Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wyniki pomiarów dla wkładu Romotop KV 025W [ kominek z płaszczem wodnym] w odniesieniu do norm z różnych krajów UE , także tych które zaczną obowiązywać od 2018 roku

 

PRACH to cząstki stałe

 

Szkoda, że przy 'parch' nie podali jednostek - przypadek? :D

 

Norma EN 303–5:2012 prócz emisji CO, pyłów i sprawności dotyczy również emisji rakotwórczych WWA.

 

Możesz podać, jakiś linki do kominków które spełniają EN 303–5:2012 klasy 5? Bo kotłów jest sporo na rynku i jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja zadam inne pytanie co to za wkład? Wygląda jak typowa marketów-ka więc wcale się nie dziwie że tak to wygląda. Do tego palenie od dołu bo tak to wygląda. I pewnie jeszcze nie wiadomo jak suchym materiałem palił. I jak to możliwe że stężenie jest wewnątrz domu , czyżby palenisko było nie szczelne?

 

Wkład niewiadomego pochodzenia. Budowlany_laik wkleił fotkę konkretnie z gazety wyborczej.pl. Tyle warte te tabelki, ile warta ta gazeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktorek wkleił sobie pierwszy lepszy kominek z brzegu jako zajawkę, a tutaj zamiast się zastanowić nad wnioskiem płynącym z artykułu, tj. że pierwszym kto jest truty jest właściciel komina (poprzez zaciąganie syfu wentylacją), tuż po nim jego sąsiedzi, to się zaczynają rozważania jaki to kominek na fotce. Byle jaki -- jak zdecydowana większość kominków w naszym pięknym kraju. Niewielu jest takich co kupuje piec droższy niż 4 tys. zł, tak samo jak niewielu jest takich, co piece wunglowe kupują kierując się klasą i jakością spalania. Sprzątać to sobie można -- ja sprzątam cyklicznie bo mnie brud wpienia, a i tak po najdalej tygodniu mam warstwę kurzu, w całym domu. I kotłowni nie mam w salonie -- mam za to w koło sąsiadów palących "czystym" drewnem. Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kominek nie powoduje " zaciągania syfu wentylacją " ponieważ pobiera 100% powietrza do spalania z poza domu . Powietrze pobrane do spalania szczelnym przyłączem trafia do wkładu i w żadnym przypadku nie miesza się z tym w pomieszczeniu.

 

Jak łatwo zauważyć nie obejrzeliście załączonego filmu , nie wiecie więc w jakim wkładzie było palone podczas tego "badania wpływu" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątać to sobie można -- ja sprzątam cyklicznie bo mnie brud wpienia, a i tak po najdalej tygodniu mam warstwę kurzu, w całym domu.

 

Czy Tobie ten kurz nie szkodzi bardzie od dymy z kominków sąsiadów ?

Dobra rada ;

Sprzątaj dokładniej i częściej ....nie będziesz żył w kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kominek nie powoduje " zaciągania syfu wentylacją " ponieważ pobiera 100% powietrza do spalania z poza domu . Powietrze pobrane do spalania szczelnym przyłączem trafia do wkładu i w żadnym przypadku nie miesza się z tym w pomieszczeniu.

 

Jak łatwo zauważyć nie obejrzeliście załączonego filmu , nie wiecie więc w jakim wkładzie było palone podczas tego "badania wpływu" .

 

Dariusz , a co powiesz jak ci nasi oponenci powiedzą ,że do kominka zostało zaciągnięte powietrze zło wonne które jakiś miglanc wypuścił przez komin???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz , a co powiesz jak ci nasi oponenci powiedzą ,że do kominka zostało zaciągnięte powietrze zło wonne które jakiś miglanc wypuścił przez komin???

 

Jak sam napisałeś zostało zaciągnięte DO KOMINKA , oczywiście jeśli masz zamontowany DOBRY wkład kominkowy , poszło szczelnym przyłączem do paleniska i w komin.

 

Wbrew pozorom wiem jak dokładnie wyjaśnić skąd podczas tego " niezależnego i obiektywnego " pomiaru doszło do tak wielkiego zapylenia w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie ten kurz nie szkodzi bardzie od dymy z kominków sąsiadów ?

Dobra rada ; Sprzątaj dokładniej i częściej ....nie będziesz żył w kurzu.

No tak, typowe. Jak fakty przeczą teorii sprzedawcy, tym gorzej dla faktów. Sprzątam bardzo często, ale to jest jałowe w takim "doborowym towarzystwie". Mam wentylację grawitacyjną bez filtrów i w koło samych kopciarzy. Jeden to ma kocioł na drewno i kominek w salonie. Najczęściej kopci z dwóch kominów na raz. Ale to leśnik -- jemu paliwa nie szkoda. I o tym traktował artykuł, o syfiarzach trujących siebie i sąsiadów. I nie trzeba pomiarów zbierać, wystarczy popatrzeć ile kurzu się znajduje w domu "znikąd". Myślisz, że moje argumenty o tym aby NIE ROBIĆ KOMINKA ani innego syfilisu na paliwo stałe w salonie z wyrzutem nad głową, aby zrobić wentylację mechaniczną z filtrami (oraz podłogówką zamiast kalafiorów czy innego DGP miotającego kurzem w powietrzu) zamiast dziadostwa grawitacyjengo w nowym domu po to by jak najmniej sprzątać i czystszym powietrzem oddychać chociaż w domu, to tak sobie z palca wyciągam? Ja to nie ty.

