Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Byłem proszony o dane:

Dom 150m2 2008/2009,

Sciany U=0.17,

Dach U=0.09,

Podłoga U=0.2,

Okna=3 szybowe,

Okna dachowe 4 szybowe.

PC Neura 10KW bezpośrednie odparowanie, poprzednia zima 1600KWh, elektronika nie pada, kable się nie smażą :p

Reku=Bartosz

Wszedzie podłogówka, w dużej mierze na klejonym parkiecie warstwowym 11mm

Brak kominów

Brak kominka

Nieogrzewany garaż w bryle

 

1600kwh x 0,60zł = 960zł za całą zimę... a sądze ze masz G12/G12W wiec ogrzewanie kosztowało poniżej 800zł... mało - bardzo mało jak na dom 150m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byłem proszony o dane:

Dom 150m2 2008/2009,

Sciany U=0.17,

Dach U=0.09,

Podłoga U=0.2,

Okna=3 szybowe,

Okna dachowe 4 szybowe.

PC Neura 10KW bezpośrednie odparowanie, poprzednia zima 1600KWh, elektronika nie pada, kable się nie smażą :p

Reku=Bartosz

Wszedzie podłogówka, w dużej mierze na klejonym parkiecie warstwowym 11mm

Brak kominów

Brak kominka

Nieogrzewany garaż w bryle

 

A skąd Jastrząb wziąłeś okna dachowe z pakietem 4-szybowym, jak nawet taki potentat jak Velux oferuje na dzień dzisiejszy max 3 szyby? Chyba, że kupione poza granicami kraju, ale w 2008 roku - zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600kwh x 0,60zł = 960zł za całą zimę... a sądze ze masz G12/G12W wiec ogrzewanie kosztowało poniżej 800zł... mało - bardzo mało jak na dom 150m2

1600 KWh to tylko CO. Tyle pokazał podlicznik za poprzednia zime.

Jak z tydzień temu patrzyłem to bylo coś koło 800 w tym sezonie. 15styczeń to chyba statystycznie połowa grzania z tego co pamietam.

Zgadzam sie, ogrzewanie nie stanowi zauwazalnego skladnika budzetu domowego.

Temperatury w domu to 20-21 w sypialniach i 22 w czesci dziennej.

 

Dzisiaj budowałbym dom jeszcze cieplejszy, zblizajacy się do pasywnego. Wtedy czy to grzanie pompa czy prundem jest bez zaczenia. Takze podłogówka plus jakieś wymiennki ciepła podłączone do nawiewów wentylacji żeby móc łatwo i szybko pogrzać/schłodzić pojedyńcze pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Jastrząb wziąłeś okna dachowe z pakietem 4-szybowym, jak nawet taki potentat jak Velux oferuje na dzień dzisiejszy max 3 szyby? Chyba, że kupione poza granicami kraju, ale w 2008 roku - zastanawiające.

Sięgnij czasem do googla nim czemuś zaprzeczysz. Jest jeszcze drugi potentat i od ładnych paru lat oferuje na naszym rynku pakiety 4 szybowe.

Od ilu lat tego nie umiem powiedzieć. Moje nie byly wstawione w 2008 ale ze 4 lata temu (to pisze z głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem proszony o dane:

Dom 150m2 2008/2009,

Sciany U=0.17,

Dach U=0.09,

Podłoga U=0.2,

Okna=3 szybowe,

Okna dachowe 4 szybowe.

PC Neura 10KW bezpośrednie odparowanie, poprzednia zima 1600KWh, elektronika nie pada, kable się nie smażą :p

Reku=Bartosz

Wszedzie podłogówka, w dużej mierze na klejonym parkiecie warstwowym 11mm

Brak kominów

Brak kominka

Nieogrzewany garaż w bryle

Świetne parametry i wynik. Jak dla mnie - podstawa budownictwa powinna być teraz taka (niestety w 95% tak się nie buduje aktualnie), a budowałeś przecież aż w 2008/2009.

 

Rozumiem, że u podstaw budowy ciepłego domu i instalacji pompy ciepła leżały: niskie rachunki za energię, bezobsługowość systemu, komfort cieplny - stała temperatura wewnątrz, wysoka wartość domu (w przypadku np. chęci sprzedaży), brak emisji smrodu i zapewne tzw. "spojrzenie w przyszłość" - wyprzedzenie obowiązujących norm/trendów.

