Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Boże, widzisz i nie grzmisz.

NS zmienił poglądy o 100% stwierdzając, że jednak jest syf za oknem, a kominki maja w nim swój udział!!!

Mało tego. Cytując wyniki głosowania w sejmiku małopolskim /pisiory wstrzymały się od głosu/ potwierdza komu najmniej zależy na zdrowiu Polaków.

Co to dzieje się na tym świecie.

 

PS. Cala nadzieja w tym, że nie bardzo rozumie co cytuje.;)

 

Moim zdaniem kominki mają marny udział w smogu. Wczoraj otworzyłem okno tarasowe celem przewietrzenia, sąsiad z tyłu działki ma śmieciucha, napalił jakimś syfem i okno musiałem zamknąć bo wiatr był w moją stronę. Co do węgla to fakt, wkurza mnie. Ale z drugiej strony trzeba czymś palić a nie każdego stać na wymianę systemu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale polędwiczka wędzona cacy, nie?

 

Jak widać wszystko na grzałkach i elektryka.Jest tego świadom.Wędzi na święta zapewne nie drewnem, a jakimś paliwem EKO.Grilluje także nie na węglu drzewnym.Ognisko przydomowe i np.pieczenie kiełbaski to nie wiem na czym jak nie na drewnie.Może ma podobne cudeńka jak moje.Pełna elektryka.

ff14584e7f0fc879.jpg

18501393cc2ecaac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko na grzałkach i elektryka.Jest tego świadom.Wędzi na święta zapewne nie drewnem, a jakimś paliwem EKO.Grilluje także nie na węglu drzewnym
Wiesz, od jednego ogniska czy gryla nie leci w powietrze parę kg pyłów. Tak jak od zapalenia kominka raz na jakiś czas. Jest pewna subtelna różnica od kotłowania w kominku codziennie, a zapaleniem ogniska/grilla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kominki mają marny udział w smogu. Wczoraj otworzyłem okno tarasowe celem przewietrzenia, sąsiad z tyłu działki ma śmieciucha, napalił jakimś syfem i okno musiałem zamknąć bo wiatr był w moją stronę. Co do węgla to fakt, wkurza mnie. Ale z drugiej strony trzeba czymś palić a nie każdego stać na wymianę systemu ogrzewania.

 

Przecież green jest z PIS to widać ,słychać i czuć.Nie rozumiem.Wkleiłem mu dowody na to ,że trzeba dużo zmian by świadomość ludzka zatrzymała się na tym ,że palenie w kominku to nie bułka z masłem.Teraz mi pisze że trzeba wiedzieć co się cytuje.No właśnie mam świadomość z cytowania i przedstawienia jej adwersarzom takim jak on.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, od jednego ogniska czy gryla nie leci w powietrze parę kg pyłów. Tak jak od zapalenia kominka raz na jakiś czas. Jest pewna subtelna różnica od kotłowania w kominku codziennie, a zapaleniem ogniska/grilla.

 

Człowieku odwieszę EOT i z ignorowanych na kilka sekund.Pisałem ci ,że palę od piątku wieczorem do poniedziałku rana w święta i dni wolne od pracy jak jestem w domu.Piekę od czasu do czasu kiełbachę,szaszłyki,ziemniaki i boczuś-szpek , jak za oknem np. -15 stC.:yes::D:D.Tak otwieram komorę paleniskową ,powietrze na full i piekę. Robię to sporadycznie.

sporadyczny

występujący rzadko, nieregularnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dobrze napisał NS. Czego wy adwersarze byście się uczepili, jak byśmy my kominkowcy przestali w nich jarać? Podejrzewam, że wasza złość przeszła by na kotły gazowe. Jak chcemy uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie.

 

Boże dlaczego oni nie potrafią tego zrozumieć.Ty zrozumiałeś to w mig.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny pisał, że ma kłopot z małymi obrazkami, więc w powiększeniu (filtr po 2 tygodniach i kominek):

 

[ATTACH=CONFIG]380188[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]380189[/ATTACH]

 

Byś się wstydził pokazywać taką szmatę z włókniny.Wstydź się.Taką to miałem w okapie jak czekałem na węgłowy .

Widzisz różnice w filtrach o których pisałem wyżej.czytaj ze zrozumieniem.

 

pol_pm_Filtr-czastek-Hepa-Air-O-Swiss-2561-59566_1.jpg

Filtr cząstek Hepa Air-O-Swiss 2561

 

Dwa opakowania.

Obydwa filtry zapewniają optymalną ochronę przed szkodliwymi cząsteczkami takimi jak pyłki, kurz, zarodniki, które są do 100 000 razy mniejsze od cząsteczek powietrza wdychanego przez ludzi.

Po krótkim czasie 99.97% szkodliwych cząsteczek zostaje usunięte z powietrza.

Aby uzyskać optymalną jakość oczyszczenia powietrza, filtr należy wymieniać co 12 miesięcy.

Łatwa wymiana filtra.

 

Pokaż gdzie i jak go montujesz w swoim oczyszczaniu .Fotki mile widziane dla udowodnienia ,tą szmatkę zwiń i wyrzuć.To nie filtr to szmata.Co do obrazków mam kłopot z twoimi obrazkami bardzo rozmytymi ,a ty masz kłopot ponieważ nie potrafisz wkleić na FM PRT Sc

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo (i sporadycznie!). A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.

Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo. A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.

Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

 

Dym z komina na zdjęciu jest z kominka czy z pieca na węgiel ?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie i jak go montujesz w swoim oczyszczaniu .Fotki mile widziane dla udowodnienia ,tą szmatkę zwiń i wyrzuć.To nie filtr to szmata.Co do obrazków mam kłopot z twoimi obrazkami bardzo rozmytymi ,a ty masz kłopot ponieważ nie potrafisz wkleić na FM PRT Sc

Tak, tak.

Zdewaluować argument, bo to szmata a nie "profesjonalny" filtr :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, czyli uważasz, że sytuacji na zewnątrz nie jest winny smrodzący kominek, tylko moje filtry w ilości 7 płatów? Fajna interpretacja... :bash:

 

Poczytaj sobie trochę o tkaninach filtracyjnych, możesz także o filtrze kanałowym i rekuperatorze Brink Renovent, to zorientujesz się trochę bardziej.

 

Poza tym, książka do języka polskiego by się przydała Tobie. Poczytaj o kropkach, przecinkach, znakach zapytania, bo mam wrażenie, że nie jesteś z Polski. Chyba, że tak jest.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo. A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.

Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

 

Jak zapytałem parę stron wcześniej w tym wątku skąd smog na ursynowie w Warszawie skoro brak kominów to otrzymałem odpowiedź, że syf migruje z okolicznych miejscowości, z czym trudno się nie zgodzić. Czyżby Twojego domu to nie dotyczyło i żaden smog z okolicznych wiosek do Ciebie nie trafiał? :) Chyba, że mieszkasz na totalnym odludziu i żadnych kominów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...