Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę lubisz takie niedomówienia.Skoro wkleiłeś ten badziew ze szmatką to racz Pan wkleić ten właściwy fy7:yes::D.Jaki jest jego stan w twoim reku??? .Też taki przydymiony??? .Myślę ,że nie paląc w kominku i mając aż tak sprytnych sąsiadów ,że cie delikatnie podwędzają drewnem mokrym z kominka i masz ,aż tak brudne filtry i tak głośno o nich mówisz to wypadałoby opinii publicznej w takim znamienitym topiku trochę wyjaśnić i udowodnić postawiona przez siebie tezę.No proszę pokaż fotkę.Jeśli jej nie wkleisz uznam ,że czarujesz jak zwykle.:cool:

Czego nie rozumiesz?

Te filtry są w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleje bo raczkuje w filtrach i nie wie co wkleja.

 

http://przetargi.laziska.um.gov.pl/RZP-014-11/za%B3.%20nr%204%20dokumentacja%20projektowa/instalacje%20sanitarne/Karty%20urz%B9dze%F1%20%A3G/Centrale%20DOSPEL/klasyfikacja_filtrow_pow%5B1%5D.pdf

 

Ze względu na częste posługiwanie się skrótowymi nazwami kategorii (grup) wysoko skutecznych filtrów powietrza, poniżej zamieszczono ich wyjaśnienia oraz krótką charakterystykę:

 

HEPA

- High Efficiency Particulate Air Filter:

minimalna skuteczność filtracji 99,97% dla cząstek o wymiarach 0,3 μm generowanych podczas testu

DOP, maksymalna strata ciśnienia dla czystego filtru 2,54 cm H

O (≈254 Pa) (IES-RP-CC001.3),

HESPA

- High Efficiency Sub Micrometer Particulate Air Filter:

minimalna skuteczność filtracji99,95%podczastestuaerozolemchlorkusodu(mediana0,6μm)(nazwa

stosowana w Wielkiej Brytanii - BS 3928),

ULPA

- Ultra Low Penetration Air:

1) minimalna skuteczno

ść filtracji 99,999% dla cząstek o wymiarach 0,1÷2 μm (IES-RP-CC001.3),

2) skuteczność wyższa niż 99,9995% dla najbardziej przenikających cząstek o wymiarach 0,15÷

0,30 μm

(prEN-1822-1: 1995),

SULPA

- Super Ultra Low Penetration Air:

minimalna skuteczność filtracji 99,9999% dla cząstek o wymiarach 0,12 μm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne są moje filtry temu, że po 2 tygodniach F7 jest cały czarny, a nie ten smrodzący kominek?

Jak chcesz włożyć do Renoventa HEPA? Policzyłeś opory?

 

teraz to sie czepiasz nie rozmawiam z tobą o dopasowywaniu filtra i ewentualnych oporach jakie może stworzyć li tylko o twoim fy7 i jego zabrudzeniu.Fotka poglądowa jak ta poprzednia.O ta.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380188&d=1485846902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je wyjmij i pokaż .Czy ja niewyraźnie cię proszę??? Pokazałeś fy7 to pokaż fy7 4-5 wkładkowy z reku i jego stan obecny zanieczyszczenia.Boże to takie trudne o co cie proszę.Zrób tak reku stop,fitry -szmatki hop.:yes::D

Przecież pokazałem! O co Ci chodzi? Ile razy można pisać to samo? Zgubiłeś okulary?

F7 nowe są białe, link dał Ci Kolega przed chwilą. G4 też nowy jest biały.

 

Za czerpnią jest G4+mata nawęglana.

W reku w kasecie: G4+2 maty nawęglane+F7 - to fotka tego F7 z dziś.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleje bo raczkuje w filtrach i nie wie co wkleja.

Bardzo dobrze wie co wkleja a Ty się zwyczajowo popisujesz ignorancja. Coś tam wyguglałeś żeby kota ogonem odwrócic.

 

Niestosuje się w domach w rekuperacji tak dokladnych filtrów jak Hepa. Hepa to do środowisk jałowych. Sal operacyjnych pewnie. Pewnie że można, ale to są ogromne koszty, plus opory na takim filtrze. G5 to już sporo do wentylacji. To co laik uzywa F7 to ma pewnie 1/100 taki filtr. Alergików jakichś. I używa ich pewnie tylko dlatego że ma sąsiada który mu smrodzi.

 

I dlaczego On ma stosować mega super filtry dlatego że ktoś nie umie w kominku palic. No litości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pokazałem! O co Ci chodzi? Ile razy można pisać to samo? Zgubiłeś okulary?

F7 nowe są białe, link dał Ci Kolega przed chwilą. G4 też nowy jest biały.

