Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jastrzab,

czy uwazasz ze umilowanie do spalania paliw stalych w kominku moze byc nastepstem skąpstwa?

Adamie,

 

Zeby była jasność: to co napiszę, odnosi się tylko do sytuacji codziennego ogrzewania domu paląc w kominku gdy posiada się czyste a droższe źródło ciepła!

 

Uważam, że skąpstwo/chęć oszczędzenia/potrzeba oszczędzenia może być źródłem twierdzenia że się lubi palić, że jest to czyste, zdrowe łatwe i przyjemne. Potwierdza to także zażartość z jakim niektóre osoby tego twierdzenia bronią oraz zupełnego braku zaangażowania w konkretną dyskusję o zanieczyszczeniach, deprecjonowanie lub wręcz ośmieszanie przytaczanych wartości generowanych zanieczyszczeń, ignorowanie faktu wpływu na swoje nabliższe otoczenie.

 

Lub inaczej. Znając ludzką naturę prędzej uwierzę, że kogoś nie stać lub jest skąpy ale się do tego nie przyzna (czyli twierdzi że lubi palić) niż że faktycznie lubi codziennie 15min poświęcić na noszenie, palenie, sprzątanie, organizowanie opału itd, itp. Codzienne!! To istotne bo sam czasem robię ognisko z kiełbaskami. Ale zawsze idę się po tym wykąpać i przebrać bo cały śmierdzę :-(

 

I ja zadam pytanie prowokacyjne:

Ile kominków z płaszczem wodnym by się Twoim zdaniem sprzedawało gdyby ogrzanie domu gazem i drewnem w rzeczonym kominku z płaszczem wodnym kosztowało DOKŁADNIE tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic już nie pytam.Jak spytałem o konkretną odpowiedz to jej nie uzyskałem.Wygraliście tą batalię kominkową która z sondy przerodziła się w jałową niemerytoryczną dyskusje w której nie zaprzeczam także brałem udział.Ten temat trzeba sobie odpuścić.Kopcie się w nim sami bez udziału pokonanych bo tak chcieliście.Nie róbcie owych kominków i zajmijcie się odtruwaniem ,którego w naszym życiu jest bardzo dużo .Nie przeczę ,że kominek w moim domu jest szkodliwy bo bierze udział w emiterach .Chciałem wytłumaczyć tylko ,że podejmę i już zacząłem podejmować pewne kroki by to ograniczać.Widać to na screenie To co jest rzeczowe i konkretne, użyte jest tutaj na tym wielce skróconym screenie.

fe86b0a9995d44c4.jpg

Jeden topik nie zakłóci tego rytmu. Tak jak z samochodem.Kupiłem go nie po to by stał w garaży tylko po to by mi służył , a ja za tą służbę serwisuję go byśmy obaj byli zadowoleni.Tak jak z kominkiem.10 lat temu wstawiłem go do kotłowni :D ponieważ taką decyzje podjęliśmy z projektantem i żoną . Na tamten czas był i jest drugoplanowym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Nie zaprzeczam.Robiłem wszystko i nadal to podtrzymuje by spalanie w nim drewna odbywało się na zdrowych zasadach.Wy uważacie to za trucie.Niech tak pozostanie.Na koniec moja wyliczanka :

 

1.sezonuje drewno min. 2 lata w przydomowej drewutni

2.palę w KZPŁW z dolotem powietrza z zewnątrz z otwartą przepustnicą na max i regulacją szybra tak by nie urywało płomienia.

3.raz w roku po sezonie grzewczym i przed następnym wzywam kominiarza by czyścił kominy

4.serwisuję instalację CO i CWU raz w roku z czyszczeniem pomp w obiegu kominka i przynależnych im filtrom

5.popiół utylizuję u usługodawcy

6.palę od piątku 18.00 do poniedziałku np.8.00 , w dni wolne od pracy i Święta

7.sprawdzam raz do roku WG (wentylację grawitacyjną)

8.noszę się z zamiarem kupna innego urządzenia do salonu-kotłowni spełniającego wymogi na rok 2017 i zgodnymi z ustawami ,których jeszcze co do kominków nie wprowadzono

9.jeśli truję ludzi tak paląc to obiecuje ,że nadal będę robił to co robiłem ale na bardziej intratnym sprzęcie z pełna świadomością do czego go używam w domu

10. biorę udział w procesie energii odnawialnych i jeśli kasa pozwoli ,brać będę

 

I ja zadam pytanie prowokacyjne:

Ile kominków z płaszczem wodnym by się Twoim zdaniem sprzedawało gdyby ogrzanie domu gazem i drewnem w rzeczonym kominku z płaszczem wodnym kosztowało DOKŁADNIE tyle samo.

