Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za polskialarmsmogowy.pl:

 

Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, to nie największe miasta i metropolie w Polsce charakteryzują się najgorszą jakością powietrza. Wynika to z faktu, że to w małych miastach częściej stosowane jest ogrzewanie budynków paliwami złej jakości wykorzystujące piece i kotły nie spełniające żadnych norm. To właśnie spalanie paliw stałych (węgla i drewna) w domowych piecach i kominkach jest głównym źródłem rakotwórczych WWA. Według szacunków Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) aż 87% unoszących się w powietrzu rakotwórczych cząsteczek WWA pochodzi z domowych palenisk i związane jest z ogrzewaniem budynków. Dla porównania: z koksowni pochodzi 9% zanieczyszczeń WWA, a z transportu tylko 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wg

 

Proponuję odpuścić wątek. Niech koledzy między sobą dyskutują o tym kto, co, za ile i z kim. Z tych dyskusji nic nie wynika co miałoby mieć bezpośredni związek z meritum.

Aha.

Dyskusja o motywacji zakupy tanszego / drozszego wkładu, typu kominka nie jest w temacie wątku?

Czytałeś tytuł wątku?

 

Mi się wydaję, że dla każdego potencjalnie zainteresowanego lub nie budową kominka, motywacja "bo tak" "moja sprawa" itp będzie akurat bardzo cenna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

 

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

 

wg39070 napisał

Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia.

To chyba czytelny zapis?

Nie napisał

"Wbudowaliśmy dom by móc palić w kominku"

więc przy tej coraz bardziej bezsensownej dyskusji nie wprowadzaj dodatkowo takich śmiesznych stwierdzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg39070 napisał

To chyba czytelny zapis?

Nie napisał

"Wbudowaliśmy dom by móc palić w kominku"

więc przy tej coraz bardziej bezsensownej dyskusji nie wprowadzaj dodatkowo takich śmiesznych stwierdzeń :)

Z postępowania i analizy posunięć wynika jednak inaczej niż zeznaje. Nie pali dla przyjemności, tylko dla oszczędności na gazie. Po to zamontował piec z PW a i nie raz pisał, że wydałby teraz więcej, aby tylko osiągnąć lepszą sprawność i więcej energii z opału upakować w domu. Co i tak byłoby jałowe, bo to zwyczajnie jest fizycznie niemożliwe przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskoczymy tego.Filtry i świadomość palenia zdrowo w KZPŁW to wg. nich to lipa.Czas zniknąć od tych miszczów.:cool::cool::cool::cool::cool::cool:.Popieram.Miłego dnia.

Filtry? Poczytaj koleżko w innych wątkach jak się spieram by przeżyć w kominkowym syfie. Najlepiej udawać, że nie ma probliema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry? Poczytaj koleżko w innych wątkach jak się spieram by przeżyć w kominkowym syfie. Najlepiej udawać, że nie ma probliema.

 

Teraz możesz pisać do woli ile wlezie..............Mam problem i go rozwiążę i KZPŁW mieć będę..............Mam prośbę nie mów do mnie koleżko.Nie z mojego kwadratu jesteś.:cool::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam wyjaśnić?

Podzieliłeś się wiedzą zdobytą po 50 godzinnej lekturze FM i na tej podstawie polubiłeś palenie w kotle umieszczonym w salonie twierdząc, że to frajda. Będzie czysto i praktycznie bezobsługowo.

Wybrałeś rozwiązanie co do którego mają wątpliwości fachowcy, ze sterowaniem zapewniającym kiszenie opału i tym samym rozsiewającym syf sąsiadom.

Sorki, nie syf tylko przyjemny zapach palonego drewna.

Dołączyłeś też ochoczo do zwolenników 'moja chata z kraja' - inni syfią więcej.

I to wszystko.

To jest pół prawdy ,a pół prawdy to kłamstwo. Palę w kominkach od 30lat.W otwartym przez 15 i przez kolejne 15 w wodniaku.Więc moja opinia nie wynika z 50 a teraz z 55 godzin spędzonych na forum - nie wiem dlaczego taki wniosek wysunąłeś.To że jestem nowy na forum nie znaczy że zupełnie zielony,chociaż przyznaję że nowych technologiach spalania dokształciłem się między innymi z tego forum.Chwała Wam za to aktywni forumowicze.