 

Za czerpnią jest G4+mata nawęglana.

W reku w kasecie: G4+2 maty nawęglane+F7 - to fotka tego F7 z dziś.

 

Gdy o coś się pytam , a o czymś zapomniałeś robisz od razu edycję ,dziwnie ze mną postępujesz.Coś chcesz ukryć???

 

Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.

Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.

Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

 

To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy o coś się pytam , a o czymś zapomniałeś robisz od razu edycję ,dziwnie ze mną postępujesz.Coś chcesz ukryć???

 

 

 

To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:

Ten na zdjęciu to F7 z reku po 2 tygodniach od wymiany. Ręce opadają...

Ja nie postępuję dziwnie, to Ty jesteś jedyną osobą, która udaje (?), że nic nie kuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:

 

http://www.clima-comfort.com.pl/upload/page/RENOVENT%20LARGE.jpg

Jak kaseta jest w reku, to jej nie widac, no bo jest w reku!!

Jak jest wyciągnieta do pokazania to Ci nie pasuje, i chcesz żeby ją pokazać w reku.

 

Tobie o coś chodzi? Bo to już się nudne robi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reku mam taką kasetę pełną filtrów (4 sztuki):

 

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/Jnc9Mjk2Jmg9MjY1/29678:kaseta.jpg

 

Do poczytania dla tych, którzy udają, że nie ma tematu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reku mam taką kasetę pełną filtrów (4 sztuki):

 

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/Jnc9Mjk2Jmg9MjY1/29678:kaseta.jpg

 

Do poczytania dla tych, którzy udają, że nie ma tematu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej

 

Jeszcze jedno i nie mam więcej pytań.Tylko się skup.Czy wyżej prezentowana kaseta (nazwy i producenta nie widzę) jest wyjęta dzisiaj ,do prezentacji dla mnie w tym wątku???:( .Nikt cię nie prosił byś przywoływał znany wszystkim temat i jeszcze skarżypyta.;)

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.

1. Wkłąd + zabudowa 10tyś

2. Komin - materiały około 3000PLN

3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.

4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.

Więc kominek 15 tyś.

 

Następnie walory kominka.

1. Smrod w domu przy rozpalaniu

2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.

3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu

4. Rozpalanie - poświęcony czas

5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.

6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić

7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

 

Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

 

Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka

 

Odpowiadam na temat:

odp.1,2,3,4 Jest wiele rzeczy na świecie "drogich" to nie znaczy żeby z nich nie korzystać. Pojecie "drogi" jest na tyle względne ,że nie ma sensu o tym pisać w takim dziale.

Każdy dorosły odpowiedzialny finansowo człowiek powinien przewidzieć czy coś jest "drogie" i to chce mieć ,pomimo tego faktu , czy " jest za drogie" na jego możliwości . Dysonans pozakupowy może zdarzyć się każdemu ,ale czy jest to powód aby swoje żale wylewać na forum tematycznym ? Uważam że nie.

 

Odp.1. To co dla jednych jest smrodem dla innych jest zapachem

odp.2 Syfu wcale robić nie trzeba,a zajęte miejce to fakt .

odp. 3. Przy poznaniu sztuki palenia popiół wybiera się co 10 lub więcej paleń ,czyli raz dwa na miesiąc,lub rzadziej

odp.4 Na hobby poświęcamy wiele czasu -czy można powiedzieć że jest to czas stracony ? Jak bym miał rozpalać kominek 10 razy dziennie to pewnie był by

to czas stracony, zazwyczaj jednak zajmuje to 1-2min.

odp.5 Do tego można podejść na kilka sposobów. Gdbym miał być jedynym palaczem drewna między setkami urzytkowników PC którzy to mają panele fotovoltaiczne + kolektory + auta na prąd to pewnie po jakimś czasie bym z tego zrezygnował bo okoliczna presja eko by mi się udzieliła . Ale czy mam prawo żądać aby inni przestali palić bo ja tego nie pochwalam to na pewno nie. Oczywiście jeśli ktoś łamie prawo i pali syfem to warto go upomnieć raz drugi może trzeci , a jak to nie pomorze zgłosić do odpowiednich organów ścigania . Szkodliwych jest wiele rzeczy na tym świecie i to znacznie bardziej niż palacze paliwem stałym . Ciekawe czy przeciwnicy palenia równie ambitnie przyglądają się temu co jedzą , piją,jakie ubrania noszą,czym się przemieszczają na co dzień , jak zarabiają i wiele innych .

Odp 6. taka jak w odp 2

odp 7. mostkiem komin być nie musi ,ale może nim się stać jak w mróz otworzymy dzrzwiczki na roścież .