 

Ps.

 

Pierwsze i podstawowe jaka jest realna starta ciepła [ zapotrzebowanie na kWh przy - 20 ]

Tymczasem wielki specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem (znowu i nadal) myli jednostki, które są podstawą jego pracy. Stratę ciepła określa się w watach, ignorancie! Ponadto pokaż w końcu jakieś wyniki BADAŃ z instytutów, a nie wykresy na kolanie sklecone w pierwszym lepszym programie do tworzenia grafiki, i to jeszcze przez producenta.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, typowe. Jak fakty przeczą teorii sprzedawcy, tym gorzej dla faktów. Sprzątam bardzo często, ale to jest jałowe w takim "doborowym towarzystwie". Mam wentylację grawitacyjną bez filtrów i w koło samych kopciarzy. Jeden to ma kocioł na drewno i kominek w salonie. Najczęściej kopci z dwóch kominów na raz. Ale to leśnik -- jemu paliwa nie szkoda. I o tym traktował artykuł, o syfiarzach trujących siebie i sąsiadów. I nie trzeba pomiarów zbierać, wystarczy popatrzeć ile kurzu się znajduje w domu "znikąd". Myślisz, że moje argumenty o tym aby NIE ROBIĆ KOMINKA ani innego syfilisu na paliwo stałe w salonie z wyrzutem nad głową, aby zrobić wentylację mechaniczną z filtrami (oraz podłogówką zamiast kalafiorów czy innego DGP miotającego kurzem w powietrzu) zamiast dziadostwa grawitacyjengo w nowym domu po to by jak najmniej sprzątać i czystszym powietrzem oddychać chociaż w domu, to tak sobie z palca wyciągam? Ja to nie ty.

 

Ps.

 

 

Tymczasem wielki specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem (znowu i nadal) myli jednostki, które są podstawą jego pracy. Stratę ciepła określa się w watach, ignorancie! Ponadto pokaż w końcu jakieś wyniki BADAŃ z instytutów, a nie wykresy na kolanie sklecone w pierwszym lepszym programie do tworzenia grafiki, i to jeszcze przez producenta.

 

Czekam na twą opinię w tabelarycznym przekazie.Niech twoje instytuty tu zagoszczą mądralo , a nie na kolanie coś skleciłeś.Żenada.Upominasz innych ,a sam oszukujesz opinie publiczną ,posługując się niczym.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuję.Dla ciebie zawsze.Musi to jednak troszkę potrwać.Wybiorę dla ciebie te egzemplarze z górnej póły.Podpytam u branży.:yes::D

 

Skoro Google nie podpowiada, to znaczy że nie istnieją :D Kotłów spełniających klasę 5 jest szeroki wybór. Więc jak mówiłem wcześniej kominek z PW jest najgorszym, najbardziej trucicielskim urządzeniem grzewczym :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Google nie podpowiada, to znaczy że nie istnieją :D Kotłów spełniających klasę 5 jest szeroki wybór. Więc jak mówiłem wcześniej kominek z PW jest najgorszym, najbardziej trucicielskim urządzeniem grzewczym :D.

Ponieważ ma jedną podstawową wadę -- najczęściej leniwego a jeszcze częściej nieświadomego właściciela, który w łatwy sposób będzie w stanie zniweczyć wysiłki i koszty władowane w najlepszy nawet kocioł, który jest obsługowy i błędów palacza nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można legalnie kupić kiepskie paliwo to ludzie je legalnie spalają.

Ceny 1 tony bez akcyzy

Kostka Kcal 28-30 -740 zł/t

Orzech Kcal 28-30- 650 zł/t

Groszek Kcal 27 - 580 zł/t

Koks Kcal 28 - 1000 zł/y

Flot Kcal 22 - 360 zł/t

Miał węglowy Kcal 23 380 zł/t

Proste.

http://www.ekosil.pl/opal-cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można legalnie kupić kiepskie paliwo to ludzie je legalnie spalają.

Ceny 1 tony bez akcyzy

Kostka Kcal 28-30 -740 zł/t

Orzech Kcal 28-30- 650 zł/t

Groszek Kcal 27 - 580 zł/t

Koks Kcal 28 - 1000 zł/y

Flot Kcal 22 - 360 zł/t

Miał węglowy Kcal 23 380 zł/t

Proste.

http://www.ekosil.pl/opal-cennik

 

W Krakowie się skończyło z wszystkimi paliwami stałymi, w małopolskim z miałami i mułem, w mazowieckim lada chwilę.

Całe szczęście jeszcze mamy niezależne samorządy, nie muszące się oglądać na centralę, górników i Szyszkę z planowymi wyrębami lasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...