Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Stopnice dębowe :-) Ostatni cud świata :-))) Rozwaliłeś mnie. Nie wiem czy się po tym podniose :-(((

Mogę przyjechać i choc dotknąc tych stopnic drewnianych. ZDjecie zrobie i wnukom bede pokazywał.

 

Trochę Ci zazdroszczę. Nie, nie stopnic drewanianych. Prostoty poglądów i punktu widzenia, zrozumienia otaczającej rzeczywistości, wyborów. Ech.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czarujesz.Elementarz wprowadzasz.Napisałem i pokazałem filtr konkretny z jego przeznaczeniem wyżej.Teraz ty pokaż zainteresowanym gdzie i jak masz go zamontowanego , a nie pokazujesz ścierki przydymione i piszesz ,że wymieniasz może pierzesz raz na tydzień gdzie w/w wymienia się raz na 12 - miesięcy.:cool:.W lecie ci nikt nie dymi.Ot argument.:cool:

Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.

Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.

Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobrazisz sobie, że to moja żona kupiła mi taki prezent na urodziny (okrągłe)? I śmiga razem ze mną w trasie? Ogarniasz? A poddasze powinno być ogarnięte do lata tego roku. Kumasz czy napisać wielkimi literami? A, piękne stopnice z drewna dębowego zainstalowane zostały w sobotę, za tydzień balustrada ze szkła i drewna, ot takie nowoczesne połączenie.

Ale ja bardzo dobrze kumam! Nowoczesne połączenie, drewno, szkło, kotłownia w salonie.....

Każdy ma jakieś priorytety w życiu i różnie se je tłumaczy. Wolny kraj! Przynajmnie do czasu ustawy antysmogowej w Twoim województwie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO i wyłącznie zakaz używania paliw stałych do ogrzewania domów, da jakiś efekt. Każde paliwo stałe. Kominek? Prosze, do okazyjnego palenia, choć to byłoby ekstremalnie trudne do wyegzekwowania.

 

Po za tym jestem pewien, że takie kwiatki są już obecnie niezgodne z jakimiś przepisami.

Jak sobie wyobrażasz praktyczne wykonanie takiego zakazu "używania paliw stałych do ogrzewania domu" ?

Masz dom? nowy dom czy stary?

W jaki sposób go ogrzewasz ?

 

W nowym - ok, buduj ciepły dom z ogrzewanie gazem (jak jest dostępny) lub PC dowolnego typu lub inny system.

Bez zgody na piec na paliwa stałe.

 

Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?

Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.

Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.

 

Kogo stać na ocieplenie domu a później na wykonanie nowej instalacji c.o. ?

I do tego ogrzewanie gazem który nie jest tani.

Łatwo jest napisać "całkowity zakaz".

 

Może zacznij od zakazu sprzedaż paliw stałych ? Albo od zakazu sprzedaży miału węglowego i gorszych sortów węgla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, no i co z tego, że ma furę i pali w czym pali? Ja mam moto za kilkadziesiąt tys i pale w kominku. Co ma piernik do wiatraka? Czep się lepiej polityków żrących ośmiorniczki za Twoje podatki, bo na razie masz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

Wtrącenie polityczne nie są na miejscu w tym temacie

1. ośmiorniczki nie są takie drogi jak to niektórzy sobie wyobrażają

2. nie wiesz co obecna władza jada i za ile (może tez te same ośmiorniczki tylko w sowich miejscach)

3. nie wiesz ile kosztują inne zachcianki obecnej i poprzedniej władzy

4. o rozbitych samochodach już Jastrząb wspomniał (chyba kosztują więcej niż te ośmiorniczki

5. więcej też kosztują prywatne wyjazdy na prywatne spotkania w Toruniu lub na miesięcznice urodzi w Krakowie.

 

Do obecnej władzy można mieć pretensje że pomija temat zanieczyszczeń, smogu i generalnie ochronę środowiska na "w głębokim poważaniu".