 

Ja nie polecam robienia nie przemyślanych rzeczy ,wszystko jedno czy to jest kominek ,samochód , spanie lub nie sprzątanie .

 

Pozdrawiam użytkowników kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na temat:

Ad. 1. To nie róbcie komina i sobie to wąchajcie.

Ad. 2. Syf się sam robi, głównie przez zaciąganie syfu z komina do domu, co generuje kurz. O okopconych ścianach i brudzie zajętym miejscu nie wspomnę.

Ad. 3. Oczywiście, bo jak wiadomo wszyscy mają kotły za 20 tys. zł i więcej.

Ad. 4. Hobby zazwyczaj jest zdrowe, uczące, rozwijające. Palenie kominkiem zdrowe, uczące, rozwijające nie jest. Bo palenie w kominku służy ogrzaniu domu. Jak ktoś lubi drewno, to może niech lepiej wystruga sobie szachy, albo inną rzeźbę. Też wtedy ładnie pachnie, nawet ładniej niż po spaleniu.

Ad. 5. Każdy ma prawo żądać aby go szanowano oraz szanowano jego zdrowie. Bo jesteśmy ludźmi myślącymi, żyjemy w społeczeństwie -- nie jesteśmy małpami i nie żyjemy w dżungli.

Ad. 6. Jak w 2.

Ad. 7. Trzeba mieć nie tylko szczelny wkład, ale także rozetę zamykającą dopływ powietrza i jeszcze komina. Dopiero wtedy komin nie będzie mostkiem.

 

Pozdrawiam użytkowników kominków.

Uf, to nie ja, na szczęście. :p

 

Ładny, dobry i funkcjonalny ! :)

To tylko Multipla!

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na temat:

odp.1,2,3,4

Jest wiele rzeczy na świecie "drogich" to nie znaczy żeby z nich nie korzystać.

Pojecie "drogi" jest na tyle względne ,że nie ma sensu o tym pisać w takim dziale.

Każdy dorosły odpowiedzialny finansowo człowiek powinien przewidzieć czy coś jest "drogie" i to chce mieć ,pomimo tego faktu , czy " jest za drogie" na jego możliwości .

Dysonans pozakupowy może zdarzyć się każdemu ,ale czy jest to powód aby swoje żale wylewać na forum tematycznym ? Uważam że nie.

 

....

odp.5 Do tego można podejść na kilka sposobów. Gdbym miał być jedynym palaczem drewna między setkami urzytkowników PC którzy to mają panele fotovoltaiczne + kolektory + auta na prąd to pewnie po jakimś czasie bym z tego zrezygnował bo okoliczna presja eko by mi się udzieliła .

Ale czy mam prawo żądać aby inni przestali palić bo ja tego nie pochwalam to na pewno nie.

Oczywiście jeśli ktoś łamie prawo i pali syfem to warto go upomnieć raz drugi może trzeci , a jak to nie pomorze zgłosić do odpowiednich organów ścigania . Szkodliwych jest wiele rzeczy na tym świecie i to znacznie bardziej niż palacze paliwem stałym .

Ciekawe czy przeciwnicy palenia równie ambitnie przyglądają się temu co jedzą , piją,jakie ubrania noszą,czym się przemieszczają na co dzień , jak zarabiają i wiele innych .

 

Ja nie polecam robienia nie przemyślanych rzeczy ,wszystko jedno czy to jest kominek ,samochód , spanie lub nie sprzątanie .

 

Pozdrawiam użytkowników kominków.

 

Bardzo dobre podsumowanie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na temat:

......

......

Pozdrawiam użytkowników kominków.

 

17.01.2017

 

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum . Przez ostatni miesiąc sprzędziłem z 50 godzin w dziale z kominkami i dzięki licznym tutaj wypowiedziom , wybrałem wkład wodny do nowego domu -romotop heat 2 w 70.50.01. Jak już będzie działał podzielę się opiniami na jego temat. Moje pytanie to jaki sterownik do niego dobrać przy założeniu że będzie bufor 1000L + ogrzewanie cwu z kominka ,głowne ogrzewanie gazowe. cały dom w ogrzewaniu podłogowym . dom 210metrów.....?

 

@Cosmo, dzięki, że chciałeś podzielić się z nami swoimi uwagami i doświadczeniami zdobytymi po 50 h przebywania na FM.

Cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno i nie mam więcej pytań.Tylko się skup.Czy wyżej prezentowana kaseta (nazwy i producenta nie widzę) jest wyjęta dzisiaj ,do prezentacji dla mnie w tym wątku???:( .Nikt cię nie prosił byś przywoływał znany wszystkim temat i jeszcze skarżypyta.;)

Dalej masz problem.

Zawartość kasety pokazywałem dziś rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...