Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jak EOT to EOT i w ignorowanych.Ale bez cytowania powiem.Najpierw pisał ,że leci do góry bez rozcieńczania by teraz zmienić i napisać ,że "dym poleci dalej.:D:D:D.Polałem w majty :lol2::lol2::lol2:. Mój z kominka szybko opada i gryzie w nozdrza.No to smog nie istnieje.No bo gdzie jak został wciągnięty.Chcąc jakoś przypiąć się do tej ideologii latającego , analogicznie EC Pruszków wyemitowała dym i on leci leci i leci jak się rozcieńczy to bez emiterów ulega biodegradacji. Ależ tych lizaków zeżarł dziecku.:yes::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak EOT to EOT i w ignorowanych.Ale bez cytowania powiem.Najpierw pisał ,że leci do góry bez rozcieńczania by teraz zmienić i napisać ,że "dym poleci dalej.:D:D:D.Polałem w majty :lol2::lol2::lol2:. Mój z kominka szybko opada i gryzie w nozdrza.No to smog nie istnieje.No bo gdzie jak został wciągnięty.Chcąc jakoś przypiąć się do tej ideologii latającego , analogicznie EC Pruszków wyemitowała dym i on leci leci i leci jak się rozcieńczy to bez emiterów ulega biodegradacji. Ależ tych lizaków zeżarł dziecku.:yes::D

Dobra zmieniłem zdanie, wycofuje ofertę.

Korki u 6-latak Ci nie pomogą :-( Za duża różnica poziomów niestety :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wydałem na kozę 4300 (przyzwoita średnia półka hass+sohn chciałem jotula jednak koszt 9k za zabawkę przewalił budrzet).

ma swoje plusy i minusy:

+ ładnie wygląda

+ ładnie się pali dodatkowo zysk z zabawy palenia daje ciepło

+ dolot zewnętrzny nie powoduje straty wentylacyjnej

+ Jak będzie koniec świata nagrzeje sobie bez prądu:)

 

- 4300 trochę dużo były tańsze ale gorsze

- szybę trzeba co 3 palenia wyczyścić bo po 3 paleniach jest lekko zamglona

- komin to jakiś mostek termiczny

-jakaś tam niska emisja :rotfl::rotfl:

 

Gdybym miał wydać te pieniądze jeszcze raz wydałbym.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmieniłem zdanie, wycofuje ofertę.

Korki u 6-latak Ci nie pomogą :-( Za duża różnica poziomów niestety :-(

Niektórym tutaj nie tylko interpunkcja i składnia szwankują, ale przede wszystkim logika. No bo jak można twierdzić, że przefiltrowane i zredukowane w znacznej części syfy ze spalania, wyrzucone 150-300m w górę mogą być bardziej szkodliwe dla ludzi (szczególnie w pobliżu takiego komina) niż nieprzefiltrowana w żaden sposób, najczęściej praktycznie niekontrolowana przez kotlarza, źle spalana, do tego bardzo niska, 10 metrowa raptem, emisja... Trzeba po prostu nie myśleć, względnie nie potrafić ze zrozumieniem czytać opracowań na ten temat -- lepiej chrzanić bez ładu i składu udając mądrego i "oświeconego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zakupiłem kolejną partię drewna. Teraz jest to 6-cio letnia dębina, bardzo energetyczna muszę jednak przyznać, że brzozowe daje wyższe języki ognia, co w przypadku kominka z PW nie jest bez znaczenia. Ale jaki piękny i długotrwały żar z dębiny - miód dla mojego kochanego kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zakupiłem kolejną partię drewna. Teraz jest to 6-cio letnia dębina, bardzo energetyczna muszę jednak przyznać, że brzozowe daje wyższe języki ognia, co w przypadku kominka z PW nie jest bez znaczenia. Ale jaki piękny i długotrwały żar z dębiny - miód dla mojego kochanego kominka.

 

Ale koszmar dla ekologów i ta niska emisja :stirthepot::wave:

Pamiętaj jedno rozpalenie to 100 istnień ludzkich i jeden gatunek zwierząt wymiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obrażać innych i udawać to samo

Wiesz, kogoś kto pisze, że "polał w majty" gdy usłyszał, że dym z wysokiego komina rozprasza się wyżej i dalej niż z niskiego komina, wcale nie trzeba obrażać.

On się sam obraża :-/ Względnie ma motywację, której się mogę tylko domyślać.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koszmar dla ekologów i ta niska emisja :stirthepot::wave:

Pamiętaj jedno rozpalenie to 100 istnień ludzkich i jeden gatunek zwierząt wymiera.

 

No to w takim razie "ubiłem" już 9000 istnień i zmiotłem z powierzchni ziemi 90 gatunków zwierząt. Chyba zacznę palić co drugi dzień ale ...ze zdwojona mocą, hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "latający" i "myjka". Żyłka wam w .....pęknie jak się tak będziecie napuszać.:).Wasz smog zbiera żniwo nie nasz.To po pierwsze.Po drugie wasz smog z Elektrociepłowni zabija nawet nie wiecie w jakim stopniu.To wy pompiarze emitujecie syf.To wy elektrycznie wypasieni emitujecie syf .To wy ze śmieciuchami na paliwo stałe emitujecie syf.Nie kominkowcy palący w domach jednorodzinnych w kominkach z PW drewnem sezonowanym.To po trzecie.Po czwarte myjk jak będziesz w chałupie miał tak jak ja to możesz ze mną polemizować.Na razie odpuść , zajmij się podglądaniem smogu przez okno i rób notatki.Latającego pomijam bo pajacuje w topiku.Z samochodów emitujących zszedł na szkolnictwo niże i dziecku lizaki zżera.Hańba,hańba....;):):) Na badania, na badania.:D Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "latający" i "myjka". Żyłka wam w .....pęknie jak się tak będziecie napuszać.:).Wasz smog zbiera żniwo nie nasz.To po pierwsze.Po drugie wasz smog z Elektrociepłowni zabija nawet nie wiecie w jakim stopniu.To wy pompiarze emitujecie syf.To wy elektrycznie wypasieni emitujecie syf .To wy ze śmieciuchami na paliwo stałe emitujecie syf.Nie kominkowcy palący w domach jednorodzinnych w kominkach z PW drewnem sezonowanym.To po trzecie.Po czwarte myjk jak będziesz w chałupie miał tak jak ja to możesz ze mną polemizować.Na razie odpuść , zajmij się podglądaniem smogu przez okno i rób notatki.Latającego pomijam bo pajacuje w topiku.Z samochodów emitujących zszedł na szkolnictwo niże i dziecku lizaki zżera.Hańba,hańba....;):):) Na badania, na badania.:D

Ileś byś nie zaprzeczał, pajacował, rzeczywistości nie zaklinał, faktów nie zmienisz :-(

syf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, wstaw nową tabelkę, bo z tą się powtarzasz.

A po co wstawiać nowa? Tabelka nadal obowiązuję.

W kwestii Twojego trucia kominkiem, jedyne co się od wczoraj mogło zmienić to gatunek drewna którym hajcujesz.

 

Ja dobrze wiem. Nie przyjmujesz tych faktów do wiadomości. Nie chcesz bądź Cie nie stać na te fakty. Zaraz się zasłonisz pięknymi językami ognia czy czymś równie durnym i sprawy dla Ciebie nie będzie.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...