Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

O przepraszam, nieprawda to coś, nie mające oparcia w rzeczywistym stanie rzeczy i nie oznacza wyśmiewania. No i, pisałem wcześniej:

"Wiesz co, nie rozwijaj tego tematu."

I na tym radzę poprzestać, bo forum to, nie tą tematyką słynie.

:)

 

O przepraszam ale ta tematyka to jest niezmiernie istotna dla tego forum a można zaryzykować, że najważniejsza bo daje pogląd jak postrzegamy obieg energii w przyrodzie.

Gdy popytasz przedmówców to możesz się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Drąż temat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mylmy energii slonecznej z energią "kopalną". Ziemia jest układem zamkniętym i zawsze będzie tyle samo ważyć jak i posiadać określoną pojemność energetyczną. Jeśli dało by się odparować Bałtyk to ziemia byłaby lżejsza? Nie. Masa w okładzie zamkniętym jest stała. Bałtyk zmieniłby tylko stan skupienia.

 

My się nie rozumiemy. Ja pisałem wyraźnie o cieple wyzwolonym z paliwa kopalnego - zamianie energii chemicznej na ciepło.

Nie pisałem, że Ziemia zmieni masę. Ta tona węgla pozostanie w postaci CO2 (którego wyemitujemy przy tym jakieś 3,5 tony).

Ziemi nie da się podgrzać? Kiedyś była gorętsza. Przecież jej temperatura rośnie podobno z powodu rosnącej ilości CO2.

Informuje jednocześnie, że jestem najeżony do tego całego efektu cieplarnianego, a właściwie do całej otoczki związanej z ociepleniem. Jestem raczej wyznawcą poglądów głoszonych przez ś.p. prof. Jaworowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gadka o kosmosie a ja tymczaaem napalilem w kominku. Poszlo lepiej niz poprzednio. Ale czy zutylizuje jeszcze 40 paczek brykietu w ta zime i sporo desek z budowy? Ku

rcze musze sie zmobilizowac:).

8 kostek brykietu ze 2kg desek i okolo 4h ognia.

 

Jakim brykietem palisz? Ja kupiłem dziś kilka opakowań brykietu pini-kay Dąbex w casto. W najbliższych dniach mam zamiar napalić w moim wodniaku. I ogólnie jak brykiet zdaje egzamin jako zamiennik sezonowanego drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doswiadczenia z drewnem. Brykiet z casto z napisem ruf za 5,46. Pinikay chyba lepiej emuluje drewno ale cena 10zl moim zdaniem nieadekwatna. Zwykle ustawiam 3 pietra pionowe brykietow po 4 sztuki

 

Dzięki za odpowiedź. Widziałem dziś ten ruf w kostkach. On jest mieszaniną trocin drewna liściastego i iglastego. Kupię też kilka paczek tego ruf-a. Napisz jeszcze czy mocno puchnie w palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy energii slonecznej z energią "kopalną". Ziemia jest układem zamkniętym i zawsze będzie tyle samo ważyć jak i posiadać określoną pojemność energetyczną. Jeśli dało by się odparować Bałtyk to ziemia byłaby lżejsza? Nie. Masa w okładzie zamkniętym jest stała. Bałtyk zmieniłby tylko stan skupienia.

 

Ziemia nie jest układem zamkniętym a to ze względu na promieniowanie które do niej dociera i ona emituje (pomijając spadające meteoryty)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej wyznawcą poglądów głoszonych przez ś.p. prof. Jaworowskiego.

 

Ten Pan, raczej poglądów już nie zmieni.

 

Zwykle ustawiam 3 pietra pionowe brykietow po 4 sztuki

 

wychodzi 12 brykietów.

To wg. mojego używania bardzo dużo. W poprzednim wkładzie najwięcej ustawiałem 6 lub 7 sztuk i było bardzo gorąco. Puchły i było to nieestetyczne. Całe palenie brykietem było nieestetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widziałem dziś ten ruf w kostkach. On jest mieszaniną trocin drewna liściastego i iglastego. Kupię też kilka paczek tego ruf-a. Napisz jeszcze czy mocno puchnie w palenisku.

 

Moim zdaniem raczej nie puchnie. A znam temat - miałem takie brykiety które po ułożeniu i rozpaleniu się zaczynały się zachowywać jak harmonijka.

te z napisem RUF produkuje jakiś tartak z podlaskiego. Tak przynajmniej piszą. Ale patrząc jak zarzucili tym Castoramy w Polsce - zastanawiam sie czy jakiś tartak moze mieć taki przemiał.