 

Dodasz coś jeszcze? Bo ja właśnie takimi 'zachciankami' się kierowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnij czasem do googla nim czemuś zaprzeczysz. Jest jeszcze drugi potentat i od ładnych paru lat oferuje na naszym rynku pakiety 4 szybowe.

Od ilu lat tego nie umiem powiedzieć. Moje nie byly wstawione w 2008 ale ze 4 lata temu (to pisze z głowy).

 

Doszukałem, Fakro ma - zwracam honor. Ale wybacz, pisząc o latach budowy 2008-09 kiedy takich nie było, piszesz nie precyzyjnie a później dodajesz, że wstawiałeś 4 lata temu. To jak, dom stał 4 lata bez dachowych okien ,coś tu nie pasuje. Później piszesz, że moje były wstawiane..., dom jest podzielony czy bliźniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś za płotem nie dostał sąsiada, ktorego "na gaz stać, ale pali" 7dni/tydz. I to jeszcze tak, jak sąsiad budowlanego laika

 

Raczej wątpliwe, żeby dym sąsiada budowlanego laika (chyba wrzucał kiedyś zdjęcia, nie pamiętam dokładnie) był z kominka. Raczej ze śmieciucha.

Plan zagospodarowania mojej działki dopuszcza tylko kominek, nawet nie ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak temperatura w części dziennej spada do 22 to oznacza ze najwyższa pora zapalić w kominku. Jestem ciekaw jakie zużycie by było na pc gdybyś utrzymywał w domu min 23-24*C.

Wczoraj rozmawiałem akurat ze znajomym grzeje co prawda starą chatę niedocieploną gazem ale jak mu powiedziałem ze muszę sprawdzić w domu jeden pokój kamera termowizyjna bo mi w nim spadała w największe mrozy temp do 20*C to powiedział ze u niego 20 to jest luksus. W sypialniach ma po17- 18*C. Nie wyobrażam sobie w domu marznąć, wychowałem się w bloku gdzie 23*C to norma, mam wielu znajomych co mają ogrzewanie kotłami i większość z nich ma również po 23-24 stopnie w domu. Wiec panowie pisanie że grzanie domu PC czy gazem jest oszczędne mija się z prawdą, gdyż ze względu na koszty utrzymujecie w domu niższe temp. niż palący kotłami na opał stały i chwalicie się jakie tym ile to rocznie płacicie za prąd czy gaz. W rodzinie mam również 3 osoby co grzeją gazem i u wszystkich sterowniki są poustawiane na 20*C dla mnie takie temperatury w domu nie są do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak temperatura w części dziennej spada do 22 to oznacza ze najwyższa pora zapalić w kominku. Jestem ciekaw jakie zużycie by było na pc gdybyś utrzymywał w domu min 23-24*C.

Wczoraj rozmawiałem akurat ze znajomym grzeje co prawda starą chatę niedocieploną gazem ale jak mu powiedziałem ze muszę sprawdzić w domu jeden pokój kamera termowizyjna bo mi w nim spadała w największe mrozy temp do 20*C to powiedział ze u niego 20 to jest luksus. W sypialniach ma po17- 18*C. Nie wyobrażam sobie w domu marznąć, wychowałem się w bloku gdzie 23*C to norma, mam wielu znajomych co mają ogrzewanie kotłami i większość z nich ma również po 23-24 stopnie w domu. Wiec panowie pisanie że grzanie domu PC czy gazem jest oszczędne mija się z prawdą, gdyż ze względu na koszty utrzymujecie w domu niższe temp. niż palący kotłami na opał stały i chwalicie się jakie tym ile to rocznie płacicie za prąd czy gaz. W rodzinie mam również 3 osoby co grzeją gazem i u wszystkich sterowniki są poustawiane na 20*C dla mnie takie temperatury w domu nie są do zaakceptowania.

 

No, a później piszą, że pediatra zaleca chowanie dzieci w niskich temperaturach, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że u podstaw budowy ciepłego domu i instalacji pompy ciepła leżały: niskie rachunki za energię, bezobsługowość systemu, komfort cieplny - stała temperatura wewnątrz, wysoka wartość domu (w przypadku np. chęci sprzedaży), brak emisji smrodu i zapewne tzw. "spojrzenie w przyszłość" - wyprzedzenie obowiązujących norm/trendów.

 

Dodasz coś jeszcze? Bo ja właśnie takimi 'zachciankami' się kierowałem.

