Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

MOD napisał w wątku 'Róbcie kominki':

 

 

Rozumiem, że ten wątek, analogicznie, jest dla osób, które nie chcą kominka, a dla tych, które chcą jest oddzielny temat. Traktujemy przecież wszystkich po równi, prawda?

 

Pytam zatem, wg39070 - co tu robisz?

 

Trzeba analogicznie spytać ciebie.Po co ty tu mącisz w głowach ludziom chcącym mieć takie urządzenie lub takiego urządzenia nie mieć.

W przeciwieństwie do ciebie ma kominek i jak go znam szybko z niego nie zrezygnuje bo jego funkcjonalność sprawia mu przyjemność.Ma kominek z grupy o minimalnej emisji co wielokrotnie ci pisał.Jako skarżypyta nie powinieneś udzielać się w tym i innych watkach.Pisał ci to moderator napisze i ja.Watek o tych co robią kominki i tych co go z obrzydzeniem przez ciebie nie będą robili w domu.Wydaje się bardziej logiczne ,że podpowiedzi udzieli w tym topiku osoba z doświadczeniem mającą kominek.Ty go nie masz to znaczy nic nie wiesz i twoje ewentualne podpowiedzi wprowadzają w błąd czytającego czyli opinie publiczną .To takie proste by wysilić szare komórki o czym jest watek.:cool:.Żeby pisać o czymś co istnieje trzeba znać jego genezę powstania jak był,jest użytkowany .Ty nie masz.Masz za to wujka Google i sieć.To nie wystarcza dlatego ani tu ani w podobnym wątku głosu zabierać nie powinieneś.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyniesienie paru koszyków drewna choć jest czynnością nudna i bezsensowną w XXI wieku, to na miare sportu raczej nie zasługuje. Nie ta skala.

 

I strasznie to smutne (o czym to już pisałem), że nie masz żadnych innym pomysłów na wolny czas niż leżenie przed TV lub rąbanie drewna.

Ja bym bardzo chętnie zautomatyzował pare powtarzalnych i nudnych czynności obsługowych żeby mieć czas na ciekawsze zajęcia. Świat się nie kończy na rąbaniu drewna i leżeniu przed TV :-(

 

Ale ja mam co robić. Jazda na motorze, prace wokół domu a w tym roku będzie ich mnóstwo, spacery z wózkiem, ciąganie dzieci na sankach itp. Na brak zajęcia nie narzekam. A w tym roku planuję zakupić drewno w wałkach u leśniczego, pociąć, porąbać i ułożyć. Mało zajęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam co robić. Jazda na motorze, prace wokół domu a w tym roku będzie ich mnóstwo, spacery z wózkiem, ciąganie dzieci na sankach itp. Na brak zajęcia nie narzekam. A w tym roku planuję zakupić drewno w wałkach u leśniczego, pociąć, porąbać i ułożyć. Mało zajęcia?

We się zdecyduj!!

Raz piszesz o braku alternatywy do leżenia przed TV a za chwile wyliczanka zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eb5e2a043986ced5.jpg

 

Dym z mojego KZPŁW.Rozpalony jak przyszedłem z pracy o godz.9.00.

 

Powtarzam róbcie kominki z PW i palcie w nich sezonowanym drewnem o wilgotności mniejszej niż 20%.To mój przykład człowieka ,który ma PW.

 

NS, jaki dym? Ja nic nie widzę. I nikt nie zobaczy jeśli będzie palił sezonowanym drewnem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można palić jak na Twoim zdjęciu, można jak na moim? Czy palenie jak na moim jest zakazane? NIE! Jest prawie zgodne z prawem, a powoduje dużą uciążliwość poprzez smród i szkodliwe działanie. Jak chcesz uregulować sytuację jak na moim zdjęciu? Co decyduje o tym, że ktoś ma gdzieś jak pali? Przyzwoitość? Masz ją, inni nie. Jak żyć w takim otoczeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny kraj.

Tak samo jak Tobie i WG nikt nie wierzy że hajcujecie dla przyjemności a nie dlatego, że macie węża w kieszeni. :yes::D

 

Wąż w kieszeni to mocno powiedziane ale: jeśli mogę palić w kominku i czerpać z widoku ognia przyjemność, a przy okazji ogrzać dom znacznie taniej w porównaniu z innymi źródłami energii - to czemu nie? Nadmienię, że ten wpis nie jest żadnym przyznaniem się do chytrości, choć pewnie tak go zinterpretujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.

 

Bo tak jest, ale wszyscy uczepili się kominków jak rzep psiego ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wpis nie jest żadnym przyznaniem się do chytrości, choć pewnie tak go zinterpretujesz.

Jednym wpisem mnie nie przekonasz. Zdane o Tobie mam wyrobione na podstawie wielu wpisów.

 

Wydać kupę kasy na wklad z PW i całą instalację żeby mieć "przy okazji" tańsze ogrzewanie to jakaś parodia logiki jest.

Chyba nie kupiłeś kominka z PW i w praniu się okazało, że to da Ci oszczędności na ogrzewaniu jako efekt uboczny.

W sposób zaplanowany kupiłeś kominek z PW żeby mieć tańsze ogrzewanie kosztem zatruwania najbliższego otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym wieczornym spacerze zauważyłem że na starej części (domy 30 letnie)osiedla to aż w gardło gryzło i dym po ziemi się kładł .Na nowej (najstarszy dom 7 lat )oddychało się idealnie a wiem po wiatach na drewno że kominki są w 3/4 domów.Zapewne działają w tandemie z gazem czasami pompami ciepła . Wnioskuje że to jednak kotły na "wszystko " i źle obsługiwane węglowe są problemem.

Problemy są 2. Piece węglowe i kominki. Problem z piecami jest jakies 5x wiekszy niż problem z kominkami. Statystycznie dla całego kraju. Przy konkretnie Twojej ulicy/okolicy może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym wpisem mnie nie przekonasz. Zdane o Tobie mam wyrobione na podstawie wielu wpisów.

 

Wydać kupę kasy na wklad z PW i całą instalację żeby mieć "przy okazji" tańsze ogrzewanie to jakaś parodia logiki jest.

Chyba nie kupiłeś kominka z PW i w praniu się okazało, że to da Ci oszczędności na ogrzewaniu jako efekt uboczny.

W sposób zaplanowany kupiłeś kominek z PW żeby mieć tańsze ogrzewanie kosztem zatruwania najbliższego otoczenia.

 

Wielu kupuje drogie samochody, które nigdy się nie zwrócą a z dnia na dzień są mniej warte. Przyjemności palenia w kominku i widoku ognia nie da się przeliczyć na pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...