Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

tak a propo waszego czystego prądu

 

Na środkowym zachodzie elektryczne samochody produkują więcej zanieczyszczeń, bo są zasilane energią z elektrowni węglowych - wyjaśnia naukowiec.

 

 

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-oto-brutalna-prawda-o-samochodach-elektrycznych,nId,2345472

 

 

 

hipokryzja

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystarczy odróżnić pojęcia 'niska' i 'wysoka' emisja.

 

Ze strony polskialarmsmogowy.pl:

 

Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych.

 

Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.

 

Warto też odnieść się do często spotykanej opinii, że drewno jest czystym, ”ekologicznym” paliwem. Jest to nieprawda. Jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń (PM2,5, WWA), drewno bywa porównywalne ze średniej jakości węglem – wiele jednak zależy od pieca czy kominka, sposobu spalania, konkretnego paliwa. Faktem jest jednak, że np. w Warszawie dogrzewający się kominkami mieszkańcy zamożnych dzielnic oddychają często dużo gorszym powietrzem niż mieszkańcy ”blokowisk” ogrzewanych przez miejską sieć ciepłowniczą.

 

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/478.jpg

 

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się w końcu kolejny bystry człek...To jakiś problem? :)

 

Nieee Piotrze, dlaczego? Każda uwaga jest cenna.

Może nie poświęciłem kominkom 50 h, ale znalazłem na FM np. coś takiego.

 

Sama nazwa "płaszcz wodny" sugeruje złe spalanie.

Dół z szamotu a woda tylko powyżej paleniska a to raczej wygląda jak nasada wodna.

 

lub na pytanie

 

A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?

 

pada odpowiedź

 

W żaden... ....Najlepsze firmy produkują najpierw wkład wodny, a potem dorabiają do tego filozofię, parametry itp...Nie da się dobrze spalić drewna, chłodząc wodą drogę dymu do komina. .....

 

oraz

 

Typowe 2 przekroje, kominki "pożal się Boże" skrzynka z wodą, takich sprzedaje się najwięcej.

.....

 

 

lub coś takiego

 

....... Na temat wody wypowiadałem się wielokrotnie. Nie ma na razie polskiego producenta płaszcza wodnego, który bym chciał u siebie zamontować....

 

Wszystko powyższe wypowiedzieli fachowcy i jak dla mnie jest to piękne podsumowanie części tu przytaczanych argumentów w temacie, było nie było: - Nie róbcie kominków w domu

 

Pewnie zostanę wygumkowany, gdyż nie podałem źródła wypowiedzi co ponoć jest naruszeniem regulaminu /własność intelektualna/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee Piotrze, dlaczego? Każda uwaga jest cenna.

Może nie poświęciłem kominkom 50 h, ale znalazłem na FM np. coś takiego.

 

 

 

lub na pytanie

 

 

 

pada odpowiedź

 

 

 

oraz

 

 

 

lub coś takiego

 

 

 

Wszystko powyższe wypowiedzieli fachowcy i jak dla mnie jest to piękne podsumowanie części tu przytaczanych argumentów w temacie, było nie było: - Nie róbcie kominków w domu

 

Pewnie zostanę wygumkowany, gdyż nie podałem źródła wypowiedzi co ponoć jest naruszeniem regulaminu /własność intelektualna/.

My tu gadu, gadu...a żółwiki myk, myk...tuz za naszymi plecami...:D http://blog.kominki-batura.pl/zyrardow-miasto-z-czerwonej-cegly/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mogłem się stawić, mimo szczerych chęci.

Żałuję. Zapewne, będzie jeszcze nie jedna okazja :yes:.

Żaden problem jak widzisz...Organizacja tego wszystkiego, wymaga kilku wyjazdów do Żyrardowa...to pozwoli nam się w końcu spotkać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.01.2017

 

 

 

@Cosmo, dzięki, że chciałeś podzielić się z nami swoimi uwagami i doświadczeniami zdobytymi po 50 h przebywania na FM.

Cenne.

Skoro dziękujesz to bardzo proszę. Jaki tylko z tym związek mają godziny spędzone na forum tego nie rozumiem. Tym bardziej wytłuszczenie moich słów "Jak już będzie działał podzielę się opiniami na jego temat." . Poprszosze o wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz praktyczne wykonanie takiego zakazu "używania paliw stałych do ogrzewania domu" ?

 

Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?

Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.

Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.

 

Na początek opodatkować paliwa, które są źródłem niskiej emisji czyli węgiel, brykiet i drewno itd. Z zebranej kasy można zrobić dwa fundusze dla najuboższych: pomocowy w zakupie opału oraz celowy na ew. termomodernizację czy wymianę kotła na spełniający odpowiednie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moderatora:

wykorzystanie fotki może być wskazane, ale można to zrobić np. cytując wypowiedź.

