zgadza się. Dowód na debilizm władzy. NIby dbaja o czystość powietrza a w świetle prawa można palić se codzinnie w najgorszym kominku mokrym drewnem.

 

Nie odpowiedziałeś mi na moje zapytania.Boże dlaczego to robisz.Ktoś cie tu przysłał.Tłumacze ci chłopie j/w napisałem. Jakie warunki trzeba spełnić by ci sprostać ??? Tylko bądź łaskaw opisów dokonać z tego co wyżej napisałem ja.Nie będę miał kominka.Będę według ciebie cacy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...