Poprzedniej władzy już nie ma więc nie ma co na nich zwalać winy.

Niech obecna władza wyda zakaz sprzedaży szkodliwego stałego paliwa.

Zobaczymy czy wtedy nie będą palić się opony na ulicach w Warszawie.

I tyle będziemy widzieli ochronę środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowlany-laik nie chodzi o samo zdjecie tylko o forme i tresc calego postu.

Watek jest o kominkach, do tej pory nie zaobserwowalem zadnych cudzych zdjec z realizacji- prosze trzymac sie tematu i byc nieco bardziej powsciagliwy w wycieczkach personalnych.

Tyczy sie to wszystkich udzielajacych sie w tym watku, nie tylko Ciebie.

Edytowane przez Tomaszs131
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowlany-laik nie chodzi o samo zdjecie tylko o forme i tresc calego postu.

Watek jest o kominkach, do tej pory nie zaobserwowalem zadnych cudzych zdjec z realizacji- prosze trzymac sie tematu i byc nieco bardziej powsciagliwy w wycieczkach personalnych.

Tyczy sie to wszystkich udzielajacych sie w tym watku, nie tylko Ciebie.

Proszę o podanie pkt regulaminu, który rzekomo złamałem.

A, że wątek o KOMIKACH, to widać każdego dnia.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?

Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.

Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.?

Nie wiem jak ma być wykonane. TEmat do dyskusji. I nie mówie ze zakaz ma wejść w życie od 01.01.2018, bo zdaje sobie sprawę że to totalnie nierealne jest.

Ale nierobienie NIC bo jest to trudne, to chyba najgorsze możliwe wyjscie. Albo będzie jakiś odgórny pomysl i jego stopniowa realizacja albo wolna amerykanka. Tu zakaza, tam nie.

 

Ile może kosztować termomodernizacja starego domu i piec gazowy. Tak z czapy wale. 50.tys

 

Podziel sobie koszt programu pińcet plus (ponad 20mld) na 50.tys. Wyjdzie prawie pół miliona domów!!

Można rozdawać kase na dzieci? To można jakiś hehe, narodowy program termomodernizacji wydumac. I taki to by miał akurat pozytywny wpływ na gospodarke kraju.

CIeżko mówić o źle wydanych pieniądzach. Za 500+ można kupić wódke albo stary samochód zza odry. A tu kasa konkretnie na modernizacje domu.

Ale za to głosów jak od pińćet plus nie przybędzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obecnej władzy można mieć pretensje że pomija temat zanieczyszczeń, smogu i generalnie ochronę środowiska na "w głębokim poważaniu".

Poprzedniej władzy już nie ma więc nie ma co na nich zwalać winy.

Niech obecna władza wyda zakaz sprzedaży szkodliwego stałego paliwa.

Zobaczymy czy wtedy nie będą palić się opony na ulicach w Warszawie.

I tyle będziemy widzieli ochronę środowiska.

 

Zgoda. Jak pisze problemu nie da się w 5 minut rozwiazac. Każda nawet najmniejsza poprawa, będzie mile widziana. Zacząć trzeba od najgorszych stosując komplekoswe pomysły. Zakaz tylko węgla spowodowałby lawinowy wzrost ilości kominków grzewczych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.

Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.

Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

 

Widzę lubisz takie niedomówienia.Skoro wkleiłeś ten badziew ze szmatką to racz Pan wkleić ten właściwy fy7:yes::D.Jaki jest jego stan w twoim reku??? .Też taki przydymiony??? .Myślę ,że nie paląc w kominku i mając aż tak sprytnych sąsiadów ,że cie delikatnie podwędzają drewnem mokrym z kominka i masz ,aż tak brudne filtry i tak głośno o nich mówisz to wypadałoby opinii publicznej w takim znamienitym topiku trochę wyjaśnić i udowodnić postawiona przez siebie tezę.No proszę pokaż fotkę.Jeśli jej nie wkleisz uznam ,że czarujesz jak zwykle.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...