 

Jest to pytanie retoryczne nie kierowane do już palących z jakąś tam wiedzą z procesu spalania drewna.Zaręczam ,że nie chodzi tu o oszczędność ale o inny sposób na życie i klimat z nim związany.Jeśli tak by było jak w cytacie ja z KZPŁW nie zrezygnowałbym nigdy.Nie ulegajmy takim ani innym prowokacjom. To się kłóci z ogólnymi zasadami .

Nie zaśmiecam już tematu i pozwolę sobie pozdrowić wszystkich mądrze palących w kominkach.:yes::D

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie pytam.Jak spytałem o konkretną odpowiedz to jej nie uzyskałem.

Dostałeś odpowiedź. Laik poszedł do reku, wyciągnął i rozłożył filtr na części i Ci go pokazał na zdjęciu. Ale Tobie to z nieznanych powodów mało.

 

Wygraliście tą batalię kominkową

Nie wygraliśmy niczego. Nikogo nie przekonaliśmy do odpowiedzialnej, dalekowzrocznej, wychodzącej przed szereg i prawodawstwo decyzji o zaprzestaniu spalania paliw stałych w warunkach domowych. Króluje egoistyczne umiłowanie ognia, zasłanianie się gorszymi trucicielami i formalną legalnością procederu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg,

Milosniku kominkow a ile kg spaliles przez cale zycie w swoim kociolku. Obrociles w pyl juz ze 300kg towaru? Nie boisz sie ze w nastepnym roku bedziesz pisal w tym watku jako przeciwnik kominkow znudzony babraniem sie w opał? Ze na razie jest entuzjazm bo pare metrow gazu oszczedziles ale w koncu powiesz sobie dosc tego? Szczegolnie jesli mowisz ze starcza Ci od 1go do 30go nie tylko na gaz do domu ale i do samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wyjścia, muszę oprócz kombinacji filtrowych (radzę się na innych wątkach), powiadomić pewne służby. Ile one mogą? Nie wiem, chyba niewiele...

Obawiam się że służby mogą mało w przypadku kominka. Nie wiem czy mogą wejść do domu. Na 99% nie sprawdzą wilgotności drewna i prawidłowości spalania. Ale warto temat podrążyć, sprawdzić co mogą. Jakichś prawników spytać? Jeśli dym się będzie ścielił i ewidentnie pochodził z komina sąsaida to pewnie przymandacić mogą. Licz się z tym, że sąsiad Cię wtedy znienawidzi nie widząc kolejności wydarzeń, przyczyny i skutku. Ty będziesz donosicielem on będzie pokrzywdzonym :-(

 

Generalnie coś tam mogą. Mój budujący się sąsiad się do mnie nie odzywa odkąd w ognisku palił ścinki styropianu i folii. Ale to było na podwórku, widać było ten styropian palący się w ognisku. Straż gminna bidna, budżet muszą zrealizować więc przyjechali chętnie w 5minut. Kontener się pojawił dnia następnego. NIestety pierwszy i jedyny w czasie całej budowy. Ja z budowy wywiozłem z 10 takich kontenerów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS, bez nas, wielbicieli kominków ten temat umrze śmiercią naturalną. Przeciwnicy znudzą się wzajemnym słodzeniem, góra po jednym dniu. Nie ma walki bez przeciwnika - to naturalne.

 

Wiesz jak to wygląda?.Tak ,że pisze to co wyżej i staram się przeciwdziałać.Oni ,że źle przeciwdziałam.Ja mówię ,że jestem osoba kontrowersyjną i przyznaje się do tego .Oni ,że super kontrowersyjną.Finlandia dobrze to ujął podpierając się uwagami z innego forum i tu go popieram.Piszę i proszę o odp.Oni na około bym był winny ja.Oni z tego żyją.To ludzie z laboratorium.Założę nowy topik "Co nas truje oprócz palenia w kominka " by wskazać jakie inne zagrożenia czyhają na nas i utrudniają nam więcej życie niźli palenie w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pytanie retoryczne nie kierowane do już palących z jakąś tam wiedzą z procesu spalania drewna.Zaręczam ,że nie chodzi tu o oszczędność ale o inny sposób na życie i klimat z nim związany.Jeśli tak by było jak w cytacie ja z KZPŁW nie zrezygnowałbym nigdy.Nie ulegajmy takim ani innym prowokacjom. To się kłóci z ogólnymi zasadami .

Nie zaśmiecam już tematu i pozwolę sobie pozdrowić wszystkich mądrze palących w kominkach.:yes::D

Nie da się mądrze palić w kominku :yes: :yes: :yes:

Wiedza o spalaniu drewna powoduję że minimalizujesz zanieczyszczenia. Ile trzeba powtarzać że nawet wtedy jest ich (pyłów) 100x wiecej niż w przypadku gazu? Nawet z ową tajemniczą wiedza o spalaniu i mądrym paleniem.