W mojej gminie aktualnie jest konkurs na dofinansowanie unijne które zakłada w pierwszym punkcie dofinansowanie na piece spalające biomasę czyli w tym drewno ,a dopierow drugim punkcie wymianę pieców gazowych na nowoczesne ,więc ja nigdzie nie dołączyłem po prostu żyję w takiej okolicy . Tu się spala paliwa stałe, pomimo tego że większość ma dostęp do gazu. A jak będzie mnie to denerwować to się przeprowadzę w ciepłe kraje i nie będę ogrzewał domu ;-)

Im dłużej żyję na tym świecie tym więcej dostrzegam podziałów w śród ludzi: jedni są za paleniem stałym paliwem inni kategorycznie przeciw. Jedni są za PO inni za PISem lub innymi , tematy aborcji , marichuany,podatków itp itd mają swoich za i przeciw . wszyscy mają argumenty na to i na to ,a kto ma rację ? W naszym ustroju o racji, decyduję chyba większość.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro Twój kominek jest dla przyjemności palenia, widoku ognia a nie dla oszczednosci na ogrzewaniu, to czemu droższy kominek z płaszczem? Toż taki bez płaszcza byłby dużo tańszy a zapewnił taki sam poziom zadowolenia z patrzenia na ogień. A grzałbyś czystym gazem wszak Cie stać. Ty szczęśliwy, okolica czystsza, pieniędzy w kieszeni więcej.

 

Reasumując, z argumentów które przytaczasz wynika, że przepłaciłeś za kominek który masz dla przyjemności i hobby, widoku ognia.

W moim przypadku przeprowadzona analiza pokazała że przepłacenie za wkład wodny zwróci się dopiero po 10 latach przy założeniu że kupuję drewno porąbane z dowozem , gdybym podszedł do tego tylko biznesowo to był by to słaby biznes ,ale za były inne powody które tródno wycenić w pieniądzach :1 niezależne drugie zródło ogrzewania ,2 ponieważ lubię czesto palić więc nie będę okresowo aż tak przegrzewał pomieszczeń i tym samym wysuszał powietrza , 3 mieszkam w lesie więc część opału moge pozyskać własną pracą.4 Praca przy drewnie mnie relaksuje i sprawia mi przyjemność a wkład wodny

zwiększa potrzebę na opał więc mam jeszcze więcej powodów do pracy przy drewnie. 5 Więcej pracy przy drewnie to jak sport dla zdrowia .Dostrzegam w tym pewien pozytywny cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój majątek i moje prawo".

 

Twoje prawo kończy się tam gdzie zaczyna się samopoczucie i zdrowie innych. Jakby na twoją posesję zawiewał smród szamba sąsiada też byś był niezadowolony, a ty swoim smrodem oddziałujesz na otoczenie. A wiesz czym różni się smród szamba od wyziewów z twojego kominka? Zapach szamba, mimo że nieprzyjemny, nie zawiera rakotwórczych WWA więc jest zdecydowanie zdrowszy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

No i jak znalazłeś już ten kominek spełniający klasę 5 normy PN-EN 303–5:2012? Miałeś rozpytać kolegów z branży. I co nie ma? Czy może uświadomili, że kominek z PW to największa trutka z wszelkich źródeł ciepła?

 

Na zachętę do dalszych poszukiwań kociołek spełniający 5 kasę PN EN 303-5:2012:

https://kotly.com.pl/produkt-kociol-zgazowujacy-wegiel-atmos-c-18s-20-kw-4655.html?l=pl

 

 

08248f5dee45e381d909b9d131214adf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prawo kończy się tam gdzie zaczyna się samopoczucie i zdrowie innych. Jakby na twoją posesję zawiewał smród szamba sąsiada też byś był niezadowolony, a ty swoim smrodem oddziałujesz na otoczenie. A wiesz czym różni się smród szamba od wyziewów z twojego kominka? Zapach szamba, mimo że nieprzyjemny, nie zawiera rakotwórczych WWA więc jest zdecydowanie zdrowszy :D.

 

Muchenz, no i to jest Twój łabędzi śpiew. Bezsilność innych czasem mnie nawet bawi. Zaznaczam, że czasem i w zależności od przyczyny bezsilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskoczymy tego.Filtry i świadomość palenia zdrowo w KZPŁW to wg. nich to lipa..

Oczywiście że nie przeskoczycie!!

Codzienne palenie dowolnym paliwem stałym w warunkach domowych, w dowolnym nawet najlepszym piecu, nawet w salonie za podwójną szybką, to lipa i zdrowe nigdy nie będzie.

I żadna "świadomość palenia", "przesłanie palenia" czy inne dyrdymały tego nie zmienią.

 

Czas zniknąć od tych miszczów.

Obiecujesz i obiecujesz......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchenz, no i to jest Twój łabędzi śpiew. Bezsilność innych czasem mnie nawet bawi. Zaznaczam, że czasem i w zależności od przyczyny bezsilności.

Zgadzam się z Tobą że to bezsilność. Jedyna różnica taka, że mnie nie śmieszy bezsilność wobec niereformowalnych osób, które w sposób samolubny dymią po okolicy.

 

To jest bezsilność wobec takich osób jak Ty. Przekonać się nie da. Trzeba mieć tylko nadzieję, że doczekamy odgórnych zakazów.

 

zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...