Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala. Nawet jak jest to urządzenie spełniające najwyższe normy emisji, nie ma gwarancji, że do paleniska nie pójdą butelki PET, pampersy, drzwi od starej szafy,.... Deklaracja inwestora lub użytkownika w stylu "ale ja będę palił od góry, tylko drewnem certyfikowanym o wilgotności poniżej 10%" jest niewystarczająca.

Wszyscy znamy życie i wiemy, że Polak potrafi.

Powyższe właśnie legło w Krakowie u podstaw zakazu używania salonowych źródeł ciepła.

Kotły na pellet, groszek klasy 5 z racji konstrukcji uniemożliwiają dowolność stosowania paliwa. Pampersa, butelki, starej opony nie ma jak włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie będę miał kominka.Będę według ciebie cacy???
Pisałem wielokrotnie. Możesz mieć 5 kominków jeśli taka wola. Nie hajcuj nimi 24/7 gdy na zapelczu masz 10x czystszy gaz i wtedy będziesz cacy.

 

Ja akurat jestem przeciwny totalnemu zakazowi budowania i uzywania kominków. Pisałem o tym. Wszystko jest dla ludzi. Zapal se czasem jak nie potrafisz inaczej klimatu wytworzyć. Jestem przeciwny uzywania kominków jako głównego źródła ciepła. Pieców na wungiel zresztą również. Choć pieców na wungiel nikt se chyba dla klimatu nie rozpala, wieć w ich przypadku należy dążyć co tego żeby całkowicie zniknęły. Z wykluczeniem tych co są ofiltrowane i faktycznie nic lub prawie nic nie emitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala. Nawet jak jest to urządzenie spełniające najwyższe normy emisji, nie ma gwarancji, że do paleniska nie pójdą butelki PET, pampersy, drzwi od starej szafy,.... Deklaracja inwestora lub użytkownika w stylu "ale ja będę palił od góry, tylko drewnem certyfikowanym o wilgotności poniżej 10%" jest niewystarczająca.

Wszyscy znamy życie i wiemy, że Polak potrafi.

Powyższe właśnie legło w Krakowie u podstaw zakazu używania salonowych źródeł ciepła.

Kotły na pellet, groszek klasy 5 z racji konstrukcji uniemożliwiają dowolność stosowania paliwa. Pampersa, butelki, starej opony nie ma jak włożyć

 

Kominki, które spełniają wyśrubowane normy sporo kosztują. Uważasz, że ktoś kto na kominek wydaje naście tysięcy robi to po to, żeby palić pampersami? Jeśli się wyeliminuje skrzynki do spalania drewna a za dobre wkłady trzeba będzie zapłacić kilka tysięcy to nie wierzę, że instalować je będą ludzie celem spalania petów i pampersów. Widziałeś kiedykolwiek, żeby w normalnym domu ktoś w kominku, na który wydał kilka-kilkanaście tysięcy spalał pampersy?

 

Tworzycie sztuczne problemy, żeby tylko potwierdzić stawiane przez siebie tezy. Z tego wątku robi się zwyczajnie kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wielokrotnie. Możesz mieć 5 kominków jeśli taka wola. Nie hajcuj nimi 24/7 gdy na zapelczu masz 10x czystszy gaz i wtedy będziesz cacy.

 

Ja akurat jestem przeciwny totalnemu zakazowi budowania i uzywania kominków. Pisałem o tym. Wszystko jest dla ludzi. Zapal se czasem jak nie potrafisz inaczej klimatu wytworzyć. Jestem przeciwny uzywania kominków jako głównego źródła ciepła. Pieców na wungiel zresztą również. Choć pieców na wungiel nikt se chyba dla klimatu nie rozpala, wieć w ich przypadku należy dążyć co tego żeby całkowicie zniknęły. Z wykluczeniem tych co są ofiltrowane i faktycznie nic lub prawie nic nie emitują.

 

Czy mógłbyś to uściślić.

Ja akurat jestem przeciwny totalnemu zakazowi budowania i uzywania kominków.
Nie pojęte są wyroki Boskie.Budować można ale palić nie.Matko córko. Co się tak czepiasz tego podstawowego źródła ciepła.Ja nie mogę nadal tego przyjąć.By wybudować chałupę w moich zamierzchłych czasach musiałem podać alternatywne źródło ciepła dla KG.Podałem KZPŁW.Palę w nim wtedy kiedy mam ochotę i kiedy jest niezbędny.Priorytetem jest KG ,który podtrzymuje ciepło a dopełnieniem jest KZPŁW , który robi czasami takie sztuczki ,że ci się w główce by nie pomieściło ale to już są arkana znane tylko szerszej populacji kominkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Te na pellet maja sterowanie. Choć pisałem do nich czy maja certyfikaty na klasę 5 i nie mieli. Pewnie załatwiają. Maja odpisać.

