Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli nie potrafisz wskazac przykladu gdzie ktos "poległ" na warunkach gruntowych i przez to nie mógł zainstalować PC wodnej.

Reasumujac zwyczajnie kłamałeś :-/

 

Zrobiłem mniej błędów interpunkcyjnych mówiąc prawdę o kominkach i nie kłamałem tak jak ty.Zwyczajnie kłamiesz.:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to swoja nazwę.

 

 

zaopatrzenie w ciepło z indywidualnych źródeł wykorzystujących gaz ziemny, gaz płynny olej opałowy lekki, energię elektryczną lub inne odnawialne źródła energii; wyklucza się stosowanie pieców opalanych paliwem stałym (zakaz nie dotyczy kominków i biomasy);

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty, gdybyś miał porównać podstawy mentalne wyboru między kominkiem z płaszczem wodnym a np. pompą ciepła, to na co byś wskazał? Dlaczego ktoś decyduje się na ten pierwszy, a nie na np. pompę ciepła?

Pytam zupełnie poważnie.

 

Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało :) Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, gdzie jak napisałem o paleniu śmieciami i pampersami? Napisałem, że słyszałem od jednego smrodziaża ze pampers nasączony rozpałka długo się pali. Zupełnie się to nie tyczyło ludzi i majętnych i drogich wkładów. Proszę czytaj ze zrozumieniem i nie wyrywaj z kontekstu.

 

Napisałem, że ludzie majętni nie hajcują 24/7 ile by za ten kominek nie zapłacili. A Ci co hajcują 24/7 według moich kryteriów nie są majętni.

Nic tam o smieciach nie było

 

Nie no po prostu ręce opadają. Kontekst wcześniejszych wypowiedzi, do których nawiązałeś był jasny i wyraźny. Ludzie niemajętni i skąpi, którzy dla oszczędności palą w kominkach śmieciami i pampersami. Do tego nawiązałeś i nie odwracaj kota ogonem bo naprawdę jest to śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala. Nawet jak jest to urządzenie spełniające najwyższe normy emisji, nie ma gwarancji, że do paleniska nie pójdą butelki PET, pampersy, drzwi od starej szafy,.... Deklaracja inwestora lub użytkownika w stylu "ale ja będę palił od góry, tylko drewnem certyfikowanym o wilgotności poniżej 10%" jest niewystarczająca.

Wszyscy znamy życie i wiemy, że Polak potrafi.

Powyższe właśnie legło w Krakowie u podstaw zakazu używania salonowych źródeł ciepła.

Kotły na pellet, groszek klasy 5 z racji konstrukcji uniemożliwiają dowolność stosowania paliwa. Pampersa, butelki, starej opony nie ma jak włożyć

Brednie...W Krakowie legło, bo takie są założenia polityczne przy wsparciu petrorubli i ogłupionej publiczności.... Zaproponowaliśmy zaplombowany sterownik z sondą rejestrującą rodzaj opału i rejestrującą proces spalania....Urządzenie sprawdzone u mądrzejszych....Niestety nie mogło przejść, bo ma być zakaz. "Po moim trupie", czy jakoś tak się wyraził Pan z magistratu. któremu wyraźnie zależy na monopolu gazowym...( nazwisko i adres znany redakcji :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek majętny nie zrobią sobie kotłowni w salonie tylko dlatego, że lubi se na ogień popatrzeć. On se kupi wkład który mu będzie do drogiej sofy pasował. A że kosztował 15tys. Phi. Drobne.

 

Człowiek majętny nie zrobi sobie drogiego kominka z płaszczem (tylko dla klimatu) i wprowadzi się do nie wykończonego domu.

 

Jeśli mówimy o kominkach z płaszczem i hajcowanych 24/7 mówimy o ludziach skąpych bądź niemajętnych.

 

Uważasz mnie za skąpego i biednego? Nie rozpędzaj się tak Jastrząb, nie rozpędzaj i waż słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mniej błędów interpunkcyjnych mówiąc prawdę o kominkach i nie kłamałem tak jak ty.Zwyczajnie kłamiesz.:);)

Podobno się kiedyś zgodziliśmy ze nie bedziemy rozmawiać o interpunkcji.

 

Skoro nie kłamałeś, pokaż ten przypadek polegnięcia na warunkach grunotwych. Jeden. Bez zasłaniania się interpunkcją proszę/

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało :) Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.

 

Dobrze powiedziane. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Równie dobrze można zadać pytanie tym, którzy wybudowali domy np o powierzchni 100 m2 - dlaczego nie kupili tańszego od budowy domu mieszkania o tej samej powierzchni. Tego też nie da się przepuścić przez pryzmat ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało :) Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.

