Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wg39070, co sądzisz o mojej fotce? niktspecjalny nabrał wody w usta...

 

[ATTACH=CONFIG]380428[/ATTACH]

 

Podobne widoki i gorsze widuję w moim miasteczku. Fakt, jak nie raz przejadę przez chmurę dymu z węglowca, to aż mnie zatyka i też mi to przeszkadza. Chciałbym zmian, lecz nie na zasadzie nagłego i totalnego zakazu ale poprzez dotowanie i kontrolowane stopniowe przymuszanie (lub tez zachęcanie) właścicieli kopiciuchów do zmiany kotła lub systemu ogrzewania. Ten dym wygląda mi na spalanie wilgotnego drewna i tym bardziej mnie to dziwi, gdyż takiego opału trzeba spalić kilka razy więcej w stosunku do suchego i kalorycznego. Istnieje też możliwość, iż taki dym jest ze spalania brykietu ze słomy, on niemiłosiernie kopci przy nie umiejętnym paleniu nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmian, lecz nie na zasadzie nagłego i totalnego zakazu ale poprzez dotowanie i kontrolowane stopniowe przymuszanie (lub tez zachęcanie) właścicieli kopiciuchów do zmiany kotła lub systemu ogrzewania. .
I nikt z Twoich oponentów nie chce niczego innego. Każdy rozumie że nagły i totalny zakaz jest niemozliwy.

Jedyna różnica to taka, że Twoi oponenci paliwa stałego w żadnej postaci i klasie kotła nie zaliczają do czystszego systemu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ladnie myslalem ze mniej palisz. Mi sie znudzilo rozpalanie klima i gaz wygodniejsze. Mimo ze spalam deski z budowy za darmo to nie chce mi sie juz tego robic. I jeszcze jak sie tak mocno nagrzeje to kominek zaczyna wydzielac zapachy. Najbardziej inwazyjne ogrzewanie kominkiem najmniejsza wygoda. Kurde dramat. Podziwiam ludzi ktorzy kotluja w tym non stop. Ze im sie chce i ta determinacja zeby napalic bo bedzie zimno

 

Z desek z budowy po ich oczyszczeniu zrobiłem podłogę na strychu, wystarczyło idealnie na całą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg39070 ...........No masz zupełną rację.Popatrz jaka dostanę odpowiedź.Nijak nie mogę przejść obojętnie pod tym co on wyprawia i pisze.Aleeeeee.

1.tak widzę ,że dym jest z KZPŁW

2.nie jest OK według mnie

3.te spaliny ,które wdychamy w domu nie są OK

4.są trujące, rakotwórcze, mutogenne piszemy (mutagenne sjp.wywołujący mutację w żywych organizmach (np. czynniki mutagenne); mutageniczny )

5.ten który smrodzi odpowiada za to

 

Popatrz na inteligentny odzew- efekt.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku piszących powtarza w kółko te sam SLOGANY ....

Tymczasem niektórzy zduni nadal nie potrafią pojąć czym się różni kW od kWh.

 

Zapewne kiedyś też pisali "Kapitalizm jest zły, socjalizm to najlepszy ustrój na Świecie "..... Teraz piszą o kominkach że złe.....

Jeśli już, to odwrotnie. Socjalizm jest uwstecznieniem, podobnie jak kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że skąpstwo/chęć oszczędzenia/potrzeba oszczędzenia może być źródłem twierdzenia że się lubi palić, że jest to czyste, zdrowe łatwe i przyjemne.

 

Podobnie to odbieram - motorem spalania w kominku może być dla wielu ludzi skąpstwo.

 

Lub inaczej. Znając ludzką naturę prędzej uwierzę, że kogoś nie stać lub jest skąpy ale się do tego nie przyzna (czyli twierdzi że lubi palić) niż że faktycznie lubi codziennie 15min poświęcić na noszenie, palenie, sprzątanie, organizowanie opału itd, itp. Codzienne!!

 

Przyznanie się do kutwienia jest w naszej kulturze rzadkie i wstydliwe

 

To istotne bo sam czasem robię ognisko z kiełbaskami. Ale zawsze idę się po tym wykąpać i przebrać bo cały śmierdzę :-(

 

Gdyby to było palenie w kominku - mógłbys zastosować omówienie "pachnę świeżym drewnem" lub "jest fajny aromat spalanego drewna"

 

 

Ile kominków z płaszczem wodnym by się Twoim zdaniem sprzedawało gdyby ogrzanie domu gazem i drewnem w rzeczonym kominku z płaszczem wodnym kosztowało tyle samo.