 

Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala. Nawet jak jest to urządzenie spełniające najwyższe normy emisji, nie ma gwarancji, że do paleniska nie pójdą butelki PET, pampersy, drzwi od starej szafy,.... Deklaracja inwestora lub użytkownika w stylu "ale ja będę palił od góry, tylko drewnem certyfikowanym o wilgotności poniżej 10%" jest niewystarczająca.

Wszyscy znamy życie i wiemy, że Polak potrafi.

Powyższe właśnie legło w Krakowie u podstaw zakazu używania salonowych źródeł ciepła.

Kotły na pellet, groszek klasy 5 z racji konstrukcji uniemożliwiają dowolność stosowania paliwa. Pampersa, butelki, starej opony nie ma jak włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki, które spełniają wyśrubowane normy sporo kosztują. Uważasz, że ktoś kto na kominek wydaje naście tysięcy robi to po to, żeby palić pampersami?
Człowiek majętny nie zrobią sobie kotłowni w salonie tylko dlatego, że lubi se na ogień popatrzeć. On se kupi wkład który mu będzie do drogiej sofy pasował. A że kosztował 15tys. Phi. Drobne.

 

Człowiek majętny nie zrobi sobie drogiego kominka z płaszczem (tylko dla klimatu) i wprowadzi się do nie wykończonego domu.

 

Jeśli mówimy o kominkach z płaszczem i hajcowanych 24/7 mówimy o ludziach skąpych bądź niemajętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala.

 

Ponad 3200 postów ,a tu witaminka.Jak sobie w salonie w kominku rozpalasz i dopełnisz wszystkiego by proces spalania był w miarę stabilny , to opuszczasz lokum pozostawiając bez należytej kontroli urządzenie grzewcze w salonie i jedziesz załatwiać np. zmienię taryfy w PGNiG lub kupić stringi ukochanej małży bo jej się podarły :p.Wychodzi na to ,że nie wiem co wsadzam do komory paleniskowej i nie mam kontroli nad prawidłową ilością powietrza do spalania.Teraz widać wreszcie kto ma problem,po co go podtrzymuje i dlaczego.To także się wreszcie wyjaśniło.No na to to przynajmniej tych głupkowatych tabelek spoza ziemi ojczystej nie ma.Żenua.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD

Prawdopodobnie, czy raczej teoretycznie masz rację, chociaż ręki nie dałbym sobie uciąć.

Z reguły, wraz z ilością wydanej kasy wzrasta świadomość.

Ta świadomość dot. również rozgraniczenia pomiędzy paleniem całodobowym i rekreacyjnym.

Inwestor wydający na piecyk salonowy > 20 - 30 000 zł nie tłumaczy się później oszczędnościami w eksploatacji domu, a przynajmniej sam sobie wytraca taki argument.

Zresztą przy takich kosztach problem sam zaniknie.

 

Nie spotkałem się z nikim chwalącym się wkładaniem do kominka g...nem, bo w końcu czym ma się chwalić. Znajomych kotłujących na okrągło nie mam.

Zaraz zaraz. Na jakimś spotkaniu jeden coś bąknął, że butelka PET doskonale nadaje się do rozpałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli mówimy o kominkach z płaszczem i hajcowanych 24/7 mówimy o ludziach skąpych bądź niemajętnych.

 

Jak zwykle piszesz totalne głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. uważasz, że ludzie instalujący kominki z płaszczem wodnym, którzy wydali kilkanaście tysięcy złotych, a nierzadko z cała instalacją wodkan kilkadziesiąt tysięcy zrobili to po to, żeby palić w kominku śmieciami i pampersami? Aż tak jesteś zdesperowany w udowadnianiu własnych tez, że takie głupoty próbujesz udowadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja słyszałem o zalewaniu lekko zuzytego pampersa jakąś podpałka. Ponoć się potem długo pali.

 

Puknij się w czoło i przeczytaj jeszcze raz bzdury, które próbujesz pisać w tym wątku. Ja rozumiem, że część osób próbuje udowodnić, że smog to wina kominków, ale to co wypisujesz to granice absurdu i chorego umysłu. Ale to tylko i wyłącznie wystawiasz sobie świadectwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że ludzie instalujący kominki z płaszczem wodnym, którzy wydali kilkanaście tysięcy złotych, a nierzadko z cała instalacją wodkan kilkadziesiąt tysięcy zrobili to po to, żeby palić w kominku śmieciami i pampersami?