Skasowanie tego postu przez MODa uznam zatem za NIERÓWNE TRAKTOWANIE FOROWICZÓW - cytuję poniżej wypowiedź.

 

To mój dom:

 

Zdjęcie-1428.jpg

 

W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprszosze o wyjaśnienie.

 

Co mam wyjaśnić?

Podzieliłeś się wiedzą zdobytą po 50 godzinnej lekturze FM i na tej podstawie polubiłeś palenie w kotle umieszczonym w salonie twierdząc, że to frajda. Będzie czysto i praktycznie bezobsługowo.

Wybrałeś rozwiązanie co do którego mają wątpliwości fachowcy, ze sterowaniem zapewniającym kiszenie opału i tym samym rozsiewającym syf sąsiadom.

Sorki, nie syf tylko przyjemny zapach palonego drewna.

Dołączyłeś też ochoczo do zwolenników 'moja chata z kraja' - inni syfią więcej.

I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moderatora:

 

Skasowanie tego postu przez MODa uznam zatem za NIERÓWNE TRAKTOWANIE FOROWICZÓW - cytuję poniżej wypowiedź.

 

 

W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?

 

Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia. Mam wielu znajomych posiadających po 2,3 samochody gdzie w domu jest 1-2 kierowców ale nie pytam ich po co im tyle aut. Nie pytaj więc i Ty. Wolnoć Tomku w swoim domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia.

Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

 

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

 

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

 

Ale o co Ci tak na prawdę chodzi? Czepiasz się wszystkiego jak napisał Niktspecjalny. A choć bym wybudował dom po to, żeby mieć w nim piekarnik np. w garażu to co, nie można? Każdy buduje pod siebie a zdanie takich oponentów jak Ty, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto spełniać marzenia i budować. Drugim razem zainwestowałbym w kominek dużo więcej pieniędzy, żeby był na prawdę z wysokiej półki. Podoba mi się palenie w kominku i lubię wieczorem zgasić światło w salonie aby tylko ogień oświetlał wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia. Mam wielu znajomych posiadających po 2,3 samochody gdzie w domu jest 1-2 kierowców ale nie pytam ich po co im tyle aut. Nie pytaj więc i Ty. Wolnoć Tomku w swoim domku.

Żeby się piwa napić nie trzeba browaru kupować.

 

Znajomi z 3 samochodami, nie jadą do pracy dwoma, 3-ci zostawiając na podjezdzie na chodzie żeby dymił.

Pamiętasz ten wierszyk z morałem Wolność Tomku w swoim domku, który cytujesz? Tam sąsaid sąsiada wodą zalewał czy jakoś tak. Ty dla przyjemności własnej dymisz po okolicy w imię tej "wolności". Cytowanie tego powiedzonka przez Ciebie zakrawa na ponury żart :-(

 

Skoro Twój kominek jest dla przyjemności palenia, widoku ognia a nie dla oszczednosci na ogrzewaniu, to czemu droższy kominek z płaszczem? Toż taki bez płaszcza byłby dużo tańszy a zapewnił taki sam poziom zadowolenia z patrzenia na ogień. A grzałbyś czystym gazem wszak Cie stać. Ty szczęśliwy, okolica czystsza, pieniędzy w kieszeni więcej.

 

Reasumując, z argumentów które przytaczasz wynika, że przepłaciłeś za kominek który masz dla przyjemności i hobby, widoku ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się piwa napić nie trzeba browaru kupować.

 

Znajomi z 3 samochodami, nie jadą do pracy dwoma, 3-ci zostawiając na podjezdzie na chodzie żeby dymił.

Pamiętasz ten wierszyk z morałem Wolność Tomku w swoim domku, który cytujesz? Tam sąsaid sąsiada wodą zalewał czy jakoś tak. Ty dla przyjemności własnej dymisz po okolicy w imię tej "wolności". Cytowanie tego powiedzonka przez Ciebie zakrawa na ponury żart :-(

 

Skoro Twój kominek jest dla przyjemności palenia, widoku ognia a nie dla oszczednosci na ogrzewaniu, to czemu droższy kominek z płaszczem? Toż taki bez płaszcza byłby dużo tańszy a zapewnił taki sam poziom zadowolenia z patrzenia na ogień. A grzałbyś czystym gazem wszak Cie stać. Ty szczęśliwy, okolica czystsza, pieniędzy w kieszeni więcej.

 

Reasumując, z argumentów które przytaczasz wynika, że przepłaciłeś za kominek który masz dla przyjemności i hobby, widoku ognia.

 

Oglądałeś zapewne doskonałą polską komedię "Kochaj albo rzuć". Na lotnisku w Chicago Kazimierz Pawlak mówi taką kwestię do Władysława Kargula - "Mój majątek i moje prawo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...