 

Lat temu 11 kiedy KZPŁW wchodziły w totalny bum ,a PC raczkowały przed tym bumem mogłem wybrać.Przyjechali i w PC na dużej ilości marglu poległem.Po ekspertyzie wyszło ,że ani pionowa ani pozioma nie będą w moim przypadku ekonomiczne nie wspominając o kwocie za roboty z nią związane gdybym jednak się uparł..Tu także poległem i nie tylko ja w mojej okolicy.Tak samo miałem z oczyszczalnia ekologiczną.Pozostał KZPŁW jako alternatywne źródło pozyskiwania energii cieplnej.Na tamte czasy nie był tani a i jego instalacja i zabezpieczenia także.Do tej kasy ,którą wydałbym na nieekonomiczna PC dodałem Solary.Przepraszam ,że w twoim poście ale ten jegomość jest niereformowalny i biedny w argumenty.(jastrzab)

 

p.s na dodatek nie zrozumiał kontekstu rozmowy z postu #3265

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w niewykończonym domu i hajcujesz 24/7 drewnem. Tak, twierdzę że brakuję Ci funduszy na ogrzewanie i/lub wykończenie domu.

 

Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz. Postawiłem dom i wprowdziłem się z rodziną w 14 m-cy od wbicia łopaty, masz lepszy wynik? Wyobraź sobie, że jeszcze przed budową kupiłem sobie nowe moto. Ogarniasz to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz.
Skoro ja mam Tobie to portfela nie zagladac, to czemu Ty zagladasz do mojego?

Nie, mamusia niczym nie sypneła. Nie miała z czego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz. Postawiłem dom i wprowdziłem się z rodziną w 14 m-cy od wbicia łopaty, masz lepszy wynik? Wyobraź sobie, że jeszcze przed budową kupiłem sobie nowe moto. Ogarniasz to?

 

Do kogo Ty mówisz.Do lekkoducha.Wybudowałem chałupę i musiałem częściowo się skredytować.Nikt mi nie pomagał i żyje mi się dobrze.Fakt ,ze wybudowałbym teraz inaczej ale cóż kiedyś był inny pomysł na życie.Popatrz na niego roszczeniowy i za watahę by życie oddał.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja mam Tobie to portfela nie zagladac, to czemu Ty zagladasz do mojego?

Nie, mamusia niczym nie sypneła. Nie miała z czego :-(

 

A kiedy to zajrzałem do Twojego? Z resztą, skończmy te chore przegadywanki i skupmy się na temacie wątku. Ja popieram budowanie kominków i używanie ich do ogrzewania domu. Tak dla kominków z płaszczem i konwekcyjnych - ludzie róbcie kominki w nowych domach. Pompy ciepła są takie zimne i bezduszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lat temu 11 kiedy KZPŁW wchodziły w totalny bum ,a PC raczkowały przed tym bumem mogłem wybrać.Przyjechali i w PC na dużej ilości marglu poległem.Po ekspertyzie wyszło ,że ani pionowa ani pozioma nie będą w moim przypadku ekonomiczne nie wspominając o kwocie za roboty z nią związane gdybym jednak się uparł..Tu także poległem i nie tylko ja w mojej okolicy.Tak samo miałem z oczyszczalnia ekologiczną.
Ale oczyszczalnie zrobiłeś.

Po za tym googiel z łatwością pokazuje Twoje wątpliwości dotyczącej margli i oczyszcalni, ale margli i PC to już nie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie...W Krakowie legło, bo takie są założenia polityczne przy wsparciu petrorubli i ogłupionej publiczności.... Zaproponowaliśmy zaplombowany sterownik z sondą rejestrującą rodzaj opału i rejestrującą proces spalania....Urządzenie sprawdzone u mądrzejszych....Niestety nie mogło przejść, bo ma być zakaz. "Po moim trupie", czy jakoś tak się wyraził Pan z magistratu. któremu wyraźnie zależy na monopolu gazowym...( nazwisko i adres znany redakcji :D )

 

1. Złożyliście doniesienie do prokuratury na niedozwolone działania obcego mocarstwa?

2. Uchwała była podejmowana większością głosów i jeden "trup" nie powinien mieć znaczenia.

3. Lobby gazowe jest tylko jedno. PGNiG - spółka skarbu państwa.

4. Czy twierdzisz, że w radzie Krakowa zasiadają sami głupcy /dający się ogłupić/?

5. Czy nie uważasz, że forsowanie dopuszczenia do użytkowania pieców salonowych na drewno to nic innego jak działanie określonego lobby opłacanego np. przez min. Szyszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...