 

wydaje mi się że radość palenia w kominku generowana jest tez faktem że wystarczy ogrzać jeden pokój a w pozostałych jest "hebel" (słowo które poznałem w tym wątku). Siedzisz wtedy cały wieczór wokół kominka a spać można w chłodnym. Czyli mało opału mało PLNów i dodatkowa oszczędność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ladnie myslalem ze mniej palisz. Mi sie znudzilo rozpalanie klima i gaz wygodniejsze. Mimo ze spalam deski z budowy za darmo to nie chce mi sie juz tego robic. I jeszcze jak sie tak mocno nagrzeje to kominek zaczyna wydzielac zapachy. Najbardziej inwazyjne ogrzewanie kominkiem najmniejsza wygoda. Kurde dramat. Podziwiam ludzi ktorzy kotluja w tym non stop. Ze im sie chce i ta determinacja zeby napalic bo bedzie zimno

 

A mnie się nie znudziło to przez ostatnie 15 lat choć mam też klimę lecz to nie to samo ciepło

Spalam przynajmniej 10m3 na sezon więc trochę z dymem już puściłem

Bywalo i tak iż zamawialem transport całych drzew kilkumetrowych i bawiłem się ich dalszą obrobką - każdy powtarzał tylko "jak ci się chce"

Dzisiaj ja idę dla relaksu przynieść drewna a oni smarują się Voltaren emulgel i z ledwością przestawią swój kocioł gazowy choć mają kilkanście lat mniej na karku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie znudziło to przez ostatnie 15 lat choć mam też klimę lecz to nie to samo ciepło

 

Spalam przynajmniej 10m3 na sezon więc trochę z dymem już puściłem

Bywalo i tak iż zamawialem transport całych drzew kilkumetrowych i bawiłem się ich dalszą obrobką - każdy powtarzał tylko "jak ci się chce"

Dzisiaj ja idę dla relaksu przynieść drewna a oni smarują się Voltaren emulgel i z ledwością przestawią swój kocioł gazowy choć mają kilkanście lat mniej na karku

 

Nie wiem jak adwersarze przeżyją fakt, że puściłeś z dymem tyle drewna. A ile smogu i tych benza coś tam, to szok! Jak skompletuję sprzęt i ogarnę wokół domu, zamierzam robić jak Ty. Nadmienię, że praca przy ścinaniu drzew nie jest mi obca. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie znudziło to przez ostatnie 15 lat choć mam też klimę lecz to nie to samo ciepło

Spalam przynajmniej 10m3 na sezon więc trochę z dymem już puściłem

Bywalo i tak iż zamawialem transport całych drzew kilkumetrowych i bawiłem się ich dalszą obrobką - każdy powtarzał tylko "jak ci się chce"

Dzisiaj ja idę dla relaksu przynieść drewna a oni smarują się Voltaren emulgel i z ledwością przestawią swój kocioł gazowy choć mają kilkanście lat mniej na karku

 

U to moje 5mp na sezon to czysta rekreacja .

PHOTO_20170128_143146.jpg

Taki to smog produkuję przy rozpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno ogrzewa nas 4 razy . 1 jak tniesz 2 jak rąbiesz 3 jak układasz 4 jak palisz . :yes:

 

Kiedyś tak było teraz kupuję pocięte i porąbane więc drewno ogrzewa mnie 2 razy czyli jest remis z ogrzewaniem gazowym które również grzeje 2 razy - raz jak się spala i drugi jak przyjdzie rachunek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to moje 5mp na sezon to czysta rekreacja .

[ATTACH=CONFIG]380547[/ATTACH]

Taki to smog produkuję przy rozpalaniu.

 

Jak się ma dobry wkład kominkowy i pali suchym drewnem , palenie mokrym drewnem to marnowanie opału i własnego zdrowia , to dymu z komina prawie nie widać . Drewno jako paliwo bioodnawialne jest wspierane i dotowane w wielu krajach UE , u nas nie wiedzieć czemu zaczyna być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...