Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A co to za problem. PC ma sprawnośc w okolicy 4 dla prostego rachunku, chociaż dzisiaj to już mozna kupić takie 5.5 wedlug deklaracji producenta.

Za 1000PLN kupisz 2000KWh prądu. x4 dom zuzywa 8000KWh ciepła.

Pi raz oko tyle co z Twojgo 2.5mp drewna (300/115), liczac po 13.000MJ.

I nie trzeba lubić noszenia drewna.

 

A jakim cudem we wspołćzesnym domu, dobrze ocieplonym robisz 23C w dzien i 20C w nocy. Jakim cudem takie skoki temperatury. Wspolczesny dom nie jest sie w stanie tak szybko wychladzac.

 

2,5 mp drewna ............ ale wcześniej była mowa o pociętych paletach prawie za darmo...

To mityczne 1000 zł było podobno za ogrzewanie prądem ... a tu nagle wyskakuje PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a nawet ostatnio zacząłem łupać wieksze szczapy na mniejsze - dla przyjemności - jedni chodzą na crossfit, a inni maja to za darmo w domu, a do tego z pożytkiem

Ja Ciebie w 100% rozumiem!!

Ja przykładowo po skoszeniu trawnika ładuje trawę do worków. Trawnik duży to i 10 worków się potrafi uzbierać.

Potem to wysypuję i pakuję znowu. Dla przyjemności. Wprost uwielbiam zapach trawy po skoszeniu. A ćwiczenia na swieżym powietrzu - bezcenne! Za darmo! Nie trzeba za jakąś przepoconą siłownie płacić.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akacja idzie tylko na zimniejsze dni

jak jest powyzej 10C to wystarczy mi jeden wsad drewna paletowego i mam ciepło w domu

 

fakt, odnośnie temperatur, źle się wyraziłem, pisałem to zbyt szybko

 

pomiędzy godziną 18 a 7 rano na dole jest różnica 2 stopni, teraz gdy na dworze w nocy było dzisiaj -8c

natomiast na górze, w sypialniach trochę wietrzymy, nie ukrywam....ma to też swoje plusy

 

 

i uwaga do jednego takiego błazna forumowego, ktoś kto ma dobry kominek, nie chce i nie musi używać pampersów

 

 

 

odnośnie jeszcze PC, ja już to pisałem, w roku 2002 cena PC gruntowej zaczynała się od 70 do 100K !!! a pompy PW wtedy jeszcze w Polsce nie było

 

teraz podobno to 40K

przy tej cenie rozważyłbym montaż tego cudu

ale i tak miałbym chociaż kozę w domu, i przepalałbym w niej

 

 

jak tak piszecie to ta pompa ciepła to istne perpetuum mobile :p

 

 

 

ktoś wierzy w darmowe bajki?

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy godzinowej stracie ciepła 4,7kW wystarczy 1,3 kg drewna ... 1 kg drewna 0,32 zł ...

 

Jak 2 tygodnie temu w weekend było u mnie w nocy -23 a w dzień -18 to pompa grzała tylko 9 godzin na dobę więc obciążenie cieplne jest u mnie raczej jeszcze niższe.

Te 1,3kg drewna to przy jakiej sprawności?

4,7kW strat to u mnie 0,5h pracy pompy na uzupełnienie tychże strat więc:

- moc pompy z obiegówkami 2,75kW

- czas pracy 0,5h

- koszt - 0,32/kWh

Co daje: 2,75 x 0,5 x 0,32= 0,44pln

Wolę swoje 44 grosze niż Twoje 32 grosze (a właściwie 41). Przynajmniej mam czysto w salonie i non stop stałą temperaturę w domu.

 

Kto jest pragnienie a kto sprite?

Edytowane przez rwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale niestety tyczy się to większości mających gaz a grzejących/dogrzewających się kominkiem.

 

Myślisz, że wywaliłem ponad 15k na kominek i sporo więcej na gaz, żeby grzać kominkiem dla oszczędności? Czy Tobie i innym pieniądze przesłoniły rozsądne myślenie? Nie możesz zrozumieć, iż ktoś może czerpać przyjemność z palenia w kominku? Nie obrażam się. Ubolewam nad ludźmi myślącymi podobnie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że wywaliłem ponad 15k na kominek i sporo więcej na gaz, żeby grzać kominkiem dla oszczędności? Czy Tobie i innym pieniądze przesłoniły rozsądne myślenie? Nie możesz zrozumieć, iż ktoś może czerpać przyjemność z palenia w kominku? Nie obrażam się. Ubolewam nad ludźmi myślącymi podobnie do Ciebie.

 

Swoją tezę popieram tylko obserwacjami poczynionymi w moim rodzinnym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...