A Ty, gdybyś miał porównać podstawy mentalne wyboru między kominkiem z płaszczem wodnym a np. pompą ciepła, to na co byś wskazał? Dlaczego ktoś decyduje się na ten pierwszy, a nie na np. pompę ciepła?

Pytam zupełnie poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty, gdybyś miał porównać podstawy mentalne wyboru między kominkiem z płaszczem wodnym a np. pompą ciepła, to na co byś wskazał? Dlaczego ktoś decyduje się na ten pierwszy, a nie na np. pompę ciepła?

Pytam zupełnie poważnie.

 

Myślisz ,że aż tak dużo jest ludzi z KMZPŁW jako alternatywnym źródłem? Wiesz jak jest podstawowa różnica między PC , a KZPŁW ??? . Widać nie wiesz.Przypomnę.Masz chałupę z kominami masz KZPŁW , masz Chałupę bez kominów , postawisz zewnętrzny ,masz KZPŁW. PC wodna , PC powietrzna.Polegniesz na warunkach np. w glebie i co ,przekopiesz sie do sąsiada bo ma lepsze warunki.

 

http://www.monitorus.pl/artykuly/pompy-ciepla/zalety-i-wady-pomp-ciepla

 

http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-opinie-koszty,30_10450.html

 

Odsyłam do lektury ta z Muratora lepsiejsza.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle piszesz totalne głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. uważasz, że ludzie instalujący kominki z płaszczem wodnym, którzy wydali kilkanaście tysięcy złotych, a nierzadko z cała instalacją wodkan kilkadziesiąt tysięcy zrobili to po to, żeby palić w kominku śmieciami i pampersami?
Przepraszam, gdzie jak napisałem o paleniu śmieciami i pampersami? Napisałem, że słyszałem od jednego smrodziaża ze pampers nasączony rozpałka długo się pali. Zupełnie się to nie tyczyło ludzi i majętnych i drogich wkładów. Proszę czytaj ze zrozumieniem i nie wyrywaj z kontekstu.

 

Napisałem, że ludzie majętni nie hajcują 24/7 ile by za ten kominek nie zapłacili. A Ci co hajcują 24/7 według moich kryteriów nie są majętni.

Nic tam o smieciach nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że aż tak dużo jest ludzi z KMZPŁW jako alternatywnym źródłem? Wiesz jak jest podstawowa różnica między PC , a KZPŁW ??? . Widać nie wiesz.Przypomnę.Masz chałupę z kominami masz KZPŁW , masz Chałupę bez kominów , postawisz zewnętrzny ,masz KZPŁW. PC wodna , PC powietrzna.Polegniesz na warunkach np. w glebie i co ,przekopiesz sie do sąsiada bo ma lepsze warunki.

 

http://www.monitorus.pl/artykuly/pompy-ciepla/zalety-i-wady-pomp-ciepla

 

http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-opinie-koszty,30_10450.html

 

Odsyłam do lektury ta z Muratora lepsiejsza.

Ty w różnych wątkach masz jakąś dla mnie niezrozumiałą tendencję to wypowiadania się o rzeczach o których nie masz pojecia i przekręcania podstawowych faktów.

 

Pokaż jeden przykład z muratora, gdzie ktoś poległ na warunkach gruntowych i musiał zrezygnować z PC wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w różnych wątkach masz jakąś dla mnie niezrozumiałą tendencję to wypowiadania się o rzeczach o których nie masz pojecia i przekręcania podstawowych faktów.

 

Pokaż jeden przykład z muratora, gdzie ktoś poległ na warunkach gruntowych i musiał zrezygnować z PC wodnej.

 

............A na koniec - Błagam. Rozmawiajamy o kominkach a nie parówkach i teoriach spiskowych. To już nawet śmieszne nie jest, jak WY kota ogonem odwracacie od tych swoich kominków.

 

Widzisz już nawet konsekwentny nie jesteś.Przystanę na twój lament.Argumenty by kominki pozostały są już niepodważalne.Adwersarze sromotnie polegli.Używają już wszelkich sposobów by się jakoś obronić.Proszę zwrócić uwagę tuzy się skończyły czas na snobizm i partykularyzm.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w różnych wątkach masz jakąś dla mnie niezrozumiałą tendencję to wypowiadania się o rzeczach o których nie masz pojecia i przekręcania podstawowych faktów.

 

Pokaż jeden przykład z muratora, gdzie ktoś poległ na warunkach gruntowych i musiał zrezygnować z PC wodnej.

 

Pamiętaj artykuł i czytanie ze zrozumieniem.Pamiętaj co o tobie piszą inni i to jak w tym i nie tylko tym topiku.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...