Castorama ma kilka rodzajów RUFów - równolegle w tej samej cenie sprzedają bez napisu RUF, a te z kolei pochodzą od firemek które skupują brykiety na rynku i pchają do castoramy - są tylko pośrednikami. Zwykle mają niemieckobrzmiące nazwy i napisy po niemiecku oraz adres siedziby a to polscy przedsiębiorcy. Kiedys to prześwietlałem. Wtedy brykiet u nich to zmienna losowa - raz moze być dobry a raz słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi 12 brykietów.

To wg. mojego używania bardzo dużo. W poprzednim wkładzie najwięcej ustawiałem 6 lub 7 sztuk i było bardzo gorąco. Puchły i było to nieestetyczne. Całe palenie brykietem było nieestetyczne.

Pakuję dużo aby jak najdłużej się paliło. Dlatego ustawiam w pionie i mam zwężone palenisko. Nie chce mieć nagle 26C w domu - natomiast chcę aby po 10 godzinach bez zaglądania kominek nadal ogrzewał.

 

Dzisiejsza statystyka to

1. Spalone 9 brykietów czyli 9/12 opakowania za 5,46pln czyli jakieś 4złote

2. około 1,5kg jakichś desek - po budowie - 0zł.

po równo 5h od rozpalenia zostało jeszcze dużo żaru i brykietu - co pokazuję na zdjęciu. Wentylator "turbina" jeszcze podawał ciepłe powietrze i szacuje że jeszcze te 3h kominek by oddawał ciepło.

Zatem z dzisiejszego palenia jestem zadowolony :)

 

 

W przelciczeniu na PLNy byłoby z tego 7,73 kwh prądu do klimy - chyba ciepła byłoby więcej. Natomiast fajnie było popalić:)

20161021_221017.jpg

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak "moja definicja". Ani "opinia d7d".

Nie ma czegoś takiego, jak dom pasywny 5-litrowy.

Jest za to dom energooszczędny 5-litrowy, w którym mieszkam.

Do pasywnego sporo mu brakuje. Dokładnie 35kWh/m2/rok

 

Są jednoznaczne wskaźniki które te domy opisują i może tego się trzymajmy i zakończmy temat.

 

Witam.

 

Kolego dom 3 czy 5 , 10 litrowy to taki prosty skrót. Mówi on nam ,że na 1m2 powierzchni domu idzie na ogrzanie 10 kWh. Czyli w przyblizeniu 1m3 gazu ziemnego gz50. Czyli jeśli ogrzewanie kosztowało 10 zl np. plus drewno. to z rachunku wychodzi że masz dom 10 litrowy.No chyba ,że coś popierniczyłem z obliczeniami.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty zaliczasz się do tych lepszych czy gorszych od gawiedzi?

Tylko nie pisz, że - lepszych - bo ze śmiechu nie zasnę do rana....:D

 

Witam.

 

Dopiero to to zauważyłem, a ty przecież nie masz skali porównawczej więc w czym problem??? Jeśli cie to uspokoi to ja jestem ten gorszy sort.:p , a jak cie czytam to patrząc na sens twych wypocin widzę ,że problem jest i to nie mały.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dopiero to to zauważyłem, a ty przecież nie masz skali porównawczej więc w czym problem??? Jeśli cie to uspokoi to ja jestem ten gorszy sort.:p , a jak cie czytam to patrząc na sens twych wypocin widzę ,że problem jest i to nie mały.:o

 

Nie schlebiaj sobie: "to ja jestem ten gorszy sort" bo "gorszy sort" ma obecnie znaczenie wielce pozytywne.

 

A z tymi litrami co wcześniej pisałeś to jest chyba tak jak z mocą kominków; co się napisze to jest napisane a wszystko pod zapotrzebowanie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam626, nie można było od razu kupić paleniska tej szerokości, jaką wyznaczają cegły ?

Na pewno więcej być nie zapłacił, potrafiłbyś je rozgrzać i i wypalić okładzinę za każdym paleniem i przy okazji mniej przegrzewałby salom...

 

Gdybym wiedział...

Myślę że taki jak na obrazku o połowę węższy i o połowę tańszy byłby lepszy w użyciu

nadia8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...