 

Tak wybrałeś, kupisz kolejny piec do salonu bo twierdzisz że to klimat i sposób na życie. Twoje życie ale i Twoich sąsiadów o których zapominasz. Twój wybór i sposób na życie to emitowanie 100x więcej pyłów niż mógłbyś. Twój wybór! Bądź z niego dumny. Nie cofaj się o krok nawet!!

 

A na tej stronie 3x pisałeś że już nie będziesz pisał. Więc weź sie zdecyduj.

 

P.S. Postanowiłem że moim sposobem na życie i klimat w domu będzie perkusja i ćwiczenie na niej dniami i nocami... A tam sąsiedzi. Nigdy nie zrezygnuje. Nie ulegnę prowokacjom. Pozdrawiam mądrze grających na perkusji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonujący wątek....

W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?

 

jeśli chodzi o pytanie -nie jest do mnie, ale chcę się wypowiedzieć. Tak, mam PC i mam kominek. Nie chciałem go budować, ale żona się uparła. Na szczęście nie upierała się przy PW. Pocieszam się, że jak będzie jakiś mega blackout - to mam awaryjne źródło ciepła. Ten kominek, to najdroższy mebel w domu. Pierwszy sezon grzewczy - co chwila goście, nowe, było rozpalane na pokaz kilka(naście) razy. 2 sezon grzewczy - 3 razy max. 3 sezon grzewczy - 1 rozpalenie. Od tamtego czasu w kominku nie było rozpalane i nie będzie, jeśli nie będzie jakichś awaryjnych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg,

Milosniku kominkow a ile kg spaliles przez cale zycie w swoim kociolku. Obrociles w pyl juz ze 300kg towaru? Nie boisz sie ze w nastepnym roku bedziesz pisal w tym watku jako przeciwnik kominkow znudzony babraniem sie w opał? Ze na razie jest entuzjazm bo pare metrow gazu oszczedziles ale w koncu powiesz sobie dosc tego? Szczegolnie jesli mowisz ze starcza Ci od 1go do 30go nie tylko na gaz do domu ale i do samochodu?

 

Może z 1,5 t wszystkiego, może więcej nie prowadzę ewidencji ale raczej te 1,5 będzie bliskie prawdy. Nie, nie boję się, że mój zapał opadnie, jestem pewien, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że służby mogą mało w przypadku kominka. Nie wiem czy mogą wejść do domu. Na 99% nie sprawdzą wilgotności drewna i prawidłowości spalania. Ale warto temat podrążyć, sprawdzić co mogą. Jakichś prawników spytać? Jeśli dym się będzie ścielił i ewidentnie pochodził z komina sąsaida to pewnie przymandacić mogą. Licz się z tym, że sąsiad Cię wtedy znienawidzi nie widząc kolejności wydarzeń, przyczyny i skutku. Ty będziesz donosicielem on będzie pokrzywdzonym :-(

 

Generalnie coś tam mogą. Mój budujący się sąsiad się do mnie nie odzywa odkąd w ognisku palił ścinki styropianu i folii. Ale to było na podwórku, widać było ten styropian palący się w ognisku. Straż gminna bidna, budżet muszą zrealizować więc przyjechali chętnie w 5minut. Kontener się pojawił dnia następnego. NIestety pierwszy i jedyny w czasie całej budowy. Ja z budowy wywiozłem z 10 takich kontenerów :(

 

Póki co żyjemy w państwie prawa i byle kto pod byle jakim powodem do domu wejść nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ladnie myslalem ze mniej palisz. Mi sie znudzilo rozpalanie klima i gaz wygodniejsze. Mimo ze spalam deski z budowy za darmo to nie chce mi sie juz tego robic. I jeszcze jak sie tak mocno nagrzeje to kominek zaczyna wydzielac zapachy. Najbardziej inwazyjne ogrzewanie kominkiem najmniejsza wygoda. Kurde dramat. Podziwiam ludzi ktorzy kotluja w tym non stop. Ze im sie chce i ta determinacja zeby napalic bo bedzie zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, co sądzisz o moim zdjęciu trującego kominka z PW? Jest OK? Czy temat dla straży gminnej? Też u Ciebie taki dym czy może większy?

 

[ATTACH=CONFIG]380427[/ATTACH]

 

Dla równowagi by to skończyć.

a0f4c5f2b783658b.jpg

 

Dom koperta,śmieciuch,opona na rozpałkę i siano z roślin.To nie jest dym powstały z palącego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...