Ciepły od poczatku nie był co było mega błędem. Człowiek się uczy. Początkowa wizja że musi być tradycyjny z kominkiem itp. CZłowiek buduje pierwszy dom i slucha wujków dobra rada co się znaja na wszyystkim i na niczym. Ale pare rzeczy pozmieniałem i jest jak jest.

 

Patrz standardowe okna dachowe ktrore były mega badziewne i je wymienilem. Rok temu pożeganłem się z kominem teraz z kominkiem. Kominek nie był praktycznie używany a komin stał i "świecił".Tu i tam poprawiłem ocieplenia i jakieś dziury. Sam nie mogłem uwierzyć jak bardzo wzrósł komfort w sypialni po wywaleniu komina.

 

Powody. miałem dosyć daleko do gazu (150m) wieć usłyszałem solidndy koszt przyłączenia. Szacowałem wtedy ze gaz a PC to róznica 10tys.

Czyste i nowoczesne rozwiazanie.

Dające odrobine satysfakcji rozwiazanie gdzie 3/4 energii pochodzi ze słonca.

Zakaz palenia paliwami stałymi

dla mnie ważne: rozwiazanie eko, wiec mała szans ze mnie dotknął jakieś decyzje administracyjne, nakazy/zakazy/obostrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe, żeby dym sąsiada budowlanego laika (chyba wrzucał kiedyś zdjęcia, nie pamiętam dokładnie) był z kominka. Raczej ze śmieciucha.

Plan zagospodarowania mojej działki dopuszcza tylko kominek, nawet nie ekogroszek.

 

Właśnie z kominka, Ty niby wiesz lepiej ?

Przecież pisał o kłodach mokrego drewna ciętych latem, co rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak temperatura w części dziennej spada do 22 to oznacza ze najwyższa pora zapalić w kominku. Jestem ciekaw jakie zużycie by było na pc gdybyś utrzymywał w domu min 23-24*C.

Wczoraj rozmawiałem akurat ze znajomym grzeje co prawda starą chatę niedocieploną gazem ale jak mu powiedziałem ze muszę sprawdzić w domu jeden pokój kamera termowizyjna bo mi w nim spadała w największe mrozy temp do 20*C to powiedział ze u niego 20 to jest luksus. W sypialniach ma po17- 18*C. Nie wyobrażam sobie w domu marznąć, wychowałem się w bloku gdzie 23*C to norma, mam wielu znajomych co mają ogrzewanie kotłami i większość z nich ma również po 23-24 stopnie w domu. Wiec panowie pisanie że grzanie domu PC czy gazem jest oszczędne mija się z prawdą, gdyż ze względu na koszty utrzymujecie w domu niższe temp. niż palący kotłami na opał stały i chwalicie się jakie tym ile to rocznie płacicie za prąd czy gaz. W rodzinie mam również 3 osoby co grzeją gazem i u wszystkich sterowniki są poustawiane na 20*C dla mnie takie temperatury w domu nie są do zaakceptowania.

 

Płacę za Co za cały sezon grzewczy niecałe 1000 złotych a mam jednego z najdroższych dostawców energii i utrzymuję w domu temperaturę 23C.

I co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak temperatura w części dziennej spada do 22 to oznacza ze najwyższa pora zapalić w kominku. Jestem ciekaw jakie zużycie by było na pc gdybyś utrzymywał w domu min 23-24*C. .

Co kto lubi. Ja nie lubi jak mi pot po tyłku ścieka.

Jakbym zrobił w domu 24C to by mi żona walizki przed drzwi wystawiła i i ch nie zamknęła żeby sie wywietrzyło hehe.

 

Chyba nie myślisz, że się niedogzrewam żeby oszczędzić. 1000PLN za sezon. Wszyscy podkoszulkach po domu biegaja.

 

Płace 1000. Jakbym w tym domu z taka tempratura miał gaz to bym płącił powiedzmy 2000. Czystym pradem 4000.

Jakbym miał 24C to by, płącił powiedzmy 1100 a z gazem 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kominka, Ty niby wiesz lepiej ?

Przecież pisał o kłodach mokrego drewna ciętych latem, co rok

Chyba w salonie smieciucha nie postawił, prawda? Umiejscowienie komina powinno jasno pokazywac skad leci dym. Widzac okna domu z kazdej strony łątwo się chyba domysleć gdzie jest salon. Nawet nie treba zagladac do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...